Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:50 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Eli Lopez
Results
High School Results
High School
High School
International
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
East
Minot
Omaha Buena Vista
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
DEC 9-5
C. Nelson
Lincoln Southwest
NSAA Class A District 3
2nd Wrestleback (8 Man)
215
02/10
W
DEC 6-4
J. Hoaglen
Omaha Burke
NSAA Class A District 3
Semis and WB 1
215
02/10
L
F 2-0 1:12
W. Rathjen
North Platte
NSAA Class A District 3
Quarterfinals (8 Man)
215
02/03
W
MD 10-1
H. Ahrens
Century
2024 WDA JV Tournament
JV Round 5
160B
02/03
W
F 7-1 4:00
B. Culver
Minot
2024 WDA JV Tournament
JV Round 4
160B
02/03
L
DEC 12-6
G. Tanberg
Minot
2024 WDA JV Tournament
JV Round 3
160B
02/03
W
F 7-0 3:16
A. Robinson
Legacy
2024 WDA JV Tournament
JV round 1
160B
01/31
L
F 3-0 5:13
K. Towers
Olympus
2024 UHSAA GIRLS 5A Division A
9th Cons Semis
170
01/31
L
DEC 3-2
B. Edwards
Northridge
2024 UHSAA GIRLS 5A Division A
2nd Wrestleback (16 Man)
170
01/31
L
F 2-0 0:44
M. Schuck
Alta
2024 UHSAA GIRLS 5A Division A
Quarters & 1st WB (16 Man)
170
01/31
W
F 4-1 3:47
C. Davis
Roy
2024 UHSAA GIRLS 5A Division A
Round 1 (16 Man)
170
01/28
W
F 4-2 3:48
E. Mataele
Elkhorn JV
Bishop Neumann Invitational
Round 5
215
01/27
L
DEC 13-7
E. Villotta
Millard South - jv
Bishop Neumann Invitational
Round 4
215
01/27
W
F 4-0 3:16
J. Christensen
Bennington JV
Bishop Neumann Invitational
Round 3
215
01/27
W
M FOR 0-0
H. Infanger
Lewis Central
Bellevue West 2024 JV Invite
Placements
215
01/27
W
F 4-2 3:16
D. Gray
Lincoln Southeast
Bellevue West 2024 JV Invite
Round 5
215
01/27
W
MD 8-0
D. Blakeney
Boys Town
Bellevue West 2024 JV Invite
Round 4
215
01/27
W
DEC 8-1
C. Valadez-Buhr
Omaha Buena Vista
Bellevue West 2024 JV Invite
Round 3
215
01/27
L
DEC 10-5
D. Baggiani
Millard West
Bellevue West 2024 JV Invite
Round 2
215
01/26
W
F 7-2 3:36
E. Mataele
Elkhorn
Bellevue West 2024 JV Invite
Round 1
215
01/20
W
DEC 10-6
B. Culver
Minot
2024 Metro JV (Fri - Sheyenne)
Round 3
160A
01/19
W
F 4-2 2:58
C. Moore
West Fargo
2024 Metro JV (Fri - Sheyenne)
Round 1
160A
01/19
W
F 8-0 1:56
L. Fuchs
Mandan
Mandan @ Minot
Round 1
160
01/13
L
F 2-0 1:10
C. Davis
Roy
Redhawks Rumble Girls
Cons round 2
170
01/13
W
F 2-0 0:22
G. Herrera
Cyprus
Redhawks Rumble Girls
Round 2
170
01/13
L
F 5-0 1:58
D. Camila
Bonneville
Redhawks Rumble Girls
Round 1
170
01/06
W
MD 10-0
J. Landles
Glasgow
2024 Bismarck Rotary - JV
Placement Matches (8 Man)
160D
01/06
W
F 8-0 2:05
B. Zachmeier
Mandan
2024 Bismarck Rotary - JV
2nd Wrestleback (8 Man)
160D
01/06
L
F 8-9 4:04
G. Sanchez
Fargo South
2024 Bismarck Rotary - JV
Semis & 1st WB (8 Man)
160D
01/06
W
F 9-1 1:51
D. Tonneson
Bismarck Legacy
2024 Bismarck Rotary - JV
Quarterfinals (8 Man)
160D
12/28
L
TF 15-0 3:15
C. Christenson
Forest Lake
2023 Rumble on the Red - JV
WB2
160
12/28
W
MD 9-1
J. Yates
Mora
2023 Rumble on the Red - JV
R2 & WB1
160
12/28
W
F 2-0 1:06
M. Horton
Shakopee
2023 Rumble on the Red - JV
PRELIM-R2
160
12/28
L
F 2-0 0:32
G. Fuher
Ellendale-Edgeley-Kulm
2023 Rumble on the Red - JV
R1
160
12/02
L
MD 13-0
M. Barstad
Velva
Velva Varsity Invitational Tournament 2023
3rd Round Wrestlebacks
160
12/01
L
F 5-0 3:28
O. Lund
Stanley
Velva Varsity Invitational Tournament 2023
Championship Round 2
160
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/21
L
F 6-4 3:45
R. McNally
Grand Forks Central
2023 Metro JV (Sat - Davies)
Round 3
160-172
01/21
W
F 2-0 1:00
T. Chapman
Bismarck Century
2023 Metro JV (Sat - Davies)
Round 2
160-172
01/21
L
F 12-0 4:07
F. Hardcastle
Williston
2023 Metro JV (Sat - Davies)
Round 1
160-172
01/21
W
F 2-0 1:44
T. Chapman
Bismarck Century
2023 Metro JV (Fri - Sheyenne)
Round 3
158-166
01/21
W
F 2-0 1:06
C. Moore
West Fargo
2023 Metro JV (Fri - Sheyenne)
Round 2
158-166
01/21
W
F 2-0 0:25
C. Novelli
West Fargo Sheyenne
2023 Metro JV (Fri - Sheyenne)
Round 1
158-166
01/07
L
MD 13-2
D. Ulmer
Rapid City Central
2023 Bismarck Rotary - JV
2nd Wrestleback (8 Man)
170C
01/07
W
F 12-3 3:55
B. Bratlien
Williston
2023 Bismarck Rotary - JV
Semis & 1st WB (8 Man)
170C
01/07
L
DEC 7-5
M. Beaulieu
Grand Forks Central
2023 Bismarck Rotary - JV
Quarterfinals (8 Man)
170C
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024