May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
Today · 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
brodie christmas
Results
Videos
High School Results
High School
International
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
2020-2021
Team Name
AL
Alabama
Ironclad WC
Ironclad Wrestling
Ironclad Wrestling Club
Mortimer Jordan
Mortimer Jordan
Mortimer Jordan HS
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/07
L
DEC 9-6
K. Tanimoto
Spartan Mat Club
PNL Nebraska Greco Championships 2024
Round 3
126
04/06
L
F 4-6 3:19
L. Neitzel
Pinnacle Wrestling Club
PNL Nebraska Freestyle Championships 2024
PLACING
126
04/06
W
TF 18-8 5:00
L. Eller
Pinnacle Wrestling Club
PNL Nebraska Freestyle Championships 2024
Cons Semis
126
04/06
W
DEF 9-5 3:00
B. Swenson
Pinnacle Wrestling Club
PNL Nebraska Freestyle Championships 2024
Round 5
126
04/06
W
TF 10-0 1:09
T. Benson
MWC Wrestling Academy
PNL Nebraska Freestyle Championships 2024
Round 4
126
04/06
L
F 11-5 4:51
L. Eller
Pinnacle Wrestling Club
PNL Nebraska Freestyle Championships 2024
Round 1
126
02/17
W
Replay
MD 9-0
G. Roberts
Hartselle
AHSAA State Wrestling Championships
Placement 1st
6A 126
02/16
W
Replay
DEC 11-9
D. Smith
Mountain Brook
AHSAA State Wrestling Championships
Round 4 - Friday 4/5/6/7A
6A 126
02/15
W
Replay
F 5-0 1:37
E. Wilson
Pell City
AHSAA State Wrestling Championships
Round 2 - Thursday 4/6/7A
6A 126
02/10
W
Replay
MD 12-1
G. Roberts
Hartselle
AHSAA Super Section North
Placement 1st
6A 126
02/10
W
Replay
F 15-3 4:53
T. Burkhead
Fort Payne
AHSAA Super Section North
Rd 6
6A 126
02/09
W
Replay
F 4-1 1:05
C. Fielder
Athens
AHSAA Super Section North
Rd 4
6A 126
02/09
W
Replay
F 13-4 2:50
J. Towery
Gardendale Hs
AHSAA Super Section North
Rd 2
6A 126
01/27
W
DEC 4-3
M. Almansoob
Homewood Hs
Mortimer Jordan Invitational
Placement (16 Man)
128
01/27
W
F 4-0 1:35
J. King
Tuscaloosa County
Mortimer Jordan Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
128
01/27
W
F 4-2 2:20
A. Fleming
Mortimer Jordan HS
Mortimer Jordan Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
128
01/27
W
F 4-0 1:06
N. Washington
Oak Mountain
Mortimer Jordan Invitational
Round 1 (16 Man)
128
01/26
W
TF 17-2
C. Bunfield
Chelsea
tri match Chelsea and hueytown
Round 1
132
01/24
W
F 0-0 0:15
K. Bowman
Susan Moore Hs
Susan Moore: Weaver, Albertville, Mortimer Jordan
Round 1
126
01/24
W
F 0-0
D. Fink
Weaver
Susan Moore: Weaver, Albertville, Mortimer Jordan
Round 1
126
01/19
W
F 6-1 0:40
A. Sprung
Oxford
2024 AHSAA State Dual Championships
Champ - Round 1 (16 Team)
128
01/19
W
F 9-3 2:42
I. Jones
Gardendale Hs
2024 AHSAA State Dual Championships
Quarterfinals (16 Team)
128
01/19
W
Replay
F 15-4 4:26
D. Johnson
Mountain Brook
2024 AHSAA State Dual Championships
1st Place Match (16 Team)
128
01/19
W
Replay
F 6-2 1:11
C. Fielder
Athens
2024 AHSAA State Dual Championships
Semifinals (16 Team)
128
01/03
W
F 2-0 1:49
I. Jones
Gardendale Hs
Regional Duals MJ, CP, Pinson, Gdale
Round 1
126
12/09
W
MD 13-4
F. Briesacher
Marist School
McCallie Invit. Wrestling Tourn. (MIWT)
9b) Sat - 3:30pm - 3rd & 4th Place (1 mat)
126
12/09
W
MD 14-4
E. Neal
Cartersville HS
McCallie Invit. Wrestling Tourn. (MIWT)
8) Sat - 2pm - Conso Semifinals (3mats)
126
12/09
L
DEC 15-12
R. McElligott
Lassiter HS
McCallie Invit. Wrestling Tourn. (MIWT)
6a) Sat - 11am - Semis (2 mats)
126
12/09
W
F 8-2 3:14
C. Dixon
Columbus HS
McCallie Invit. Wrestling Tourn. (MIWT)
3a) Fri - 7pm - Qtr (4 mats)
126
12/08
W
TF 15-0 4:20
N. Hernandez
Dalton HS
McCallie Invit. Wrestling Tourn. (MIWT)
2) Fri Octafinals (6 mats)
126
12/08
W
F 16-1 4:32
C. Leeloy
Franklin HS
McCallie Invit. Wrestling Tourn. (MIWT)
1) Fri - 5pm - Round 32 (6 mats)
126
12/02
L
DEC 7-1
G. Bottone
Lucy Beckham
2023 Southern Slam
Conso Placement Matches
126
12/02
W
MD 9-1
O. Phillips
Baylor
2023 Southern Slam
Conso Semi
126
12/02
L
F 2-0 0:25
R. Belardo
Jefferson
2023 Southern Slam
Champ Semis
126
12/02
W
MD 14-3
D. Winseman
Dobyns Bennett
2023 Southern Slam
Champ Quarters
126
12/02
W
F 2-0 1:57
G. Balmori
Belton-Honea Path
2023 Southern Slam
Champ Round 2
126
12/01
W
M FOR 0-0
A. Graves
Greer
2023 Southern Slam
Champ Round 1
126
12/01
W
TF 19-4 6:00
H.
Hayden
Gardendale/Hayden/ MJ
Round 1
126
11/22
W
Replay
F 2-0 0:55
N. Hinkle
Mcadory
2023 Patrick Aaron Memorial Duals
Quarters & WB (16 Team)
132
11/22
W
Replay
F 2-0 0:07
T. Enriquez
Pinson Valley
2023 Patrick Aaron Memorial Duals
Champ Round 1 (16 Team)
132
11/22
W
Replay
DEC 7-3
J. Weltzin
Thompson HS
2023 Patrick Aaron Memorial Duals
Semis & WB (16 Team)
132
11/18
W
DEC 2-0
M. Almansoob
Homewood Hs
Mortimer Jordan HS @ Homewood Hs
Round 1
132
10/07
W
Replay
MD 10-2
D. Lamano
Sanderson Wrestling Academy
PNL Gilroy Regional
Round 5 (6 Man)
127
10/07
W
Replay
DEF 2-0 0:45
T. Storer
Poway Wrestling
PNL Gilroy Regional
Round 4 (6 Man)
127
10/07
L
Replay
TF 17-2 4:21
G. Cardinal
Valiant Wrestling
PNL Gilroy Regional
Round 3 (6 Man)
127
10/07
L
Replay
TF 19-3 5:00
M. Mendoza
Daniel Cormier Wrestling Academy
PNL Gilroy Regional
Round 2 (6 Man)
127
10/07
L
Replay
DEC 6-5
M. Carlson
Sanderson Wrestling Academy
PNL Gilroy Regional
Round 1 (6 Man)
127
09/23
W
Replay
DEC 4-3
G. Green
Journeymen Wrestling Club
PNL CHICAGO 2023 Boys Folkstyle Championships
PLACING
127-1
09/23
L
Replay
F 0-0 2:38
J. Morrison
Bear Cave Wrestling
PNL CHICAGO 2023 Boys Folkstyle Championships
SEMIS & Consi 1/4`S
127-1
09/23
L
Replay
MD 9-1
G. Green
M2 Training Center
PNL CHICAGO 2023 Boys Folkstyle Championships
1/4`S
127-1
09/23
W
Replay
DEC 3-2
H. Avalos
Spartan Mat Club
PNL CHICAGO 2023 Boys Folkstyle Championships
RD4
127-1
09/22
L
Replay
DEC 6-4
J. Palzet
Izzy Style Wrestling
PNL CHICAGO 2023 Boys Folkstyle Championships
RD3
127-1
09/22
L
Replay
DEC 3-0
I. Schaefer
Maurer Coughlin Wrestling Club
PNL CHICAGO 2023 Boys Folkstyle Championships
RD2
127-1
09/22
W
Replay
DEC 6-0
N. Meza
Valiant Wrestling Club
PNL CHICAGO 2023 Boys Folkstyle Championships
RD1
127-1
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
07/21
L
Replay
VSU1 10-2 4:24
A. Ruzic
Illinois
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Cons 16 #1
120 lbs
07/21
W
Replay
VSU1 11-3 4:49
J. Hanley
Maryland
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Cons 32 #2
120 lbs
07/21
L
Replay
VSU 9-0 2:24
E. Cooper
Wisconsin
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Rnd of 32
120 lbs
07/21
W
Replay
VSU1 11-2 2:16
C. Cole
New York
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Rnd of 64
120 lbs
07/18
L
Replay
VPO1 12-7
C. Ritonya
Nebraska
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Cons 32 #1
120 lbs
07/17
W
Replay
VSU1 12-2 3:28
C. Schmauss
Iowa
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Cons 64 #2
120 lbs
07/17
L
Replay
VSU1 11-1 3:25
T. Flores
Illinois
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Rnd of 64
120 lbs
07/17
W
Replay
VPO1 14-14
A. Williams
Ohio
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Rnd of 128
120 lbs
06/13
W
TF 11-2 2:59
B. Mitchell
Georgia Red
2023 Junior National Duals - Greco Roman
Round 3 (8 Team)
120
06/13
W
TF 8-0 2:02
J. Enzminger
North Dakota Red
2023 Junior National Duals - Greco Roman
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
120
06/13
W
TF 8-0 0:39
A. Denkins
Ohio Red
2023 Junior National Duals - Greco Roman
Placement Matches (8 Team)
120
06/13
L
TF 8-0 1:44
I. Hampton
Oregon
2023 Junior National Duals - Greco Roman
Quarterfinals (8 Team)
120
06/13
L
DEC 6-4
C. Dupill
Tennessee
2023 Junior National Duals - Greco Roman
2nd Wrestleback (8 Team)
120
06/13
L
TF 11-0 2:21
I. Hampton
Oregon
2023 Junior National Duals - Greco Roman
Placement Matches (8 Team)
120
06/13
L
TF 9-0 1:35
B. Beissel
Minnesota Blue
2023 Junior National Duals - Greco Roman
Round 1 (8 Team)
120
04/01
L
Replay
DEC 8-5
T. Roach
LA
2023 USA Wrestling Folkstyle Nationals
3rd Place
113
04/01
W
Replay
DEC 5-3 SV
C. Wright
AL
2023 USA Wrestling Folkstyle Nationals
Cons Semis
113
03/31
L
Replay
DEC 5-1
D. Ayala
IA
2023 USA Wrestling Folkstyle Nationals
Round 10 Semi Finals
113
03/31
W
Replay
F 2-0 1:43
E. Sutton
OR
2023 USA Wrestling Folkstyle Nationals
Round 8 - QF
113
03/31
W
Replay
MD 9-1
L. DelPage
IL
2023 USA Wrestling Folkstyle Nationals
Round 6
113
02/18
W
Replay
DEC 4-1
D. Powe
Gardendale Hs
AHSAA State Wrestling Championships
Placement Matches (16 Man)
6A 120
02/17
W
Replay
F 4-4 4:38
M. Almansoob
Homewood Hs
AHSAA State Wrestling Championships
Semis & 3rd WB (16 Man)
6A 120
02/16
W
Replay
F 2-0 1:11
Z. Turberville
Muscle Shoals
AHSAA State Wrestling Championships
Quarters & 1st WB (16 Man)
6A 120
02/16
W
Replay
F 5-0 1:11
L. Dickinson
---
AHSAA State Wrestling Championships
Round 1 (16 Man)
6A 120
02/11
L
Replay
DEF 2-4 3:12
D. Powe
Gardendale Hs
AHSAA 6A North Super Section
Placement Matches (16 Man)
120
02/11
W
Replay
F 2-0 0:45
Z. Turberville
Muscle Shoals
AHSAA 6A North Super Section
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
02/10
W
Replay
F 2-0 0:21
J. Hardin
Mae Jemison
AHSAA 6A North Super Section
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
01/28
W
F 14-6 5:57
M. Almansoob
Homewood Hs
2023 Mortimer Jordan Invitational
Placement Matches (32 Man)
122
01/28
W
F 8-3 2:03
A. Morris
Mortimer Jordan HS
2023 Mortimer Jordan Invitational
Semis & 5th WB (32 Man)
122
01/28
W
F 8-1 2:23
T. Burroughs
Chelsea
2023 Mortimer Jordan Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
122
01/27
W
F 2-0 0:28
K. Minervine
Choctawhatchee
2023 Mortimer Jordan Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
122
01/07
W
DEC 5-1
G. Roberts
Hartselle
2023 Michael Pruitt Invitational
Placement Matches (32 Man)
122
01/07
W
MD 9-1
A. Morris
Mortimer Jordan
2023 Michael Pruitt Invitational
Semis & 5th WB (32 Man)
122
01/07
W
F 4-2 1:43
D. Stewart
Nolensville
2023 Michael Pruitt Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
122
01/07
W
F 9-2 2:25
D. Morton
Arab
2023 Michael Pruitt Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
122
01/06
W
DEC 5-3 SV
D. Powe
Gardendale Hs
Region 5 Duals
Round 1
120
12/10
W
DEC 11-9 SV
O. Webb
Southeast Whitfield High School
McCallie Invit. Wrestling Tourn. (MIWT)
9a) Sat - 3:30pm - Champ 1st & 2nd Place (1 mat)
120
12/10
W
DEC 5-2
M. Persons
---
McCallie Invit. Wrestling Tourn. (MIWT)
6a) Sat - 11am - Semis (2 mats)
120
12/10
W
TF 21-3 4:39
J. Pierce
McCallie School
McCallie Invit. Wrestling Tourn. (MIWT)
3a) Fri - 7pm - Qtr (4 mats)
120
12/10
W
F 2-0 0:30
C. Harris
---
McCallie Invit. Wrestling Tourn. (MIWT)
2) Fri Octafinals (6 mats)
120
12/02
W
DEC 1-0
G. Roberts
Hartselle
Corner Duals 1
Champ. Round 1
126
11/23
W
MD 16-7
T. Hennigan
Bob Jones
2022 Patrick Aaron Memorial Duals
Round 3 (12 Team)
126
11/23
W
Replay
F 6-2 1:48
A. Nelson
Hewitt-Trussville
2022 Patrick Aaron Memorial Duals
Placement (12 Team)
126
11/23
W
Replay
MD 14-3
C. Bunfield
Chelsea
2022 Patrick Aaron Memorial Duals
Round 4 (12 Team)
126
11/23
W
F 11-0 1:58
B. Parker
Auburn
2022 Patrick Aaron Memorial Duals
Round 1 (12 Team)
126
10/29
L
Replay
DEC 7-4
D. Aranda
IL
Boys National HS Recruiting Showcase
Round 5
120
10/29
L
Replay
DEC 7-3
J. Rairdon
CO
Boys National HS Recruiting Showcase
Round 4 QF
120
10/28
W
Replay
DEC 4-2
K. Jennings
IL
Boys National HS Recruiting Showcase
Round 2
120
10/15
L
Replay
MD 12-1
J. Jones
CA
2022 Defense Soap Super 32
Consi of 64 #2
120 lbs
10/15
L
Replay
DEC 7-0
L. Rioux
IN
2022 Defense Soap Super 32
Round of 64
120 lbs
10/15
W
Replay
DEC 6-1
D. Hansen
MI
2022 Defense Soap Super 32
Round of 128
120 lbs
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/07
W
Replay
DEC 5-4
K. Walters
Minnesota Blue
2022 16U National Duals - Freestyle
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
120
06/07
W
Replay
F 4-0 0:43
T. Halevi
Indiana Gold
2022 16U National Duals - Freestyle
Round 3 (8 Team)
120
06/07
W
Replay
DEC 11-9
K. McCormack
Georgia Red
2022 16U National Duals - Freestyle
Placement Matches (8 Team)
120
06/07
W
Replay
TF 10-0 2:00
C. Kusky
Georgia Red
2022 16U National Duals - Freestyle
Placement Matches (8 Team)
126
06/07
W
Replay
DEC 11-8
N. Kauffman
Pennsylvania Red
2022 16U National Duals - Freestyle
Round 1 (8 Team)
120
06/07
W
Replay
DEC 8-6
E. Dircks
Minnesota Red
2022 16U National Duals - Freestyle
Round 2 (8 Team)
120
06/07
W
Replay
TF 12-2 2:23
D. Greene
Team Missouri Blue
2022 16U National Duals - Freestyle
2nd Wrestleback (8 Team)
120
06/07
W
Replay
TF 10-0 1:12
B. Moody
Kansas Blue
2022 16U National Duals - Greco-Roman
Round 3 (8 Team)
120
06/07
W
Replay
TF 9-0 1:22
J. Enzminger
North Dakota Blue
2022 16U National Duals - Greco-Roman
Placement Matches (8 Team)
120
06/07
W
Replay
TF 8-0 2:23
B. DeForest
North Dakota Blue
2022 16U National Duals - Greco-Roman
Placement Matches (8 Team)
126
06/07
W
Replay
DEC 7-6
M. Martino
Idaho
2022 16U National Duals - Greco-Roman
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
120
03/26
L
Replay
DEC 3-0
C. Coffin
PA
2022 NHSCA High School Nationals
Consi of 8 #1
113 lbs
03/26
W
Replay
DEC 5-4
C. Vazquez
FL
2022 NHSCA High School Nationals
Consi of 16 #2
113 lbs
03/26
W
Replay
DEC 6-2
G. Tellez
FL
2022 NHSCA High School Nationals
Consi of 16 #1
113 lbs
03/26
W
Replay
DEC 5-1
G. Brehm
NE
2022 NHSCA High School Nationals
Consi of 32 #2
113 lbs
03/25
L
Replay
DEC 4-3
D. Ross
---
2022 NHSCA High School Nationals
Round of 32
113 lbs
03/25
W
Replay
DEC 5-2
A. Clem
---
2022 NHSCA High School Nationals
Round of 64
113 lbs
03/25
W
F 2-0 1:22
C. Stephen
NV
2022 NHSCA High School Nationals
Round of 128
113 lbs
02/19
W
Replay
F 13-5 6:00
J. Duncan
Pike Road School
AHSAA State Wrestling Championships
Placement Matches (16 Man)
5A-6A 113
02/18
W
Replay
DEC 8-2
R. Lozada
Elmore County School
AHSAA State Wrestling Championships
Semis & 3rd WB (16 Man)
5A-6A 113
02/18
W
Replay
TF 16-1 4:51
W. Miller
Mcadory
AHSAA State Wrestling Championships
Quarters & 1st WB (16 Man)
5A-6A 113
02/17
W
Replay
F 2-0 1:15
A. Arthur
Spanish Fort
AHSAA State Wrestling Championships
Round 1 (16 Man)
5A-6A 113
02/12
L
Replay
DEF 2-4 2:35
E. Clark
Moody Hs
AHSAA 5A-6A North Super Section
Finals and Consolation Finals
113
02/12
W
Replay
F 5-0 1:45
J. Schutt
Hartselle
AHSAA 5A-6A North Super Section
Championship Semis
113
02/11
W
Replay
F 2-0 0:43
L. Samples
Saint Clair County
AHSAA 5A-6A North Super Section
Championship Round of 8 Quarters (16 and 32)
113
02/11
W
Replay
F 7-0 2:23
E. Perdue
Pinson Valley
AHSAA 5A-6A North Super Section
Championship round of 16 (16 and 32 man)
113
02/11
W
Replay
F 2-0 0:24
D. Orange
Columbia
AHSAA 5A-6A North Super Section
Championship of 32 (32 Man)
113
01/29
L
DEC 8-6 SV
C. Tipton
---
Mortimer Jordan Invitational
Placement (16 Man)
113
01/29
W
DEC 9-2
M. Almansoob
Homewood HS
Mortimer Jordan Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
113
01/29
W
F 7-1 2:38
D. Craig
Athens
Mortimer Jordan Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
113
01/29
W
F 13-2 3:17
H. Ginn
Pell City
Mortimer Jordan Invitational
Round 1 (16 Man)
113
01/17
W
F 4-0 1:57
M. Yafondo
Clay Chalkville
Jefferson County Championships
Champ. Finals (16 Man)
120
01/17
W
TF 20-2 4:50
B. Helm
Mortimer Jordan
Jefferson County Championships
Champ. Semis (16 Man)
120
01/17
W
F 4-1 0:56
C. HEBERT
Gardendale
Jefferson County Championships
Champ. Quarters (16 Man)
120
01/14
W
TF 25-7 5:30
B. Bradford
---
2022 AHSAA State Dual Championships
Quarterfinals (16 Team)
115
01/07
W
F 15-4 2:43
J. Olinger
Hayden
Brady Bergeron Rumble N Springvegas
Round 1 (8 Team)
115
01/07
W
F 2-0 0:21
H. Ginn
Pell City
Brady Bergeron Rumble N Springvegas
Round 2 (8 Team)
115
01/07
W
TF 17-2 4:26
L. Samples
Saint Clair County
Brady Bergeron Rumble N Springvegas
Round 6 (8 Team)
115
01/07
W
F 5-0 1:11
E. Clark
Moody Hs
Brady Bergeron Rumble N Springvegas
Round 7 (8 Team)
115
11/21
L
Replay
DEC 4-2
J. Valdez
Wesley wrestling club
2021 WOW Kickoff Classic
Consi of 8 #2
115 lbs
11/21
W
Replay
DEC 6-3
M. Turi
Mat Assassins
2021 WOW Kickoff Classic
Consi of 8 #1
115 lbs
11/21
W
Replay
F 2-0 0:54
T. Forsman
VICI Wrestling
2021 WOW Kickoff Classic
Consi of 16 #2
115 lbs
11/20
W
Replay
MD 8-0
C. Behmer
Valiant Prep
2021 WOW Kickoff Classic
Consi of 16 #1
115 lbs
11/20
L
Replay
MD 13-4
C. Collett
Checotah Matcats
2021 WOW Kickoff Classic
Rd of 32
115 lbs
10/23
L
Replay
DEC 9-2
C. Campbell
PA
2021 Defense Soap Super 32
Consi of 32 #2
106 lbs
10/23
L
Replay
DEC 6-3
A. Seidel
PA
2021 Defense Soap Super 32
Round of 32
106 lbs
10/23
W
Replay
F 2-0 0:35
Z. Gomer-Chrobocinski
SC
2021 Defense Soap Super 32
Round of 64
106 lbs
10/23
W
Replay
DEC 4-2
D. Colgin
VA
2021 Defense Soap Super 32
Round of 128
106 lbs
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
07/22
L
Replay
VSU 10-0 1:19
C. Nogle
---
2021 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Consi of 8 #2
106 lbs
07/22
W
Replay
VPO1 12-7
E. Boblits
Maryland
2021 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Consi of 8 #1
106 lbs
07/21
W
Replay
VFA 3:10 9-0
C. Dupill
---
2021 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Consi of 16 #2
106 lbs
07/21
L
Replay
VPO1 13-10
A. Butler
Ohio
2021 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Round of 16
106 lbs
07/21
W
Replay
VPO 5-0
L. Kaufman
Kansas
2021 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Round of 32
106 lbs
07/21
W
Replay
VSU 10-0 0:38
E. Larwin
---
2021 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Round of 64
106 lbs
07/17
L
Replay
VFA 3:52 6-3
A. Butler
Ohio
2021 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Consi of 16 #1
106 lbs
07/17
W
Replay
VPO1 10-1
C. Dupill
---
2021 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Consi of 32 #2
106 lbs
07/17
W
Replay
VSU 10-0 1:57
D. Milster
Texas
2021 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Consi of 32 #1
106 lbs
07/17
W
Replay
VFA 0:19 4-0
W. Heffron
---
2021 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Consi of 64 #2
106 lbs
07/17
L
Replay
VPO1 5-5
J. Blum
---
2021 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Round of 128
106 lbs
05/22
L
Replay
VSU 10-0 1:06
J. Forrest
---
Spartancombat.com / Frank E. Rader Southeast Regionals
Consi of 4
113 lbs
05/22
W
Replay
VPO1 9-2
C. Williams
Michigan
Spartancombat.com / Frank E. Rader Southeast Regionals
Consi of 8 #2
113 lbs
05/22
L
Replay
VFA 1:11 10-0
D. Gorman
Georgia
Spartancombat.com / Frank E. Rader Southeast Regionals
Quarter-Finals
113 lbs
05/22
W
Replay
VPO1 8-6
E. Vugman
Florida
Spartancombat.com / Frank E. Rader Southeast Regionals
Round of 16
113 lbs
05/21
L
Replay
VPO1 13-8
D. Almeyda
Edge Wrestling
Spartancombat.com / Frank E. Rader Southeast Regionals
Consi-Semis
113 lbs
05/21
L
VSU 10-0 1:10
D. Gorman
Georgia
Spartancombat.com / Frank E. Rader Southeast Regionals
Semi-Finals
113 lbs
05/21
W
VSU 12-0 1:44
J. McCrary
Tennessee
Spartancombat.com / Frank E. Rader Southeast Regionals
Quarter-Finals
113 lbs
05/21
W
Replay
VFA 1:00 11-0
C. Williams
Michigan
Spartancombat.com / Frank E. Rader Southeast Regionals
Round of 16
113 lbs
03/05
W
DEC 4-0
J. Shay
Empire Gold
Winter Throne HS Duals
Round 1 (4 Team)
108 (110)
03/05
W
F 7-0 4:14
J. Figaroa
Team Kong Unleashed
Winter Throne HS Duals
Quarterfinals (8 Team)
108 (110)
03/05
W
F 2-0 1:05
M. Doyle
NC Wrestling Factory
Winter Throne HS Duals
Round 3 (4 Team)
108 (110)
03/05
W
MD 12-1
R. Goddard
Illinois Cornstars Green
Winter Throne HS Duals
Round 2 (4 Team)
108 (110)
03/05
L
DEC 7-0
M. 71
---
Winter Throne HS Duals
Finals (8 Team)
108 (110)
03/05
W
DEC 5-0
I. Garcia
Illinois Cornstars Gold
Winter Throne HS Duals
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
108 (110)
02/20
W
MD 9-1
C. Tucker
---
AHSAA 5A-6A State Wrestling Championships
Placement Matches (32 Man)
106
02/19
W
DEC 3-1
D. Miguel
---
AHSAA 5A-6A State Wrestling Championships
Semis & 5th WB (32 Man)
106
02/19
W
F 7-0 2:54
C. CAMPBELL
---
AHSAA 5A-6A State Wrestling Championships
Quarters & 3rd WB (32 Man)
106
02/18
W
F 4-0 1:13
D. Bulens
Russell County
AHSAA 5A-6A State Wrestling Championships
Round 2 Champ & WB (32 Man)
106
02/18
W
F 5-0 1:34
K. Robinson
---
AHSAA 5A-6A State Wrestling Championships
Round 1 (32 Man)
106
01/05
W
F 4-0 3:32
L. Shell
Pell City
Brady Bergeron Region 6 Duals
Round 5 (8 Team)
113
01/05
W
DEC 6-2
T. Tremble
---
Brady Bergeron Region 6 Duals
Round 1 (8 Team)
120
01/05
W
F 4-0 0:40
H. Bowman
Moody Hs
Brady Bergeron Region 6 Duals
Round 7 (8 Team)
113
10/24
L
Replay
MD 14-2
G. Cholakyan
CA
2020 Defense Soap Super 32
Consi of 32 #2
106 lbs
10/24
L
Replay
MD 13-1
Z. Fugitt
MO
2020 Defense Soap Super 32
Round of 32
106 lbs
10/24
W
Replay
F 2-0 1:40
D. Ayala
IA
2020 Defense Soap Super 32
Round of 64
106 lbs
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020