Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Brayden Coutts
Results
High School Results
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/09
L
F 9-5 1:29
D. Pleskac
Shelby-Rising City
NSAA Class D District 2
Quarters and WB3
150
02/09
L
F 5-0 1:30
C. Twohig
Franklin
NSAA Class D District 2
Round 2
150
01/31
L
F 2-0 0:56
K. Knueven
Harvard
FKC/TVC Conference Tournament
Round 3
150
01/31
L
F 4-0 0:48
C. Padrnos
Sumner-Eddyville-Miller
FKC/TVC Conference Tournament
Round 1
150
01/27
W
F 2-2 1:00
B. Durflinger
Meridian
Warcat Invitational 2024
Placement
144
01/27
W
F 2-0 0:16
D. Bassinger
Pawnee City
Warcat Invitational 2024
Round 5
144
01/27
L
F 5-0 0:55
G. Rasser
Red Cloud/Blue Hill
Warcat Invitational 2024
Round 3
144
01/27
L
F 9-9 4:49
M. Collette
Belleville-Republic County
Warcat Invitational 2024
Round 2
144
01/06
L
F 9-2 2:37
K. Gilliland
Shelton
Amherst Invite 2024
Round 2
144
01/06
L
F 2-0 0:36
K. Payne
Neligh-Oakdale
Amherst Invite 2024
Round 1
144
12/20
L
F 7-2 2:54
L. Lopez
Axtell
SV Quad
Round 1
150
12/19
L
F 6-2 1:18
G. Ritner
Wilcox-Hildreth
SV Quad
Round 1
150
12/19
L
F 5-0 1:33
S. Bantam
Southern Valley
SV Quad
Round 1
150
12/15
L
F 5-0 1:17
C. Bohr
Loomis
Kenesaw Triangular
Round 1
150
12/14
L
F 4-1 0:29
G. Reimers
Palmer
Kenesaw Triangular
Round 1
150
12/08
L
F 4-0 0:51
R. Reyes
Gibbon
Wood River Invite
Round 2
144
12/08
L
TF 21-3 4:00
J. Thomsen
St. Paul
Wood River Invite
Round 1
144
12/03
L
F 12-4 2:56
K. Gilliland
Shelton
Harvard Wrestling Invite 2023
Round 6
144
12/02
L
F 7-0 1:18
B. Johnson
Alma
Harvard Wrestling Invite 2023
Round 5
144
12/02
L
F 4-0 1:14
E. Ines
Republic County, KS
Harvard Wrestling Invite 2023
Round 4
144
12/02
L
F 2-0 0:39
A. Hernandez
Sutton
Harvard Wrestling Invite 2023
Round 3
144
12/02
W
F 12-0 2:42
K. Morgan
Superior
Harvard Wrestling Invite 2023
Round 1
144
11/30
L
F 2-1 0:50
X. Pieper
North Platte St. Patrick`s
Maxwell Duals
Round 1 (6 Team)
150
11/30
L
F 4-0 1:02
J. Shipman
Red Cloud/Blue Hill
Maxwell Duals
Round 3 (6 Team)
150
11/30
L
F 4-5 2:13
T. Hoard
Alma
Maxwell Duals
Round 5 (6 Team)
150
Related Content
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021