Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Robert Costa IV
Results
Videos
High School Results
Team Name
Prairie View
Prairie View
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
M FOR 0-0
N. Renney
Adams City
CHSAA 5A Region 1
2nd Wrestleback (16 Man)
150
02/09
L
TF 23-5 4:46
J. Moon
Fountain - Fort Carson
CHSAA 5A Region 1
Round 1
150
02/02
L
F 12-2 3:05
B. Matejovsky
Eaglecrest
Greeley West Boys Friday Varsity Dual
Round 1 (6 Team)
150
02/02
L
F 4-2 1:23
M. Marquez
Greeley West
Greeley West Boys Friday Varsity Dual
Round 3 (6 Team)
150
02/02
L
F 5-0 1:05
L. Steiner
Rock Canyon
Greeley West Boys Friday Varsity Dual
Round 5 (6 Team)
150
02/02
W
F 8-6 2:41
C. Kloberdanz
Sterling
Greeley West Boys Friday Varsity Dual
Round 4 (6 Team)
150
02/02
W
F 4-4 1:12
S. Hernandez
Fort Lupton
Greeley West Boys Friday Varsity Dual
Round 2 (6 Team)
150
01/27
L
MD 15-1
B. White
Loveland
2024 Front Range League Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
150
01/27
L
F 2-0 0:45
R. Campo
Legacy
2024 Front Range League Tournament
Round 1 (16 Man)
150
01/24
L
F 0-0
A. Rodriguez
Columbine
Prairie View @ Columbine
Round 1
150
01/20
L
DEC 14-10
L. Derby
Arapahoe
2024 Northglenn Norse Varsity Invite
Semis & 2nd WB (16 Man)
150
01/20
L
F 12-1 3:16
R. Kendall
Windsor
2024 Northglenn Norse Varsity Invite
Quarters & 1st WB (16 Man)
150
01/20
W
DEC 11-4
A. Armstrong
Steamboat Springs
2024 Northglenn Norse Varsity Invite
Champ Round 1 (16 Man)
150
01/19
W
F 0-0
C. Loveday
Skyview
Broomfield/Skyview/PVHS Tri-Dual
Round 1
150
01/18
L
F 5-0 2:23
J. Goodwin
Broomfield
Prairie View/Skyview/Broomfield
Round 1
144
01/13
L
F 4-3 3:15
T. Herman
Weld Central
2024 Arvada West Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
150
01/13
L
F 8-0 1:35
K. Engelhardt
Thompson Valley
2024 Arvada West Invitational
Round 1 (16 Man)
150
01/09
L
DEC 14-8
R. Martinez
Jefferson
Colfax Smackdown Duals
Round 1
144
01/07
L
F 0-0
O. Mease
Fruita Monument
Colfax Smackdown Duals
Round 1
144
01/07
L
F 0-0
G. Galindo
Greeley Central
Colfax Smackdown Duals
Round 1
144
01/07
L
F 12-3 2:44
D. McCurdy
Grandview
Colfax Smackdown Duals
Round 1
144
01/06
L
F 2-0 0:53
J. Goodwin
Broomfield
Colfax Smackdown Duals
Round 1
144
12/07
W
F 0-0
A. Smith
Boulder
Boulder/Arvada West/ PVHS Tri-Dual
Round 1
150
12/04
L
F 0-0
L. Dutton
Arvada West
Boulder/Arvada West/ PVHS Tri-Dual
Round 1
150
12/03
L
DEC 10-5
A. Fiduccia
Highlands Ranch
2023 2nd annual Titan Cup
Round 5
150
12/02
L
TF 21-2 3:48
T. Herman
Weld Central
2023 2nd annual Titan Cup
Round 4.5
150
12/02
W
F 2-2 1:14
J. Schipfer
The Classical Academy
2023 2nd annual Titan Cup
Round 4 - Semis
150
12/02
W
MD 9-0
J. Elliot-Baker
Aurora Central
2023 2nd annual Titan Cup
Round 3.5
150
12/02
W
F 0-0
J. Elliott
Forge Christian High School
2023 2nd annual Titan Cup
Round 3 - Quarters
150
12/02
L
DEC 9-4
A. Fiduccia
Highlands Ranch
2023 2nd annual Titan Cup
Round 2
150
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024