Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jorge Gaytan
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
DEC 11-10
J. Meineker
Belton
MSHSAA Boys Class 3 District 4
2nd Wrestleback (16 Man)
157
02/17
L
F 13-1 2:56
B. Curtis
Helias Catholic
MSHSAA Boys Class 3 District 4
Quarterfinals
157
02/16
W
DEC 10-6
S. Castorena
William Chrisman
MSHSAA Boys Class 3 District 4
Round 1 (16 Man)
157
01/25
W
MD 11-3
S. Castorena
William Chrisman
Tri dual @WC VS. Belton and Raytown South
Round 1
157
01/24
W
F 12-4 3:38
A. Hodgson
Belton
Tri dual @WC VS. Belton and Raytown South
Round 1
157
01/21
W
F 4-2 1:38
E. Barlow
Knob Noster
Alan Isom Invitational
3rd Place
157
01/20
L
DEC 8-3
E. Orozco
Raytown
Alan Isom Invitational
Round 5
157
01/20
W
DEC 16-11
A. Banialmarjeh
Ruskin
Alan Isom Invitational
Round 4
157
01/20
W
DEC 12-10
K. Lindly
Raymore-Peculiar
Alan Isom Invitational
Round 3
157
01/20
W
F 2-0 0:40
H. Desmond
Smithville
Alan Isom Invitational
Round 2
157
01/20
W
F 2-0 0:22
C. Bowen
Summit Christian
Alan Isom Invitational
Round 1
157
01/13
L
F 7-0 0:45
C. Nelson
Grain Valley
GKC Conference Tournament- Boys
Prelim round 2
157
01/13
L
F 12-1 2:28
E. Redmond
Oak Park
GKC Conference Tournament- Boys
Round 1 (16 Man)
157
01/06
W
F 7-0 2:17
J. Bowen
Summit Christian
Joe Crouthers NKC Boys Invite
Placement
157
01/06
W
F 2-0 0:32
W. True
Liberty North
Joe Crouthers NKC Boys Invite
Semis & WB
157
01/06
L
F 2-0 1:04
J. Rose
Riverside
Joe Crouthers NKC Boys Invite
Round 4 (12 Man)
157
01/06
W
FOR 0-0
A. Banialmarjeh
Ruskin
Joe Crouthers NKC Boys Invite
Round 5 (12 Man)
157
01/06
W
TF 19-4 3:44
J. Bowen
Summit Christian
Joe Crouthers NKC Boys Invite
Round 2 (12 Man)
157
01/05
L
MD 12-3
E. Orozco
Raytown
Joe Crouthers NKC Boys Invite
Round 1 (12 Man)
157
01/05
W
F 0-0 2:55
T. Faustlin
Van Horn
Raytown South/Van Horn/West Platte
Round 1
157
01/04
W
F 0-0 0:52
J. Larimer
West Platte
Raytown South/Van Horn/West Platte
Round 1
157
01/04
L
F 0-0 1:17
A. Arellano
Kearney
Kearney/Grandview/Ray South Tri
Round 1
157
12/13
L
F 0-0 1:30
A. Hutchcraft
Smithville
Ruskin / Raytown South Tri
Round 1
157
12/06
W
F 0-0 1:08
J. Boots
Winnetonka
Raytown South/Raytown/Truman/Winnetonka Quad
Round 1
157
12/06
L
DEC 14-11
E. Orozco
Raytown
Raytown South/Raytown/Truman/Winnetonka Quad
Round 1
157
12/05
W
DEF 0-0
Z. Mota
Truman
Raytown South/Raytown/Truman/Winnetonka Quad
Round 1
157
12/05
W
DEF 0-0
Z. Mota
Truman
Raytown South/Raytown/Truman/Winnetonka Quad
Round 1
157
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/28
L
F 8-2 4:25
T. Mills
Kearney
2023 George Hoover Invitational
Placement Matches (16 Man)
157
01/28
W
MD 14-6
P. Faigan
Lincoln College Prep
2023 George Hoover Invitational
Round 4 (16 Man)
157
01/28
L
TF 17-2 1:58
T. Craig
Liberty
2023 George Hoover Invitational
Round 3 (16 Man)
157
01/21
L
FOR 0-0
D. Randall
Grandview
Alan Isom Invitational
Round 9 (Non-Finals)
157
01/21
L
FOR 0-0
J. Ellis
Smithville
Alan Isom Invitational
Round 8 (Semis/Consi Semis)
157
01/21
L
FOR 0-0
C. Thomas
Raytown
Alan Isom Invitational
Round 6 (Quarters)
157
01/21
L
DEC 6-5
E. Orozco
Raytown
Alan Isom Invitational
Round 5
157
01/21
L
F 7-2 5:36
P. Faigan
Lincoln College Prep
Alan Isom Invitational
Round 4
157
01/21
W
F 2-0 0:44
L. Bragg
Smithville
Alan Isom Invitational
Round 3
157
01/21
L
DEC 11-8
M. Zimmerman
Lee`s Summit North
Alan Isom Invitational
Round 2
157
01/20
L
F 4-7 3:09
M. Hill
East (Kansas City)
Alan Isom Invitational
Round 1
157
01/14
L
DEC 11-7
J. Meineker
Belton
GKC Invitational - Boys
Semis & WB (32 Man)
157
01/14
L
F 2-8 2:17
J. Sainz
Staley
GKC Invitational - Boys
Round 1 (32 Man)
157
01/12
L
MD 18-6
C. Thomas
Raytown
Raytown @ Raytown South
Round 1
157
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024