Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Wyatt Vela
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Gracie Barra Westchase
Gracie Barra Westchase Wrestling Club
Gracie Barra Westchase Wrestling Club Team Members
Richmond Foster
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
DEC 3-1
A. Morales
Killeen Shoemaker
UIL Boys Region 3-5A
Rnd 3 2nd W
113
02/09
W
DEC 8-2
J. Jones
Houston North Forest
UIL Boys Region 3-5A
Rnd 2 Qtrs 1st WB
113
02/09
L
MD 12-3
A. Jaramillo
Pflugerville Hendrickson
UIL Boys Region 3-5A
Round 1 (16 Man)
113
02/04
W
F 0-0
J. Hansen
Huntsville
UIL Boys District 11-5A
True 4th
113
02/04
W
F 0-0
D. Green
Rosenberg Lamar Consolidated
UIL Boys District 11-5A
Round 5
113
02/04
L
DEC 8-2
Z. Johnson
Rosenberg Terry
UIL Boys District 11-5A
Round 6
113
02/04
L
F 0-0
F. Cruz
College Station
UIL Boys District 11-5A
Round 4
113
01/14
L
DEC 8-3
G. Burson
Willis
2024 Gator Roll Invitational (Boys)
3rd Place
113
01/13
W
F 6-5 3:48
R. Figueroa
Houston Northside
2024 Gator Roll Invitational (Boys)
Consolation semis
113
01/13
L
F 4-0 0:57
S. Tobar
Klein Oak
2024 Gator Roll Invitational (Boys)
Semis plus cons 16 and 32
113
01/13
W
DEC 8-2
D. Green
Rosenberg Lamar Consolidated
2024 Gator Roll Invitational (Boys)
Quarters
113
01/13
W
F 2-0 0:26
G. Dominguez
Klein Collins
2024 Gator Roll Invitational (Boys)
Round 1 (16) and Round 2 with Cons (32)
113
01/12
L
DEC 7-6
G. Burson
Willis
Foster Quad Meet
Round 1
113
01/12
W
DEC 12-11
F. Cruz
College Station
Foster Quad Meet
Round 1
113
01/05
L
DEC 9-4
C. Stiles
Cypress Ranch
21st Annual CFISD Tournament
2nd Wrestleback (64 Man)
Boys 113
01/05
L
F 2-0 1:56
D. Collins
Conroe Oak Ridge
21st Annual CFISD Tournament
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
Boys 113
01/05
W
F 2-6 5:06
A. Bergh
Prosper
21st Annual CFISD Tournament
Round 1 (64 Man)
Boys 113
12/29
W
F 9-4 2:37
H. HERRING
Clute Brazoswood
Foster Quad Meet
Round 1
113
12/29
L
DEC 8-4
L. Hall
Lamar Fulshear
Foster Quad Meet
Round 1
113
12/09
L
F 6-0 2:00
R. Quinn
Conroe Grand Oaks
Conroe Duals
Round 1
113
12/09
W
DEC 8-3
E. Hackney
Humble Kingwood
Conroe Duals
Round 1
113
12/08
W
MD 11-3
D. Green
Rosenberg Lamar Consolidated
Lamar Consolidated Quad
Round 1
113
12/07
W
F 2-2 1:45
r. Bazen
Victoria West
Lamar Consolidated Quad
Round 1
113
12/07
W
F 2-0 0:55
N. Resendez
Victoria East
Lamar Consolidated Quad
Round 1
113
12/02
W
F 2-0 0:34
E. Abbott
Hutto
2023 Maverick Stampede Varsity Boys
Round 2 Champ & WB (32 Man)
113 - Boys
12/01
L
DEC 13-7
C. Stiles
Cypress Ranch
2023 Maverick Stampede Varsity Boys
Round 1 (32 Man)
113 - Boys
11/29
L
DEC 5-3 SV
N. Torres
Katy Paetow
Richmond Foster @ Katy Paetow
Round 1
113
11/17
W
F 7-2 3:30
Z. Johnson
Rosenberg Terry
Houston Westside Tri Meet
Round 1
113
11/11
W
DEC 9-4
E. Cordova
Klein
Waller Duals
Round 1
113
11/11
W
F 2-0 0:46
J. Spivey
Klein Cain
Waller Duals
Round 1
113
11/11
W
F 4-6 2:54
F. Lozano
Klein Collins
Waller Duals
Round 1
113
11/04
L
F 4-0 1:22
L. Early
Rise Wrestling
TX-South SKWC Opener
Round 3 (3 Man)
113
11/04
W
TF 17-2 3:09
L. Shaya
Unattached
TX-South SKWC Opener
Round 2 (3 Man)
113
10/14
W
F 7-1 0:41
C. Carr
Cy-Fair High School Wrestling
TX-South Rise The Lions Den
Placement Matches (16 Man)
113
10/14
L
DEC 4-2
M. Romero
Unattached
TX-South Rise The Lions Den
Semis & 3rd WB (16 Man)
113
10/14
L
DEC 9-4
E. Cordova
Spring Klein Wrestling Club
TX-South Rise The Lions Den
Quarters & 1st WB (16 Man)
113
09/09
W
DEC 7-2
A. Rodriguez
Uvalde Wrestling Club
Super 32 Early Entry TX
Rnd 2 Champ 64, 32 1 WB 64
106
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/26
L
DEC 6-1
K. Kalantar
3F Wrestling
2023 TX-USAW Youth State Championships
Round 8
106
02/26
W
DEC 8-4
C. Vimont
Veritas Academy Defenders
2023 TX-USAW Youth State Championships
Round 7
106
02/26
L
MD 14-1
V. Gonzalez
Rise Wrestling
2023 TX-USAW Youth State Championships
Round 3
106
01/28
L
F 2-0 0:46
D. Flores
Cypress Creek
The `Ridge` Invite VI
Placement Matches (8 Man)
106
01/28
W
MD 23-10
I. Calvillo
Bridgeland
The `Ridge` Invite VI
2nd Wrestleback (8 Man)
106
01/28
L
DEC 11-4
C. Aranda
Klein Oak
The `Ridge` Invite VI
Semis & 1st WB (8 Man)
106
01/28
W
F 4-2 1:30
N. Do
Cypress Ridge
The `Ridge` Invite VI
Quarterfinals (8 Man)
106
01/14
L
FOR 0-0
J. Ochoa
Conroe Caney Creek
2023 Chicken Wing
Quarters & 1st WB (16 Man)
106
01/14
L
FOR 0-0
C. Munoz
Haltom City Haltom
2023 Chicken Wing
Round 1 (16 Man)
106
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024