Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Cy Feeken
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
M FOR 0-0
H. Hodges
Burwell
NSAA Class D District 2
Placements
215
02/10
W
F 2-1 2:42
W. Kenney
Loomis
NSAA Class D District 2
Consi Semis
215
02/10
L
F 2-0 1:14
E. Fjell
Shelby-Rising City
NSAA Class D District 2
Semis and WB5
215
02/09
W
DEC 3-0
A. Rutt
Kenesaw
NSAA Class D District 2
Quarters and WB3
215
02/09
W
F 2-0 0:44
S. Aldrich
Bancroft-Rosalie
NSAA Class D District 2
Round 2
215
02/03
W
F 2-0 1:14
A. Odean
Ravenna
NSAA State Dual Championships
Finals (8 Team)
285
02/03
W
F 2-0 2:00
J. Dilley
Sutherland
NSAA State Dual Championships
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
285
01/26
L
F 5-6 4:05
J. Campbell
Centura
Ord Invitational 2024
Round 3
285
01/26
L
F 3-0 3:48
Z. Wilde
Sandhills-Thedford
Ord Invitational 2024
Round 2
285
01/26
W
F 2-1 2:53
D. Baum
Broken Bow
Ord Invitational 2024
Round 1
285
01/24
L
F 2-1 3:34
C. Brave
Todd County
West Holt Invitational 2023-2024
Rd6
285
01/24
W
DEC 3-1
M. Koehlmoos
St. Mary`s
West Holt Invitational 2023-2024
Rd5
285
01/24
W
F 10-6 4:48
B. Pavelka
Creighton
West Holt Invitational 2023-2024
Rd4
285
01/23
L
F 2-4 0:47
A. Odean
Ravenna
West Holt Invitational 2023-2024
Rd2
285
01/19
L
F 3-1 5:39
Z. Wilde
Sandhills/Thedford
South Loup Invite
Round 5
285
01/19
W
M FOR 0-0
J. Dilley
Sutherland
South Loup Invite
Round 4
285
01/19
L
F 2-0 0:22
B. Melton
North Platte St. Pats
South Loup Invite
Round 2
285
01/06
L
F 2-0 0:49
A. Rivera
Clarkson-Leigh
Burwell Wrestling Invitational
consi semis
285
01/05
W
F 4-1 2:57
L. Hauptman
Wood River
Burwell Wrestling Invitational
semis
285
01/05
W
F 5-2 3:48
B. Pavelka
Creighton
Burwell Wrestling Invitational
Round 4
285
01/05
L
F 4-1 2:31
C. Swanson
Loomis
Burwell Wrestling Invitational
Round 3
285
01/05
W
F 4-0 0:55
T. White
Wood River
Burwell Wrestling Invitational
Round 2
285
01/05
W
F 2-0 0:54
C. Lee
Grand Island Central Catholic
Grand Island Central Catholic @ Burwell
Round 1
285
01/04
L
F 8-0 3:44
J. Land
Fullerton
Fullerton @ Burwell
Round 1
285
12/16
L
F 6-0 5:23
K. Kvasnick
Wilber-Clatonia
2023 Kearney Catholic Dual Invitational
Round 5 (10 Team)
285
12/16
W
F 2-0 0:44
A. Odean
Ravenna
2023 Kearney Catholic Dual Invitational
Placement
285
12/15
W
F 2-0 1:16
T. Broeker
Southern Valley
Southern Valley Dual Tournament
Round 3 (8 Team)
285
12/01
L
F 0-0 1:31
C. Swanson
Loomis
Ravenna `Dom Reicks` Invitational
Round 5
285
12/01
L
F 8-2 3:37
K. Simons
Centura
Ravenna `Dom Reicks` Invitational
Round 4
285
12/01
W
F 2-0 0:53
C. Burns
Central Valley
Ravenna `Dom Reicks` Invitational
Round 2
285
12/01
L
F 2-1 1:03
K. Leonard
North Central
North Central @ Burwell
Round 1
285
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/05
W
F 4-0 1:20
J. Luft
Gibbon Youth
Nebraska Mat Jam 2023
Round 4 (5 Man)
165-173
03/05
W
F 5-0 0:46
P. Hunter
Ravenna Bluejays Wrestling
Nebraska Mat Jam 2023
Round 3 (5 Man)
165-173
03/05
W
F 2-0 0:43
G. Hemberger
Adams Central Youth Wrestling
Nebraska Mat Jam 2023
Round 2 (5 Man)
165-173
03/05
L
F 5-0 1:26
L. Davidson
McCook Wrestling Club
Nebraska Mat Jam 2023
Round 1 (5 Man)
165-173
02/25
W
F 2-0 0:57
O. Stevenson
Burwell Horn wrestling
Sargent Wrestling Club Tornament
Round 4
160-172
02/25
W
F 2-0 0:25
F. Green
Burwell Horn wrestling
Sargent Wrestling Club Tornament
Round 4
160-172
12/05
W
F 2-0 0:52
J. Lewis
---
Anselmo-Merna Jr. High Wrestling
Round 3
Bracket 19
12/05
W
F 2-0 0:28
L. O`Connor
Kearney Catholic
Anselmo-Merna Jr. High Wrestling
Round 1
Bracket 19
12/03
L
DEC 7-2
D. Ogden
---
O`Neill JH Boys & Girls Invite
round 3
172-184
12/03
W
F 7-0 1:19
J. Lewis
---
O`Neill JH Boys & Girls Invite
round 2
172-184
12/02
W
F 2-0 0:36
Z. Watson
Battle Creek
O`Neill JH Boys & Girls Invite
round 1
172-184
11/11
W
F 2-0 0:58
T. Klein
---
Burwell Junior High Wrestling Invite
R2
170-183
11/10
W
F 2-0 0:13
B. Beran
Twin Loup
Burwell Junior High Wrestling Invite
R1
170-183
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024