Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:50 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Wyatt Ayers
Results
High School Results
High School
High School
International
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 9-4 4:15
N. Jones
Northside (Jax)
NCHSAA 3A East Regional
Consolation 1
113
02/10
L
F 5-0 3:00
C. McMahon
CB Aycock
NCHSAA 3A East Regional
Round of 16
113
01/24
W
F 6-1 3:43
B. Gibson
South Central
2024 Big Carolina 3A/4A Conf. Tourney
Placement Matches (8 Man)
113
01/23
L
F 7-1 1:47
C. Hunt
Jacksonville
2024 Big Carolina 3A/4A Conf. Tourney
Semis & 1st WB (8 Man)
113
01/23
W
DEC 8-7
W. Hendrix
Jacksonville
Jacksonville @ Havelock
Round 1
113
01/22
W
F 0-0
B. Gibson
South Central
Quint w/ Farmville Central/ Havelock/ South Central &Southwest Onslow
Round 1
113
01/22
W
F 0-0
C. Anderson
Southwest Onslow
Quint w/ Farmville Central/ Havelock/ South Central &Southwest Onslow
Round 1
113
01/20
W
F 2-0 1:37
D. Bland
Farmville Central
Quint w/ Farmville Central/ Havelock/ South Central &Southwest Onslow
Round 1
113
01/19
L
TF 30-14 5:04
A. Barnett
New Bern
Havelock @ New Bern
Round 1
113
01/15
L
DEC 6-3
L. Scarantino
Orange
Havelock Duals
Round 1
113
01/15
W
DEC 13-6
M. Carter
New Hanover
Havelock Duals
Round 1
113
01/13
L
F 0-0
H. Quincy
North East Carolina Prep School
Havelock Duals
Round 1
113
01/12
W
F 0-0
R. Pyke
Alexandria City
Tri-State Pirate Duals
Round 1
113
01/10
L
F 0-0
J. KEENER
Floyd E. Kellam
Tri-State Pirate Duals
Round 1
113
01/08
W
F 0-0
S. Hollingshead
Ravenscroft School
Tri-State Pirate Duals
Round 1
113
01/08
W
F 0-0
R. Robles
Croatan
Tri-State Pirate Duals
Round 1
113
01/07
L
F 0-0
S. Smith
Topsail
Tri-State Pirate Duals
Round 1
113
01/02
L
F 0-0
R. Gallagher
Hoggard
Blood Pernu Memorial Duals
Round 1
113
12/30
L
F 0-0
W. Chocoj
Eastern Guilford
Blood Pernu Memorial Duals
Round 1
113
12/28
L
DEC 6-2
Q. Smith
Topsail
Blood Pernu Memorial Duals
Round 1
113
12/27
L
F 0-0
N. Jones
Northside (Jax)
Blood Pernu Memorial Duals
Round 1
113
12/22
L
F 2-0 1:45
Q. Cormier
Enloe
2023 Sgt. Mark Adams
2nd Wrestleback (32 Man)
113
12/21
L
F 2-0 1:21
N. BOWKER
Ashley
2023 Sgt. Mark Adams
Round 1 (32 Man)
113
12/18
L
F 0-0
J. Robert
Northside (Pinetown)
Hard Nor` Easter Dual Tournament
Round 1
113
12/18
L
F 0-0 1:49
B. Trujillo
New Hanover
Hard Nor` Easter Dual Tournament
Round 1
113
12/18
L
DEC 6-2
B. May
West Carteret
Hard Nor` Easter Dual Tournament
Round 1
113
12/17
W
F 0-0
G. Flores
Lejeune
Hard Nor` Easter Dual Tournament
Round 1
113
12/14
W
F 0-0
L. Carroll
D.H. Conley
Big Carolina Conference tri (Hav, DHC, Northside Jax)
Round 1
113
12/14
L
F 5-6 2:00
N. Jones
Northside (Jax)
Big Carolina Conference tri (Hav, DHC, Northside Jax)
Round 1
113
11/30
W
F 2-0 1:03
M. Perez
Rosewood
Quad (NP, Man, RW, Hav)
Round 1
113
11/30
W
DEC 12-8
J. Bullock
North Pitt
Quad (NP, Man, RW, Hav)
Round 1
113
11/22
L
DEC 7-0
J. Araujo
Pinecrest
2023 Pirate Round Robin
Round 5 (5 Man)
113
11/22
L
F 8-2 1:50
T. Hall
Lumberton
2023 Pirate Round Robin
Round 3 (5 Man)
113
11/22
L
F 4-0 1:56
Y. Aguilar
Glenn
2023 Pirate Round Robin
Round 2 (5 Man)
113
11/22
W
F 5-0 3:00
S. Cason
Cleveland
2023 Pirate Round Robin
Round 1 (5 Man)
113
11/18
L
F 2-0 1:21
A. Goodman
Swansboro
2023 Homer Spring Bulldog Invitational
Consolation QF
113
11/18
L
DEC 4-0
J. Guthrie
New Bern
2023 Homer Spring Bulldog Invitational
Quarterfinals
113
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/21
L
MD 11-2
E. Mora
Trinity
Paul T Mills Memorial Invitational
Semis & WB (12 Man)
106
01/21
W
DEC 11-8
F. Piper
Ashley
Paul T Mills Memorial Invitational
Cons. Round 2 (12 Man)
106
01/21
L
F 0-0 1:07
C. Taylor
South Lenoir
Paul T Mills Memorial Invitational
Quarters (12 Man)
106
01/16
L
F 0-0
A. Sierra
Orange
Havelock Duals
Round 1
113
01/15
L
DEC 6-0
W. Noser
Currituck County
Havelock Duals
Round 1
113
12/10
L
DEC 4-1
J. Hughes
Currituck
Beast of the East
Semis & 3rd WB (16 Man)
106
12/10
L
DEC 6-2
C. Craig
West Carteret
Beast of the East
Quarters & 1st WB (16 Man)
106
12/10
W
F 0-0 0:57
C. Minoglio
Pasquotank
Beast of the East
Round 1 (16 Man)
106
11/20
W
DEC 6-2
A. Monroe
New Bern
2022 Homer Spring Bulldog JV Invit.
Round 5
107-116
11/19
L
DEC 4-2
M. Tucker
Hoggard
2022 Homer Spring Bulldog JV Invit.
Round 4
107-116
11/19
L
DEC 3-2
J. Masnick
Laney
2022 Homer Spring Bulldog JV Invit.
Round 2
107-116
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024