Mar 23-Dec 31 · Resumes Sunday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Luke Honstein
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2019-2020
2018-2019
2017-2018
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/21
L
MD 8-0
E. Martinez
---
2020 NSAA State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
D138
02/21
W
F 7-0 1:09
E. Dack
Shelton
2020 NSAA State Championships
1st Wrestleback
D138
02/20
L
MD 9-0
C. Sonderup
Fullerton
2020 NSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
D138
02/15
W
F 0-0 0:22
T. Schindler
Kimball
NSAA Class D District 4
Placements
138
02/15
W
F 14-2 3:53
S. Hare
Hitchcock County
NSAA Class D District 4
Consi Semis
138
02/15
W
DEC 6-2
G. Heaton
Hyannis
NSAA Class D District 4
Semis and WB5
138
02/15
W
F 5-0 0:56
B. Zogg
Sutherland
NSAA Class D District 4
WB4
138
02/14
L
F 6-6 2:38
T. Schindler
Kimball
NSAA Class D District 4
Quarters and WB3
138
02/14
W
F 2-0 0:26
T. Warembourg
Wauneta-Palisade
NSAA Class D District 4
Round 2
138
02/06
W
F 3-5 1:33
B. Lake
Bayard
WTC-SPVA Conference 2020
Placement Matches (16 Man)
138
02/06
W
F 11-1 3:28
T. Schindler
Kimball
WTC-SPVA Conference 2020
Con Semis
138
02/06
W
MD 8-0
H. Deeds
North Platte St Pats
WTC-SPVA Conference 2020
Semis & Con Rnd
138
02/06
L
DEC 4-1
J. Freeseman
---
WTC-SPVA Conference 2020
Qtrs
138
01/25
L
DEF 4-9 2:05
T. Schindler
Kimball
Chadron Invitational Wrestling 2020
2nd Wrestleback (16 Man)
138
01/25
L
TF 17-2 3:48
N. Hone
---
Chadron Invitational Wrestling 2020
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
01/25
W
F 4-0 2:59
K. Biesecker
---
Chadron Invitational Wrestling 2020
Round 1 (16 Man)
138
01/24
L
F 2-0 1:02
N. Hone
---
2020 Chadron Duals
Round 4 (10 Team)
138
01/24
W
F 5-0 1:39
C. Bynes
Chadron
2020 Chadron Duals
Round 5 (10 Team)
138
01/24
L
F 7-6 5:23
M. Gonzaga
Mead
2020 Chadron Duals
Round 1 (10 Team)
138
01/24
L
F 2-9 2:51
C. Pouk
Perkins County
2020 Chadron Duals
Round 3 (10 Team)
138
01/24
W
F 2-0 0:51
A. Eisenbraun
Campbell County
2020 Chadron Duals
Placement
138
01/19
L
F 17-5 4:20
G. Logsdon
Southeast
Knights Invitational 2020
Finals
138
01/18
W
F 3-2 3:35
T. Nelson
---
Knights Invitational 2020
Round 3
138
01/18
W
F 4-2 2:46
S. Quandt
Twin Loup
Knights Invitational 2020
Quarters
138
01/18
W
F 5-8 2:28
G. Logsdon
Southeast
Hemingford @ Southeast
Round 1
138
01/11
L
DEC 7-5
K. Perez
Mitchell
Garden County Invite
Round 6
138
01/11
W
F 7-2 3:26
S. Hare
Hitchcock County
Garden County Invite
Round 4
138
01/11
W
F 2-0 0:42
T. Schindler
Kimball
Garden County Invite
Round 2
138
01/11
W
F 2-0 0:45
H. Umble
Mitchell
Mitchell @ Hemingford
Round 1
138
12/21
L
F 7-5 2:05
A. Stone
Gering
Bridgeport-Sidney Invite 2019
Placement Matches (16 Man)
145
12/21
W
F 2-0 0:47
B. Wyatt
---
Bridgeport-Sidney Invite 2019
Semis 3rd WB 8 man place
145
12/21
W
F 14-6 3:59
T. Schindler
Kimball
Bridgeport-Sidney Invite 2019
2nd Round WB
145
12/21
W
F 9-2 2:01
Z. White
Burns
Bridgeport-Sidney Invite 2019
Qtrs & 1st WB
145
12/21
L
F 2-6 3:08
A. Stone
Gering
Bridgeport-Sidney Invite 2019
Round 1
145
12/19
L
F 8-8 2:54
D. Brewer
Gordon-Rushville
Bridgeport Triangular
Round 3 (3 Team)
145
12/19
L
F 4-2 3:37
D. Bell
Bridgeport
Bridgeport Triangular
Round 2 (3 Team)
145
12/14
L
F 5-0 0:44
C. Yamamoto
Red Cloud
Gordon-Rushville Invite 2019
4th Wrestleback (16 Man)
145
12/14
W
F 2-0 0:39
A. Hill
Garden Co.
Gordon-Rushville Invite 2019
Semis & 3rd WB (16 Man)
145
12/14
W
F 0-0 2:52
B. Mireles
Hill City
Gordon-Rushville Invite 2019
16 man Cons Round 2
145
12/14
L
F 4-5 1:57
T. Allen
Bennett County High School
Gordon-Rushville Invite 2019
Quarters & 1st WB (16 Man)
145
12/14
W
F 9-0 4:54
D. Premus
Bayard
Gordon-Rushville Invite 2019
Round 1 (16 Man)
145
12/07
W
F 2-0 0:54
C. Beckman
Rapid City Stevens
Custer Invitational
Placement Matches (16 Man)
152
12/07
L
F 2-0 0:39
C. Yamamoto
Red Cloud Indian School
Custer Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
152
12/07
W
F 2-0 1:38
C. Rickenbach
Hot Springs
Custer Invitational
round 3
152
12/07
W
F 4-0 0:56
M. Schlup
Spearfish
Custer Invitational
Round 2
152
12/06
L
F 9-9 5:25
H. Good
Sturgis
Custer Invitational
round 1
152
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/09
L
F 7-4 2:12
M. Ambler
---
NSAA Class C District 4
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
02/08
L
F 9-2 3:32
T. Widener
---
NSAA Class C District 4
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
02/02
L
F 0-0 2:25
B. Collier
Glenrock
Southeast Team Duals 2019
Round 2 (12 Team)
138
02/02
W
F 4-0 1:44
G. Logsdon
Southeast
Southeast Team Duals 2019
Placement (12 Team)
138
02/02
W
F 7-0 2:19
A. Maas
Glenrock
Southeast Team Duals 2019
Round 3 (12 Team)
138
01/31
L
DEC 11-9
K. Kriha
Bayard
WTC-SPVA Conference 2019
Finals
138
01/31
L
F 2-2 2:56
T. Widener
---
WTC-SPVA Conference 2019
Semis
138
01/31
L
F 4-4 2:37
H. Cook
Hershey
WTC-SPVA Conference 2019
Round 3
138
01/31
W
F 2-0 1:17
B. VITOSH
Chase Co
WTC-SPVA Conference 2019
Round 2
138
01/31
W
F 2-0 0:42
M. McConnell
Sutherland
WTC-SPVA Conference 2019
Quarters
138
01/19
W
F 14-10 4:29
K. Bissonnette
Hot Springs
Chadron Invitational Wrestling 2019
Placement Matches (32 Man)
138
01/19
W
F 4-5 2:38
K. Waggener
Chadron
Chadron Invitational Wrestling 2019
6th Wrestleback (32 Man)
138
01/19
L
F 9-5 3:11
T. Widener
Bridgeport
Chadron Invitational Wrestling 2019
Semis & 5th WB (32 Man)
138
01/18
W
DEC 17-11
J. Macaluso
Mead
Chadron Invitational Wrestling 2019
Quarters & 3rd WB (32 Man)
138
01/12
L
F 8-13 2:48
J. Henderson
Medicine Valley
Knights Invitational 2019
Cons Semis
138
01/12
W
F 2-0 1:55
T. Brott
---
Knights Invitational 2019
Round 3
138
01/12
L
F 8-2 4:19
E. Martinez
---
Knights Invitational 2019
Quarters
138
01/12
L
F 2-2 4:34
J. Lovitt
Mullen
Hemingford @ Mullen
Round 1
138
01/05
L
DEC 5-3
K. Perez
Mitchell
Garden County Invite
Round 5 (6 Man)
138
01/05
W
F 2-0 0:51
M. Sanderson
Sioux County
Garden County Invite
Round 4 (6 Man)
138
01/05
W
F 8-9 4:03
S. Morin
North Platte
Garden County Invite
Round 3 (6 Man)
138
01/05
L
F 10-10 2:04
S. DeNaeyer
---
Garden County Invite
Round 2 (6 Man)
138
01/05
W
F 2-0 0:25
K. Kriha
Bayard
Garden County Invite
Round 1 (6 Man)
138
12/20
L
MD 21-8
T. Widener
---
Hemingford @ Bridgeport
Round 1
138
12/15
L
F 3-4 2:34
K. Anderson
Cheyenne East JV
Sidney Bridgeport Invite 2018
2nd WB JV R-3 RR
138
12/15
L
DEC 9-4
T. Melroy
---
Sidney Bridgeport Invite 2018
Quarters & 1st WB (16 Man) JV R-2 RR
138
12/15
W
F 5-0 1:31
a. gomez
Minatare
Sidney Bridgeport Invite 2018
Round 1 (16 Man)
138
12/09
L
NC 0-0
M. Heath
Bennett County High School
Gordon-Rushville Invitational 2018
Finals (16 Man)
145
12/09
L
F 2-1 1:29
C. Leonard
---
Gordon-Rushville Invitational 2018
4th Wrestleback (16 Man)
145
12/08
W
F 7-7 5:19
T. Starr
---
Gordon-Rushville Invitational 2018
Semis & 3rd WB (16 Man)
145
12/08
W
F 6-8 2:31
S. DeNaeyer
Mullen
Gordon-Rushville Invitational 2018
16 man Cons Round 2
145
12/08
L
DEC 9-6
M. Heath
Bennett County High School
Gordon-Rushville Invitational 2018
Quarters & 1st WB (16 Man)
145
12/08
W
F 4-0 0:43
T. Maestas
Red Cloud
Gordon-Rushville Invitational 2018
Round 1 (16 Man)
145
12/07
W
DEC 4-0
K. Welling
Crawford
Crawford/Hay Springs/ Hemingford Triangular
Champ. Round 1
145
12/01
W
F 2-0 1:02
S. Fridell
Custer
Custer Invitational
Placements
145B
12/01
W
F 11-4 5:03
D. Elmore
Custer
Custer Invitational
Round 2
145B
11/30
W
F 6-0 3:24
J. Bernie
---
Custer Invitational
Round 1
145B
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/02
L
F 5-8 3:44
T. Brady
Lead Deadwood
Custer Invitational
Placement Matches (16 Man)
132
12/02
L
F 3-0 2:34
D. Swezey
Douglas
Custer Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
132
12/02
L
F 7-1 3:59
B. Hanes
---
Custer Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
12/01
W
F 2-0 1:02
C. Huntington
Douglas JV
Custer Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
12/01
W
F 9-1 3:37
C. Homan
Hill City
Custer Invitational
Round 1 (16 Man)
132
Related Content
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021