Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-8 · Resumes Today at 11:30 AM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Today · 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Today · 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Santana Law
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Valdosta
Valdosta
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
MD 15-5
R. Carroll
Harrison
GHSA Class 7A Section A
7th Place Match
120
02/10
L
TF 15-0
B. Fair
Richmond Hill HS
GHSA Class 7A Section A
3rd Round WB (Cons Quarters)
120
02/10
W
DEC 9-5
Y. Alvez-El
Archer
GHSA Class 7A Section A
2nd Wrestleback (16 Man)
120
02/10
W
F 2-0 0:52
T. Dantzler
Norcross
GHSA Class 7A Section A
1st WB Round
120
02/10
L
TF 21-4 4:00
J. Duke
North Paulding
GHSA Class 7A Section A
Round 1 (16 Man)
120
02/03
L
MD 17-4
C. Grijalva
Colquitt County
GHSA Class 7A Region 1
Placements
120
02/03
L
TF 15-0 4:00
B. Higgins
Camden County
GHSA Class 7A Region 1
Semis and WB3
120
02/03
W
F 4-1 1:10
C. Little
Lowndes HS
GHSA Class 7A Region 1
Quarters and WB1
120
01/27
L
F 8-1 3:36
R. Conyers
Cairo
Syrupmaker Invitational
1st & 3rd (16 Man)
120
01/27
W
F 8-4 4:58
A. Soto
Tift County
Syrupmaker Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
01/27
W
F 18-5 3:57
Z. Hill
Cairo
Syrupmaker Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
01/27
W
F 4-1 0:38
D. Silvia
Thomas County Central
Syrupmaker Invitational
Round 1 (16 Man)
120
01/20
L
TF 16-1 4:01
C. Grijalva
Colquitt County
5th Annual George Mulligan Memorial
Consi Semifinals
120
01/20
L
F 4-1 2:06
L. Sanchez
Bay
5th Annual George Mulligan Memorial
Consi Round 5
120
01/20
W
F 16-4 3:35
B. Yingling
Colquitt County
5th Annual George Mulligan Memorial
Consi Round 4
120
01/20
W
F 2-0 0:26
J. McDaniel
Mosley
5th Annual George Mulligan Memorial
Consi Round 3
120
01/20
W
F 7-2 2:31
J. Barrett
Ridgeview
5th Annual George Mulligan Memorial
Consi Round 2
120
01/19
L
DEC 19-13
Z. Vosburgh
Ft Walton Beach H S
5th Annual George Mulligan Memorial
Round 1
120
01/06
L
F 2-0 1:52
A. Tabb
Lee County
2024 Packer Classic Duals
Round 1
120
12/30
L
F 2-0 0:31
N. Owens
North Gwinnett
2023 CFK Invitational
Round 11.2: 3rd Place Matches
120
12/30
W
F 9-7 3:41
L. Gallagher
Greenbrier
2023 CFK Invitational
Round 10: Consolation Semifinals
120
12/29
W
F 2-2 1:23
A. Johnson
Tift County
2023 CFK Invitational
Round 8: 5th Round of WB
120
12/29
W
FOR 0-0
F. Forfeit
---
2023 CFK Invitational
Round 7: 4th Round of WB
120
12/29
L
F 8-4 1:44
R. Belardo
Jefferson
2023 CFK Invitational
Round 4: Championship Quarterfinals
120
12/29
W
F 2-2 1:11
E. Smith
Johns Creek
2023 CFK Invitational
Round 2: Championship Round of 16
120
11/19
W
FOR 0-0
T. Whitten
Mary Persons
Raja Bryan Memorial Invitational
Placement (32 Man)
Varsity 126
11/18
W
F 2-8 2:15
K. Jones
Social Circle
Raja Bryan Memorial Invitational
Semis & WB (32 Man)
Varsity 126
11/18
W
FOR 0-0
A. Wilkerson
Hampton
Raja Bryan Memorial Invitational
Quarters & WB (32 Man)
Varsity 126
11/18
L
TF 18-1 3:17
A. Tabb
Lee Co.
Raja Bryan Memorial Invitational
Round 1 (32 Man)
Varsity 126
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/04
L
F 2-0 0:26
H. McCullough
Lowndes HS
GHSA Class 7A Region 1
Consi Semi
120
02/04
L
F 5-3 1:49
B. Marshall
Colquitt County
GHSA Class 7A Region 1
Quarters and WB1
120
01/21
W
F 2-0 0:28
D. Crilly
Arnold
4th Annual George Mulligan Memorial
Consi Semifinals
120
01/21
L
F 2-0 1:35
D. Rollins
Thomas County Central HS
4th Annual George Mulligan Memorial
Consi Round 5
120
01/21
W
NC 0-0
L. Grady
Tate
4th Annual George Mulligan Memorial
Consi Round 4
120
01/21
W
F 2-0 0:50
K. Mahler
Mosley
4th Annual George Mulligan Memorial
Consi Round 3
120
01/20
W
F 9-3 1:33
L. Davis
Ft Walton Beach H S
4th Annual George Mulligan Memorial
Consi Round 2
120
01/20
L
F 12-2 3:56
D. Crilly
Arnold
4th Annual George Mulligan Memorial
Round 2 Champ & Consi Round 1
120
01/20
W
F 2-0 0:25
K. Hutchinson
Montgomery Co Hs
4th Annual George Mulligan Memorial
Round 1
120
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024