Mar 23-Dec 31 · Resumes Sunday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Cody Berkenmeier
Results
High School Results
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Fairbury
Fairbury Matmen
Fairbury, NE
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
DEC 7-1
C. Chaffin
Waverly
NSAA Class B District 2
Consi Semis
190
02/10
W
F 3-0 2:29
M. Moravec
Gering
NSAA Class B District 2
Semis and WB3
190
02/10
L
F 8-4 5:30
C. Wood
Douglas County West
NSAA Class B District 2
Quarters and WB1
190
02/03
L
DEC 2-0 SV
C. Schadwinkel
Seward
Fairbury Boys Inv 2024
Finals Medal Round
190
02/03
W
F 0-2 1:35
M. Jimenez
ONeill
Fairbury Boys Inv 2024
4th Wrestleback (16 Man)
190
02/03
L
DEC 4-1
C. Vrbka
Shelby-Rising City
Fairbury Boys Inv 2024
Semis & 3rd WB (16 Man)
190
02/02
W
DEC 6-0
N. Burd
Thayer Central
Fairbury Boys Inv 2024
Quarters & 1st WB (16 Man)
190
02/02
W
F 2-0 1:42
E. Alarcon
Norfolk Catholic
Fairbury Boys Inv 2024
Round 1 (16 Man)
190
02/02
W
DEC 6-4
B. Ostdiek
Beatrice
Fairbury @ Beatrice
Round 1
190
01/27
L
DEC 5-3
J. Turner
Fillmore Central
Southern Nebraska Conference 2024
Round 5 - Metal Round
190
01/27
W
F 2-0 3:36
N. Burd
Thayer Central
Southern Nebraska Conference 2024
Round 3 Semifinals / 1st Round WB
190
01/27
W
F 2-0 0:48
B. Roth
Milford
Southern Nebraska Conference 2024
Round 2 - Quarterfinals
190
01/26
W
DEC 7-2
B. Brandt
Syracuse
Syracuse @ Fairbury
Round 1
190
01/24
L
F 4-0 1:27
C. Peters
Central City
Fairbury @ Central City
Round 1
190
01/23
L
F 4-0 0:29
J. Hodson
Red Cloud/Blue Hill
Superior Invite 2024
Final Round (10 & 16)
190
01/23
W
DEC 1-0
G. Grove
Southern Valley
Superior Invite 2024
Round 4 (10 & 16)
190
01/22
W
DEC 7-2
B. Marshall
Sutton
Superior Invite 2024
Round 2 (10 & 16)
190
01/22
W
F 5-0 1:32
K. Weltmer
Smith Center
Superior Invite 2024
Round 1 (10 & 16)
190
01/20
L
F 7-0 2:47
W. Vick
Plattsmouth
Plattsmouth Varsity Invitational 2024
2nd Wrestleback (16 Man)
190
01/19
L
DEC 9-5
M. Arriola
Bellevue East
Plattsmouth Varsity Invitational 2024
Round 1 (16 Man)
190
01/17
W
F 4-0 4:29
T. Thomas
Johnson County Central
Fairbury @ Johnson County Central
Round 1
190
01/07
W
M FOR 0-0
L. Jelinek
Raymond Central
Central City Wrestling Invite
Finals
190
01/06
W
DEC 2-0
R. Anderson
St. Paul
Central City Wrestling Invite
Consi Semis
190
01/06
W
DEC 4-2 SV
K. Owens
Aurora
Central City Wrestling Invite
Semis
190
01/06
W
F 2-0 1:44
E. Samuelson
Palmer
Central City Wrestling Invite
2nd wrestleback
190
01/06
L
F 9-2 5:53
L. Jelinek
Raymond Central
Central City Wrestling Invite
Quarterfinals
190
01/06
W
F 4-2 4:34
T. Sanger
Crofton/Bloomfield
Central City Wrestling Invite
Round 1
190
12/16
W
F 3-2 2:40
M. Wynne
Lincoln North Star
Auburn Invitational
Placement Matches (8 Man)
190
12/16
W
F 2-0 4:41
N. Burd
Thayer Central
Auburn Invitational
Semis & 1st WB (8 Man)
190
12/16
W
F 0-0
C. Sharp
Auburn
Auburn Invitational
Quarterfinals (8 Man)
190
12/13
W
F 2-0 0:33
M. Hood
Adams Central
Adams Central @ Fairbury
Round 1
190
12/08
L
F 2-0 3:25
C. Stokebrand
Tri County
Tri County vs. Fairbury
Round 1
190
12/07
W
F 2-0 0:53
L. Stephenson
Fillmore Central
Fairbury @ Fillmore Central
Round 1
190
12/02
L
F 2-0 1:00
J. Wagner-Alley
Gretna
York Invitational
Round 4
190
12/02
W
DEC 7-5
C. Wood
Douglas County West
York Invitational
Round 3
190
12/02
L
F 2-0 0:56
C. Peters
Central City
York Invitational
Round 1 (16 Man)
190
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/19
L
F 4-0 1:57
C. Vrbka
Double Dog Wrestling Club
NEUSA State High School Boys/Girls
Round 5
185
03/19
L
F 6-0 3:03
N. Moorman
Northwest Vikings
NEUSA State High School Boys/Girls
Round 4
185
03/19
W
F 0-0 2:29
H. Last
Battle Creek Elite
NEUSA State High School Boys/Girls
Round 2
185
03/12
L
F 7-0 1:20
C. Gracey
Mullen
2023 AAU State Nebraska
2nd Wrestleback (32 Man)
182
03/11
W
F 0-0 1:27
P. McIntyre
Arch Bishop
2023 AAU State Nebraska
Round 2 Champ & WB (32 Man)
182
03/11
L
DEC 2-0
H. Last
Battle Creek Brave Elite
2023 AAU State Nebraska
Round 1 (32 Man)
182
03/05
L
F 3-0 4:04
W. Rathjen
Midwest Destroyers
Nebraska Mat Jam 2023
2nd Wrestleback (16 Man)
176-188
03/05
L
F 4-1 1:14
J. Turner
Fillmore Central
Nebraska Mat Jam 2023
Quarters & 1st WB (16 Man)
176-188
01/21
L
F 2-0 2:27
T. Johnson
Northwest
Plattsmouth Varsity Invitational 2023
Round 3
152
01/21
L
F 3-4 0:31
W. Sherlock
Lincoln East
Plattsmouth Varsity Invitational 2023
Round 1
152
Related Content
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021