Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jaziel Lester
Results
High School Results
Team Name
East Jackson
East Jackson HS
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
Replay
F 7-2 2:29
A. Smith-Foot
Union County
GHSA State Championships
Cons Semi (16 Man)
2A-175
02/17
W
Replay
F 5-3 0:42
J. Wynes
Southwest
GHSA State Championships
Cons Quarters
2A-175
02/16
W
Replay
F 5-0 1:20
B. GRIFFIN
North Murray
GHSA State Championships
Cons. Round 1 (16 Man)
2A-175
02/15
L
Replay
F 9-0 2:37
N. Turner
Rockmart
GHSA State Championships
Quarters (16 Man)
2A-175
02/15
W
Replay
F 5-7 2:27
T. DeWalt
North Cobb Christian
GHSA State Championships
Champ. Round 1 (16 Man)
2A-175
02/11
L
DEC 4-0
M. Riner
Dodge County
GHSA Class 2A Section A
Placement Matches (16 Man)
175
02/10
W
DEC 10-8 SV
B. GRIFFIN
North Murray
GHSA Class 2A Section A
4th Wrestleback (16 Man)
175
02/10
W
F 6-3 4:08
M. Harrell
Jeff Davis HS
GHSA Class 2A Section A
Semis & 3rd WB (16 Man)
175
02/10
W
MD 17-6
S. Landers
Jordan
GHSA Class 2A Section A
2nd Wrestleback (16 Man)
175
02/10
L
MD 14-5
J. Wynes
Southwest
GHSA Class 2A Section A
Quarters & 1st WB (16 Man)
175
02/10
W
FOR 0-0
C. Rice
Berrien County
GHSA Class 2A Section A
Round 1 (16 Man)
175
02/03
L
F 12-2 5:03
A. Smith-Foot
Union County
GHSA Class 2A Area 8
Placements
175
02/03
W
F 2-0 1:37
I. Cantrell
Banks County
GHSA Class 2A Area 8
Semis and WB3
175
12/31
L
F 7-5 3:18
E. Hanks
West Oak
Bulldog Bash Tournament by S.L. Environ.
1st Place
175
12/30
W
F 2-0 0:35
J. Brown
Oglethorpe County
Bulldog Bash Tournament by S.L. Environ.
Semis Only
175
12/30
W
F 12-5 4:31
M. Thigpen
Walnut Grove
Bulldog Bash Tournament by S.L. Environ.
Round 2
175
12/30
W
F 6-2 1:35
J. Beaufort
North Augusta
Bulldog Bash Tournament by S.L. Environ.
Round 1
175
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020