Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Josiah Garcia
Results
High School Results
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Cheyenne East
Mission Hills
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
F 5-6 3:23
J. Ortega-Hand
Thunder Basin High School
WHSAA 4A East Regional
Round 5 (consis)
157
02/17
L
F 8-0 1:50
J. Rose
Thunder Basin High School
WHSAA 4A East Regional
Round 2 (16man 32man)
157
02/09
L
F 4-0 2:32
L. York
Lingle-Ft. Laramie/Southeast
Lingle-Ft. Laramie/Southeast @ Cheyenne East
Round 1
157
02/07
L
F 13-1 3:28
P. Harpstreith
Central
Cheyenne East @ Central
Round 1
157
02/07
L
F 5-0 1:52
I. Bazinet
Central
Cheyenne East @ Central
Round 1
157
01/27
L
F 9-4 2:41
T. Lowry
Moorcroft
2024 Ron Thon Memorial JV
Semis with WB
157
01/27
W
F 5-0 0:54
A. Cerda
Evanston
2024 Ron Thon Memorial JV
WB Rd 6 64-man, WB Rd 4 32-man
157
01/27
L
F 2-0 2:00
L. York
Lingle-Ft. Laramie/Southeast
2024 Ron Thon Memorial JV
Quarters with WB Rd 5 64-man, Rd 2 32-man
157
01/26
W
F 2-0 0:36
K. Ellis
Wind River
2024 Ron Thon Memorial JV
Rd 4 Champ, Rd 3 WB 64-man WB Rd 2 32-man
157
01/23
W
F 2-0 1:13
C. McColl
South
South @ Cheyenne East
Round 1
165
01/20
L
F 2-1 1:56
J. Gonzalez
University
2024 LOVELAND JV INVITATIONAL
Round 4
165 B
01/20
W
F 2-0 0:29
I. Thackeray
Severance High School
2024 LOVELAND JV INVITATIONAL
Round 3
165 B
01/20
L
DEC 5-4
J. Thomas
University
2024 LOVELAND JV INVITATIONAL
Round 1
165 B
01/16
L
F 2-0 0:59
J. Humpherys
Kelly Walsh
Kelly Walsh @ Cheyenne East
Round 1
165
01/14
W
DEC 9-3
R. Monge
University City
2024 John Bright Memorial Tournament
1st & 3rd (16 Man)
159
01/14
L
MD 14-5
E. Cooley
Rocky Mountain
2024 POUDRE JV INVITATIONAL
1st & 3rd (16 Man)
165B
01/13
W
MD 12-3
S. Ferguson
Rancho Bernardo
2024 John Bright Memorial Tournament
4th Wrestleback (16 Man)
159
01/13
W
F 11-0 3:17
B. Carson
Windsor
2024 POUDRE JV INVITATIONAL
Semis & 3rd WB (16 Man)
165B
01/13
W
DEC 7-6
C. Elliott
Poway
2024 John Bright Memorial Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
159
01/13
W
F 0-0 2:46
J. Canepa
Point Loma
2024 John Bright Memorial Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
159
01/13
L
F 0-0 0:50
C. Phillips
Granite Hills (El Cajon)
2024 John Bright Memorial Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
159
01/13
W
F 5-0 1:23
T. Kiefer
Eaton
2024 POUDRE JV INVITATIONAL
Quarters & 1st WB (16 Man)
165B
01/13
W
DEC 7-2
C. Ledezma
West Hills
2024 John Bright Memorial Tournament
Round 1 (16 Man)
159
01/13
W
F 9-0 1:24
B. Harris
Fort Collins
2024 POUDRE JV INVITATIONAL
Round 1 (16 Man)
165B
12/15
L
Replay
F 2-2 1:19
K. Mann
Bennington
Flatwater Fracas 2023
Placement (16 Team)
175
12/15
L
Replay
F 7-2 1:04
H. Waldow
Norfolk
Flatwater Fracas 2023
Round 3 (6 Team)
175
12/15
L
Replay
F 2-0 0:53
T. Miron
Lincoln Southwest
Flatwater Fracas 2023
Round 2 (6 Team)
175
12/15
L
Replay
F 2-0 0:26
T. Lundy
Eaglecrest
Flatwater Fracas 2023
Round 5 (6 Team)
175
12/15
L
Replay
F 2-0 0:46
K. Mann
Bennington
Flatwater Fracas 2023
Round 4 (6 Team)
175
12/15
L
Replay
F 2-0 0:38
C. Wikoff
Garden City HS
Flatwater Fracas 2023
Champ Round 1 (16 Team)
175
12/15
L
Replay
F 2-0 0:44
B. Long
Norfolk
Flatwater Fracas 2023
Semis & WB (16 Team)
175
12/15
L
Replay
F 5-2 2:45
M. Ross
Grand Island
Flatwater Fracas 2023
Round 1 (6 Team)
175
12/09
W
DEC 4-3
P. Guerrero
Berthoud
Charlie Lake - JV 2023
Round 5
164-166
12/09
L
MD 11-3
B. Blocker
Kelly Walsh
Charlie Lake - JV 2023
Round 2&3
164-166
12/09
L
F 2-0 0:33
L. York
Lingle-Ft. Laramie/Southeast
Charlie Lake - JV 2023
Round 2&3
164-166
12/09
W
DEC 7-2
R. Smith
Central
Charlie Lake - JV 2023
Round 1
164-166
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/21
L
F 0-0 1:39
I. Mendoza
Loveland
2023 LOVELAND JV INVITATIONAL
Round 3
157 B
01/21
L
F 2-0 1:46
D. McBride
Rocky Mountain
2023 LOVELAND JV INVITATIONAL
Round 1
157 B
01/14
L
F 2-9 3:24
K. Kemp
Severance High School
2023 POUDRE JV INVITATIONAL
Semis & 1st WB (8 Man)
157B
01/14
L
F 7-4 3:00
J. Schwartz
Cheyenne East
2023 POUDRE JV INVITATIONAL
Quarterfinals (8 Man)
157B
01/08
W
F 8-0 2:16
B. Teeters
Mead
2023 Rocky Mountain JV Invite
Placement Matches (16 Man)
157B
01/07
L
F 2-2 1:54
H. Owen
Rocky Mountain
2023 Rocky Mountain JV Invite
Round 4 (16 Man)
157B
01/07
W
FOR 0-0
E. Bridenstine
Berthoud
2023 Rocky Mountain JV Invite
Round 3 (16 Man)
157B
01/07
W
F 4-1 1:24
C. Redmen
Fossil Ridge
2023 Rocky Mountain JV Invite
Round 2 (16 Man)
157B
01/07
W
DEC 9-7
J. easterling
Rocky Mountain
2023 Rocky Mountain JV Invite
Round 1 (16 Man)
157B
12/17
L
F 2-0 0:56
T. O`NEIL
---
Sidney/Bridgeport Invite 2022
Round 3
160
12/17
L
F 5-0 1:19
Z. Roggasch
---
Sidney/Bridgeport Invite 2022
Round 1 (16 Man)
160
12/11
W
Replay
F 2-0 1:33
M. Keogh
Burns/Pine Bluffs
Charlie Lake - Women`s & JV 2022
Round 3&4
151-160
12/10
W
Replay
F 7-0 3:36
J. Miller
Kelly Walsh
Charlie Lake - Women`s & JV 2022
Round 2&3
151-160
12/10
W
Replay
F 7-3 1:31
H. Schmer
Scottsbluff
Charlie Lake - Women`s & JV 2022
Round 2&3
151-160
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024