Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Paola Ramirez
Results
High School Results
High School
High School
International
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
ATTACK
Attack
Chicago (Rickover Naval Academy)
FL
Oceola
Osceola
Osceola (Kissimmee)
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/27
W
TF 15-0 4:06
S. LoCastro
Independent
Florida Girls AAU States-Folkstyle
1st & 3rd (16 Man)
125
04/06
L
Replay
DEC 1-0
C. Drake
NY
2024 NHSCA High School Nationals
Consi of 8 #2
114 lbs
04/06
L
Replay
F 5-0 2:56
S. Pineda
CA
2024 NHSCA High School Nationals
Quarter-Finals
114 lbs
04/05
W
Replay
DEC 2-1
K. Gudewitz
NJ
2024 NHSCA High School Nationals
Round of 16
114 lbs
04/05
W
Replay
F 6-1 0:54
E. Renken
TN
2024 NHSCA High School Nationals
Round of 32
114 lbs
04/05
W
DEC 7-2
A. Till
DE
2024 NHSCA High School Nationals
Round of 64
114 lbs
03/02
L
Replay
F 4-0 2:41
E. Bauknight
Hernando
FHSAA Girls State Championships
4th Wrestleback (16 Man)
115
03/01
W
F 7-0 2:50
I. Duarte
Freedom (Orlando)
FHSAA Girls State Championships
3rd WB
115
03/01
W
Replay
F 4-0 2:50
A. Garcia
South Dade
FHSAA Girls State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
115
03/01
L
Replay
DEC 7-2
I. Church-Ross
Charlotte
FHSAA Girls State Championships
Quarters(16 Man)
115
02/29
W
Replay
DEC 6-1
B. VanEtten
Jensen Beach
FHSAA Girls State Championships
Round 1 (16 Man)
115
02/16
L
DEC 7-5
E. Bauknight
Hernando
FHSAA Girls 1A R2
Placement Matches
115
02/16
W
F 2-0 1:42
J. Perrott
McKeel
FHSAA Girls 1A R2
Round 4 (semis and WB)
115
02/16
W
F 2-0 1:55
J. Giddens
Nature Coast
FHSAA Girls 1A R2
Round 2 (quarters and WB)
115
02/16
W
F 2-0 0:12
M. Camacho
Haines City
FHSAA Girls 1A R2
Round 1 (16 Man)
115
02/07
W
F 5-0 0:35
I. Duarte
Freedom (Orlando)
FHSAA Girls 1A D6
Placements
115
02/07
W
F 4-1 2:47
A. Betances
Liberty
FHSAA Girls 1A D6
Round 4 (Semis and WB3)
115
02/03
W
F 10-0 3:05
A. Betances
Liberty
2024 Girls Orange Belt Con. Champs
Placement Matches (8 Man)
115
02/01
W
F 7-1 0:52
J. Melendez
Gateway
Gateway @ Osceola (Kissimmee)
Round 1
120
01/22
L
F 0-0
X. Ramos
West Chicago (H.S.)
Lady of Lane
Round 1
130
01/20
W
DEC 8-4
M. Thompson
Evangical Christian School
Inaugural Lady Indian IBT
Placement Matches (8 Man)
115
01/20
W
F 12-4 0:24
E. McIntosh
Palmetto Ridge H.S.
Inaugural Lady Indian IBT
Semis & 1st WB (8 Man)
115
01/19
L
F 0-0
M. Pinto
Park Ridge (Maine South)
Maine East Girls Tourney
Cons. Round 2
130
01/13
L
DEC 2-0
E. Bauknight
Hernando
Rusted Jade Ladies Classic
Placement Matches (32 Man)
115
01/13
W
DEC 7-0
A. García
South Dade
Rusted Jade Ladies Classic
Semis & 5th WB (32 Man)
115
01/13
W
F 12-2 1:17
M. Vance
Middleburg
Rusted Jade Ladies Classic
Quarters & 3rd WB (32 Man)
115
01/13
W
F 5-0 1:28
D. Haskins
Hudson
Rusted Jade Ladies Classic
Round 2 Champ & WB (32 Man)
115
01/06
W
DEC 6-2
N. Choquegonza
Ponte Verda
Lady Wildcat Scramble
Placement Round
117.0
01/06
L
F 0-0 3:01
J. Uriostegui
Chicago (C. Academy)
Rickover Girls Tournament 2024
Placement Matches (8 Man)
130
01/06
W
F 9-2 1:44
a. palmer
Gulf High
Lady Wildcat Scramble
Round 4 (18 Man)
117.0
01/06
W
F 2-0 1:16
J. Perrott
McKeel Academy of Technology
Lady Wildcat Scramble
Round 6 (18 Man)
117.0
01/06
W
F 2-1 0:54
D. Gomez
Haines City
Lady Wildcat Scramble
Round 3 (18 Man)
117.0
01/06
W
F 0-0 1:59
J. Romero-Chaga
Chicago (Rickover Naval Academy)
Rickover Girls Tournament 2024
2nd Wrestleback (8 Man)
130
01/06
W
F 9-4 2:00
A. Walker
Belleville High
Lady Wildcat Scramble
Round 1 (18 Man)
117.0
01/06
L
F 0-0
J. Uriostegui
Chicago (C. Academy)
Rickover Girls Tournament 2024
Quarterfinals (8 Man)
130
12/21
L
DEC 7-4
I. Church-Ross
Charlotte High School
2023 Girls Knockout Christmas Classic
1st Place
115
12/21
W
Replay
DEC 5-1
N. Choquegonza
PV Girls Wrestling
2023 Girls Knockout Christmas Classic
Semis
115
12/20
W
Replay
F 4-3 5:58
L. Massenzio
Cordoba Trained
2023 Girls Knockout Christmas Classic
Quarters & 3rd WB (32 Man)
115
12/20
W
Replay
F 13-2 5:02
O. Collins
Cleveland
2023 Girls Knockout Christmas Classic
Round 2 Champ & WB (32 Man)
115
12/20
W
Replay
F 2-0 0:25
I. Duarte
Freedom Orlando
2023 Girls Knockout Christmas Classic
Round 1 (32 Man)
115
12/16
W
F 6-0 2:06
A. Garcia
South Dade
Let Freedom Ring Girls IBT
Placement Matches (16 Man)
115
12/16
W
TF 17-2 4:03
M. Moses
Middleburg
Let Freedom Ring Girls IBT
4th Wrestleback (16 Man)
115
12/16
L
DEC 10-3
A. Garcia
Riverdale
Let Freedom Ring Girls IBT
Semis & 3rd WB (16 Man)
115
12/16
W
F 11-0 3:01
L. Wills
Strawberry Crest
Let Freedom Ring Girls IBT
Quarters & 1st WB (16 Man)
115
12/05
L
F 0-0 1:05
U. Le
Chicago (Lane)
Chicago (Rickover Naval Academy) @ Chicago (Lane)
Round 1
130
12/02
W
DEC 7-3
A. Garcia
South Dade
Lady Clash of Titans 2023
1st & 3rd (16 Man)
115
12/01
W
F 0-0 1:01
L. Nation
Lake Brantley
Lady Clash of Titans 2023
Semis & 3rd WB (16 Man)
115
12/01
W
F 0-0 0:08
C. Pacheco
University Orange City
Lady Clash of Titans 2023
Quarters & 1st WB (16 Man)
115
12/01
W
F 9-0 2:12
B. Ribeiro-Barbosa
Lake Mary
Lady Clash of Titans 2023
Round 1 (16 Man)
115
09/30
W
F 2-0 0:45
K. Rodriguez
Attack
Juggernaut Orlando Qualifier
Round 8
120
09/30
W
F 6-2 0:44
J. Roman
Viera Hammers
Juggernaut Orlando Qualifier
Round 7
120
09/30
W
F 13-1 2:19
I. Duarte
SOWA
Juggernaut Orlando Qualifier
Round 4
120
09/30
W
F 0-0 0:15
S. Rodriguez
SOWA
Juggernaut Orlando Qualifier
Round 2
120
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/29
L
F 2-0 0:23
S. Walsh
RPA Wrestling
Girls AAU States
2nd Wrestleback (16 Man)
124.0
04/29
L
F 6-3 4:13
G. Sergi
North FM
Girls AAU States
Quarters & 1st WB (16 Man)
124.0
04/08
W
F 2-0 0:43
K. Jackson
Okeechobee Wrestling Club
Palm Bay ECW
Round 5
130
04/08
W
F 0-0 1:58
G. Sergi
North FM
Palm Bay ECW
Round 3
130
04/08
L
F 5-0 0:52
C. Borgmann
Matanzas
Palm Bay ECW
Round 2
130
04/08
W
MD 11-2
C. Eaton
Okeechobee Wrestling Club
Palm Bay ECW
Round 1
130
03/03
L
Replay
MD 13-4
J. Serrano
Springstead
FHSAA Girls State Championships
2nd WB (16 Man)
120
03/02
W
Replay
DEC 6-4 SV
K. Flanagan
Winter Springs
FHSAA Girls State Championships
1st WB (16 Man)
120
03/02
L
Replay
DEC 12-7
N. sylvestre
Immokalee
FHSAA Girls State Championships
Round 1 (16 Man)
120
01/28
L
NC 0-0
C. Borgmann
Matanzas
2nd Lady Rams Tournament of Champions
Semifinals (16 Man)
120
01/28
W
DEC 5-4
A. Guillaume
Bayside
2nd Lady Rams Tournament of Champions
Cons. Semis (16 Man)
120
01/28
W
F 9-1 1:45
O. True
Oviedo
2nd Lady Rams Tournament of Champions
Champ. Rd. 3 & 3rd WB (16 Man)
120
01/28
W
F 2-0 0:54
E. Fredenburg
Cocoa Beach
2nd Lady Rams Tournament of Champions
2nd Wrestleback (16 Man)
120
01/28
L
F 7-1 2:00
C. Borgmann
Matanzas
2nd Lady Rams Tournament of Champions
Champ. Rd. 2 & 1st WB (16 Man)
120
01/28
W
F 2-0 1:47
E. Fay
Jensen Beach
2nd Lady Rams Tournament of Champions
Champ. Rd. 1 (16 Man)
120
01/21
L
F 2-0 1:45
G. Lashinsky
Deland
Lyman Girls Greyhound Open 2023
4th Wrestleback (16 Man)
120
01/21
W
F 4-0 0:31
E. Fredenburg
Cocoa Beach
Lyman Girls Greyhound Open 2023
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
01/21
W
F 2-0 0:10
J. Hernandez
Lake Brantley
Lyman Girls Greyhound Open 2023
2nd Wrestleback (16 Man)
120
01/21
L
F 6-2 3:43
G. Lashinsky
Deland
Lyman Girls Greyhound Open 2023
Round 1 (16 Man)
120
01/19
W
F 4-0 2:24
Y. Ruiz
Freedom
Timber Creek JV/Girls 5
Round 2 (4 Man)
115-120
01/19
L
NC 0-0
J. Garcia
Osceola (Kissimmee)
Timber Creek JV/Girls 5
Round 3 (4 Man)
115-120
01/18
W
TF 17-2 4:20
A. Miranda
Freedom
Timber Creek JV/Girls 5
Round 1 (4 Man)
115-120
01/07
L
F 2-2 1:55
Q. Nevaeh
George Jenkins
2nd Annual Lady Wildcat Scramble
Placement Matches (16 Man)
120.0
01/07
L
F 7-1 5:24
M. Menge
Mckeel
2nd Annual Lady Wildcat Scramble
Round 4 (16 Man)
120.0
01/07
L
F 2-0 1:50
A. DiCenzo
Bell Creek
2nd Annual Lady Wildcat Scramble
Round 2 (16 Man)
120.0
01/07
W
MD 11-1
J. Acevedo
South Lake
2nd Annual Lady Wildcat Scramble
Round 1 (16 Man)
120.0
12/22
L
Replay
F 7-0 2:32
E. Hughes
Jefferson Middle School
2022 Girls Knockout Christmas Classic
4th Wrestleback (32 Man)
120
12/22
W
Replay
DEC 4-2
A. Guilaume
Bayside High School
2022 Girls Knockout Christmas Classic
Quarters & 3rd WB (32 Man)
120
12/22
W
Replay
DEC 7-2
R. Thomas
Fort Myers HS
2022 Girls Knockout Christmas Classic
2nd Wrestleback (32 Man)
120
12/22
L
Replay
F 4-0 1:54
S. Bridenstine
Dade City
2022 Girls Knockout Christmas Classic
Round 2 Champ & WB (32 Man)
120
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020