Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Tim Lentz
Results
High School Results
High School
High School
International
Team Name
Fargo South
Tech Team
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/19
L
F 4-2 3:05
E. Berg
Minot
2024 Metro Duals (Varsity)
Round 2 (6 Team)
145
01/19
L
F 2-0 0:53
C. Thompson
Bismarck Legacy
2024 Metro Duals (Varsity)
Round 1 (6 Team)
145
01/19
L
F 8-5 3:00
T. Sailer
Mandan
2024 Metro Duals (Varsity)
Round 2 (6 Team)
145
01/17
W
F 2-0
T. Pauna
Barnesville
Fargo South/Barnsville/BW Storm Tri
Round 1
145
01/16
L
F 0-2 2:40
R. Kappes
Breckenridge/Wahpeton
Fargo South/Barnsville/BW Storm Tri
Round 1
145
01/12
L
F 8-2 2:26
J. Suhr
Valley City
VC/FS/Waubun Triangular
Round 1
145
01/12
L
F 6-3 3:50
M. Johnson
Mahnomen-Waubun
VC/FS/Waubun Triangular
Round 1
145
01/06
L
F 15-4 4:03
M. Bauman
Bismarck High School
2024 Bismarck Rotary - JV
Placement Matches (8 Man)
139C
01/06
W
F 2-0 0:57
B. Maas
Beulah-Hazen
2024 Bismarck Rotary - JV
Semis & 1st WB (8 Man)
139C
01/06
W
F 10-0 3:29
J. Turgeon
Rapid City Stevens
2024 Bismarck Rotary - JV
Quarterfinals (8 Man)
139C
12/13
L
F 0-0 1:03
L. Zink
West Fargo Sheyenne
Fargo South/Central Cass/Sheyenne Triangular
Round 1
145
12/08
W
DEC 8-2
L. Selzler
Fargo Davies
Triangular West Fargo, Fargo South, Fargo Davies
Round 1
152
12/08
W
DEC 8-2
L. Selzler
Fargo Davies
Triangular West Fargo, Fargo South, Fargo Davies
Round 1
152
12/07
L
F 0-0
O. Magnell
West Fargo
Triangular West Fargo, Fargo South, Fargo Davies
Round 1
152
12/02
W
MD 10-0
A. Hayes
Mandan
Knights of Columbus 2023
Finals
152
12/02
L
F 10-3 5:06
H. Helgeson
Bismarck Century
Knights of Columbus 2023
Round 4
152
12/02
L
DEC 10-7
C. Bredahl
Des Lacs - Burlington
Knights of Columbus 2023
Round 3
152
12/02
L
F 2-0 1:33
D. Halverson
Bismarck High
Knights of Columbus 2023
Round 2
152
11/29
L
F 15-1 5:04
M. Norman
Grand Forks Central
Grand Forks Central @ Fargo South
Round 1
152
11/22
W
MD 13-5
J. Swenson
Fargo Davies
Fargo Davies GEM Invitational
Round 1
---
11/22
W
F 2-0 3:46
I. Stange
Fargo Davies
Fargo Davies GEM Invitational
Round 1
---
10/21
L
F 2-4 3:11
T. Zamarron
BOLD
2023 Big Buck Preseason Nationals
2nd Wrestleback (16 Man)
145
10/21
L
F 8-2 2:12
A. Schwab
South St Paul Wrestling Club
2023 Big Buck Preseason Nationals
Quarters & 1st WB (16 Man)
145
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024