Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Sean Johnson
Results
High School Results
Team Name
Alameda
Alameda International
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
Replay
DEC 1-0
S. Martinez
Lutheran
2024 CHSAA State Championships
Placements
150-3A
02/17
L
Replay
F 13-0 2:41
G. McGirl
Valley
2024 CHSAA State Championships
4th Wrestleback (16 Man)
150-3A
02/17
W
Replay
DEC 6-2
J. Young
Salida
2024 CHSAA State Championships
3rd Wrestleback
150-3A
02/16
W
Replay
F 10-3 4:53
I. Stewart
Elizabeth
2024 CHSAA State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
150-3A
02/16
W
Replay
DEC 15-13
O. Franck
Sierra
2024 CHSAA State Championships
1st WB (16 Man)
150-3A
02/15
L
Replay
DEF 5-2 2:00
P. Miller
Rifle
2024 CHSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
150-3A
02/10
W
DEC 6-3
A. Sheppard
Englewood
CHSAA 3A Metro Region 4
3rd and 5th Place Matches
150
02/10
W
F 9-2 2:18
W. Ellerman
Weld Central
CHSAA 3A Metro Region 4
Consi Semis
150
02/10
L
F 1-7 2:21
I. Stewart
Elizabeth
CHSAA 3A Metro Region 4
Semis and WB3
150
02/10
W
F 2-0 0:27
E. Hernandez
Jefferson
CHSAA 3A Metro Region 4
Quarterfinals and WB1
150
02/09
W
F 2-0 0:38
J. Elliott
Forge Christian
CHSAA 3A Metro Region 4
Round 1
150
02/03
W
F 4-5 3:14
B. Royal
Bear Creek
4A Jeffco League Wrestling Tournament
Placement Matches (8 Man)
150
02/03
W
F 6-3 2:42
A. Leon
Littleton
4A Jeffco League Wrestling Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
150
02/02
W
F 4-1 1:16
C. March
Standley Lake
4A Jeffco League Wrestling Tournament
Quarterfinals (8 Man)
150
01/15
W
DEC 9-6
T. Reddin
Conifer
Conifer @ Alameda International
Round 1
150
01/11
W
F 13-0 3:30
E. Chevalier
Golden
Golden @ Alameda International
Round 1
150
12/13
W
DEC 7-4
M. Stragand
Littleton
Littleton vs Alameda
Round 1
157
12/05
W
F 4-0 0:55
R. Hurtado
Jefferson
Golden Duals
Round 1
157
12/03
W
F 5-0 1:02
D. Yakubson
Platte Canyon
Golden Duals
Round 1
157
12/03
W
F 6-0 1:02
P. Gregory
Rangeview
Golden Duals
Round 1
157
12/01
W
F 2-0 0:58
L. Mackie
Abraham Lincoln
Abraham Lincoln @ Alameda International
Round 1
157
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024