Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Owen Taylor
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Centreville HS
Conneaut
Elkhorn
Elkhorn Area
Omaha Roncalli Catholic
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/01
L
F 7-2 2:34
M. Plum
Mogadore
OHSAA Northeast District Division III
Championship Rd 1 (16 Man)
157
02/10
L
F 14-0 2:56
L. Hobbs
Nebraska City
NSAA Class B District 3
2nd Wrestleback (16 Man)
157
02/10
L
TF 17-1 2:20
E. Cervantes
Scottsbluff
NSAA Class B District 3
Round 1
157
01/27
L
F 2-0 0:31
L. Bratetic
Logan-Magnolia
Roncalli Wrestling Tournament - 2024
Round 4
157
01/27
W
DEC 9-6
P. Rodriguez
Omaha Northwest
Roncalli Wrestling Tournament - 2024
Round 3
157
01/27
L
DEC 6-4
R. Waldo
Grand Valley
Chagrin Valley Conference HS Tournament
4th Wrestleback (32 Man)
157
01/27
L
MD 13-4
J. Fellows
Omaha South High School
Roncalli Wrestling Tournament - 2024
Round 2
157
01/27
W
DEC 8-2
H. McAleer
Fairview
Chagrin Valley Conference HS Tournament
Quarters & 3rd WB (32 Man)
157
01/27
L
F 10-1 3:56
R. Banies
Trinity
Chagrin Valley Conference HS Tournament
Round 2 Champ & WB (32 Man)
157
01/20
L
F 6-1 1:50
M. Wehrer
Omaha Burke
Burke Varsity Invite - 2024
Round 4
157
01/20
L
F 2-0 1:16
R. Doering
Lincoln Pius X
Burke Varsity Invite - 2024
Round 1
157
01/16
L
F 2-0 0:28
A. Duran
Mount Michael Benedictine
2024 River Cities Conference Tournament
Round 4
157
01/16
L
F 2-2 1:44
N. Bell
South Sioux City
2024 River Cities Conference Tournament
Round 3
157
01/15
L
F 6-2 1:03
N. Rotella
Omaha Skutt Catholic
2024 River Cities Conference Tournament
Round 2
157
01/15
L
F 5-0 3:54
K. Mumm
Omaha Gross Catholic
2024 River Cities Conference Tournament
Round 1 (5 Man)
157
01/06
L
F 7-3 3:03
P. Rodriguez
Omaha Northwest
Phil and Pat Pisale Wrestling Invite (B)
Round 3 (6 Team)
157
01/06
L
F 2-0 0:26
M. Kramer
Council Bluffs Thomas Jefferson
Phil and Pat Pisale Wrestling Invite (B)
Round 5 (6 Team)
157
01/06
L
F 2-0 0:32
T. DeMilt
Fort Calhoun
Phil and Pat Pisale Wrestling Invite (B)
Round 2 (6 Team)
157
12/27
L
DEC 7-2
A. Leiffer
MARTINS FERRY
D3 Classic
Round 1
165
12/22
L
F 2-0 0:28
M. Richardson
Elkhorn North
45th Annual Tom Dineen Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
157
12/22
L
F 2-0 0:23
S. Sindelar
Papillion-La Vista
45th Annual Tom Dineen Invitational
Round 1 (16 Man)
157
12/15
W
F 2-0 0:35
A. Maedke
Waterford
Waterford @ Elkhorn Area
Round 1
150
12/08
L
F 7-2 3:19
B. Oligmueller
Guardian Angels Central Catholic
1st Annual Christian Classic
Round 1 (6 Team)
157
12/08
L
DEC 4-3
M. Hamilton
St. Mary`s
1st Annual Christian Classic
Round 5 (6 Team)
157
12/08
L
F 5-18 2:57
V. Searight
Lutheran High Northeast
1st Annual Christian Classic
Round 3 (6 Team)
157
12/01
W
F 5-0 0:44
B. Berry
Beloit Memorial
Beloit Memorial @ Elkhorn Area
Round 1
157
12/01
W
F 5-0 0:44
B. Berry
Beloit Memorial
Beloit Memorial @ Elkhorn Area
Round 1
157
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/18
L
MD 14-5
C. Wendt
Springport HS
MHSAA Regional 16-4
Semis & 1st WB (8 Man)
157
02/18
L
MD 11-2
M. Lindsey
---
MHSAA Regional 16-4
Quarterfinals (8 Man)
157
01/28
L
DEC 4-3
T. Ewing
Beaver Local
EOWL (Eastern Ohio Wrestling League)
Round 3
150
01/27
L
F 10-4 4:45
B. Claypoole
Pymatuning Valley
EOWL (Eastern Ohio Wrestling League)
Round 2
150
01/14
L
F 0-0 0:58
Q. Kaminski
Denmark
Falcon JV Invite
Round 3 (4 Man)
Chart #25
01/14
W
F 0-0 0:58
J. Grigg
Green Bay West/E/SW
Falcon JV Invite
Round 2 (4 Man)
Chart #25
01/14
L
F 0-0 0:44
B. Holly
Green Bay Preble
Falcon JV Invite
Round 1 (4 Man)
Chart #25
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024