Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Easton Trimolt
Results
Videos
High School Results
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
L
F 9-1 1:43
J. Searfoss
Midwest Xtreme Wrestling
Indiana Frosh-Soph State North Qualifier
Round 5
165
02/11
W
DEC 3-2
H. Pickering
Carroll High School
Indiana Frosh-Soph State North Qualifier
Round 4
165
02/11
W
F 2-0 1:50
N. Goodman
Rochester Wrestling Club
Indiana Frosh-Soph State North Qualifier
Round 3
165
02/11
L
F 7-1 0:38
B. Clark
Crown Point
Indiana Frosh-Soph State North Qualifier
Round 2
165
01/27
W
DEC 10-4
J. Mora
Hammond Central
IHSAA East Chicago Central Sectional
Placement Matches
175
01/27
L
DEC 5-0
L. Newell
West Side Leadership
IHSAA East Chicago Central Sectional
Consi Semis
175
01/27
W
F 4-1 2:02
G. Burriss
Whiting
IHSAA East Chicago Central Sectional
Semis and WB
175
01/27
L
F 5-4 4:37
J. Mora
Hammond Central
IHSAA East Chicago Central Sectional
Quarters
175
01/20
L
F 8-3 1:21
L. Anderson
Chesterton
Lake Station Super 8
Round 1
165
01/13
W
F 4-3 3:26
E. Okeye
Andrean
Northwest Crossroads Conference
Placement Matches (8 Man)
175
01/13
L
F 4-0 2:28
B. Cwetna
Lowell
Northwest Crossroads Conference
2nd Wrestleback (8 Man)
175
01/13
W
FOR 0-0
H. Forfeit
Highland
Northwest Crossroads Conference
Semis & 1st WB (8 Man)
175
01/13
L
F 7-1 1:45
A. Costello
Hobart
Northwest Crossroads Conference
Quarterfinals (8 Man)
175
01/06
W
MD 16-6
A. Stevens
Calumet
Lake County Championships
Placement Matches
175
01/06
L
F 3-4 2:50
J. Hernandez
Lake Station
Lake County Championships
Semis & 3WB
175
01/06
W
TF 15-0 3:10
L. Avila
Hammond Bishop Noll
Lake County Championships
2nd WB
175
01/06
W
F 3-5 2:12
A. Bolde
Kankakee Valley
Lake County Championships
Quarters
175
01/06
L
F 7-2 2:57
B. Cwetna
Lowell
Lake County Championships
Round 1
175
01/02
L
F 2-1 2:54
H. Rivera
Goshen
RedHawk Super Duals- B Team
Round 1
175
12/30
L
F 2-0 0:28
L. Detwiler
Goshen
RedHawk Super Duals
Round 1
175
12/29
L
F 4-4 3:23
J. Serrano
Lebanon
52nd Boys Mooresville Holiday Classic
Quarters & 3rd WB (32 Man)
175
12/29
W
F 13-3 3:53
T. Beckum
Bloomington North
52nd Boys Mooresville Holiday Classic
2nd Wrestleback (32 Man)
175
12/29
L
F 2-0 0:29
B. Russell
Delta
52nd Boys Mooresville Holiday Classic
Round 2 Champ & WB (32 Man)
175
12/29
W
FOR 0-0
F. FF
Danville
52nd Boys Mooresville Holiday Classic
Round 1 (32 Man)
175
12/26
L
F 5-0 1:07
C.
New Prairie
Munster Super Duals
Round 1
175
12/16
L
F 13-7 4:53
C. Ford
---
Munster Super Duals
Round 1
165
12/16
L
F 0-10 2:41
J. Hernandez
Lake Station
Munster Super Duals
Round 1
175
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024