Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Everett Flannery
Results
High School Results
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
M FOR 0-0
S. Thornton
Washington
IHSA 2A Sectional @ Sycamore (H.S.)
2nd Wrestleback (16 Man)
285
02/10
L
F 2-0 0:11
G. Tunnell
Yorkville (Y. Christian)
IHSA 2A Sectional @ Sycamore (H.S.)
Round 1 (16 Man)
285
02/03
W
DEC 4-3
S. Odeh
Freeport (H.S.)
IHSA 2A Regional @ Rochelle
Placement Matches
285
02/03
W
F 5-0 2:23
A. Dohogne
Sycamore (H.S.)
IHSA 2A Regional @ Rochelle
Consi Semis
285
02/03
L
F 2-1 2:40
L. Smith
Rockford (East)
IHSA 2A Regional @ Rochelle
Semis and WB3
285
02/03
W
F 2-0 0:37
F. Decena
Rochelle
IHSA 2A Regional @ Rochelle
Quarters and WB1
285
01/29
W
F 0-0
W. Klein
Geneva
Geneva, Woodstock, Dundee-Crown
Round 1
285
01/27
L
DEC 2-0
D. Ford
Carpentersville (Dundee-Crown)
Geneva, Woodstock, Dundee-Crown
Round 1
285
01/25
L
F 0-0 1:48
J. Saracco
Buffalo Grove
Buffalo Grove Varsity Quad 1/24/24
Round 1
285
01/16
L
F 8-1 3:35
W. Pollack
Crystal Lake (Prairie Ridge)
Crystal Lake (Prairie Ridge) @ Woodstock (H.S.)
Round 1
285
01/12
L
DEC 10-5
T. Mast
Plano
KRC Quad - Woodstock, Sandwich, Woodstock North, and Plano
Round 1
285
01/06
L
F 8-2 4:33
I. Martinez
Waukegan (H.S.)
Glenbard West Chris Chappell Invite 2024
Round 5
285
01/06
L
F 2-0 1:34
L. Senior
Harvey (Thornton)
Glenbard West Chris Chappell Invite 2024
Round 4
285
01/06
W
F 2-0 0:50
J. Padilla
Maywood (Proviso East)
Glenbard West Chris Chappell Invite 2024
Round 2
285
12/21
W
F 0-0 0:55
B. Perez
West Chicago (Wheaton Academy)
Wheaton Academy, Northridge Prep, Classical Academy, Woodstock Quad
Round 1
285
12/21
W
F 3-2 1:13
A. Bellar
The Classical Academy
Wheaton Academy, Northridge Prep, Classical Academy, Woodstock Quad
Round 1
285
12/19
W
F 0-0 1:36
C. Allen
Poplar Grove (North Boone)
Sciacca- Holtfretter Tournament
Cons. Semis
285
12/18
L
F 0-0 3:28
R. Vest
Harvard
Sciacca- Holtfretter Tournament
Semifinals
285
12/18
L
DEC 9-6
M. Olvera
Midlothian (Bremen)
Sciacca- Holtfretter Tournament
Round 1
285
12/15
W
F 0-0 0:14
C. Kraus
Richmond (R.-Burton)
KRC Quad - Richmond-Burton, Woodstock, Woodstock North & Johnsburg
Round 1
285
12/13
W
F 0-0
N. Lapitan
Maple Park (Kaneland)
Woodstock/Lake Forest/Kaneland Tri
Round 1
285
12/02
L
F 2-0 1:18
T. Dykes
Metamora
Rockford East `Giardini` Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
285
12/02
L
F 2-0 0:49
B. Franzen
Geneseo
Rockford East `Giardini` Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
285
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020