Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Tyler Renze
Results
High School Results
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 2-0 0:48
C. Pierce
Kuemper Catholic
IHSAA 1A District 7 @ Ogden
Cons. Semis (12 Man)
215
02/10
L
F 4-0 1:47
M. Anderson
Manson Northwest Webster
IHSAA 1A District 7 @ Ogden
Quarters (12 Man)
215
02/02
L
F 2-0 1:05
G. Plagge
Denison-Schleswig
DS/ Storm Lake/ MVAOCOU/ East Sac/ Ridge View
Round 1
285
02/01
L
F 2-0 1:42
K. Larson
Storm Lake
DS/ Storm Lake/ MVAOCOU/ East Sac/ Ridge View
Round 1
285
01/31
L
F 2-0 1:45
O. Lehan
Woodbine
ESC/MVAO/RIVE/WOOD
Round 1
215
01/31
L
F 2-0 0:21
J. Henderson
MVAOCOU
ESC/MVAO/RIVE/WOOD
Round 1
285
01/30
W
F 4-0 3:21
O. Compart
Manson Northwest Webster
ESC/MVAO/RIVE/WOOD
Round 1
285
01/27
L
F 2-0 1:52
T. Mohr
Coon Rapids Bayard
Charger Invitational 2024
3rd WB (32 Man)
285
01/27
L
F 2-0 0:40
J. Cooper
Panorama
Charger Invitational 2024
Round 2 Champ (32 Man)
285
01/26
L
F 4-0 3:05
K. Ockerman
Alta/Aurelia
WBM Quad - SV, ES, AA
Round 1
285
01/26
L
F 2-0 0:38
C.
West Bend-Mallard
WBM Quad - SV, ES, AA
Round 1
215
01/24
L
F 2-0 1:57
C.
West Bend-Mallard
ESC Quad - ESC, SxCen, SCC, WBM
Round 1
215
01/24
L
F 6-1 3:02
J. Pedersen
South Central Calhoun
ESC Quad - ESC, SxCen, SCC, WBM
Round 1
285
01/20
L
F 2-0 0:15
C. Comstock
Cherokee, Washington
Herb Irgens Invitational
Cons. Round 2 (32 Man) - Friday
285
01/19
L
F 2-0 0:28
G. Jorgenson
Emmetsburg
Herb Irgens Invitational
Champ. Round 1 (32 Man) - Friday
285
01/17
L
F 2-0 0:24
J. Kraft
Kingsley-Pierson
ESC, AA, GTRA, KP
Round 1
285
01/17
L
F 2-0 1:42
K. Peton
Graettinger-Terril/Ruthven-Ayrshire
ESC, AA, GTRA, KP
Round 1
215
01/17
L
F 2-0 0:12
A. Barajas
Alta/Aurelia
ESC, AA, GTRA, KP
Round 1
215
12/09
L
F 2-0 0:36
M. Franklin
Regina, Iowa City
2023 Ogden Dual Tournament
Round 1 (10 Team)
285
12/09
L
F 5-0 0:29
K. Mahler-Moreno
Woodward-Granger
2023 Ogden Dual Tournament
Round 4 (10 Team)
215
12/06
W
F 2-0 1:27
K. Witzke
Ridge View
SCC, ESAC, RV, ELC
Round 1
190
12/01
L
DEC 15-9
J. Bjich
MMC/RU
WW/East Sac/MMC-RU/RV
Round 1
215
12/01
W
F 0-4 4:26
I. Bautista
MMC/RU
WW/East Sac/MMC-RU/RV
Round 1
215
12/01
L
F 2-0 0:30
S. Tate
Westwood, Sloan
WW/East Sac/MMC-RU/RV
Round 1
215
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024