Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
David Williams
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Team Name
Hemet
Thornton
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
Replay
F 5-0 2:04
T. Tobiasson
Fruita Monument
2024 CHSAA State Championships
3rd Wrestleback
190-5A
02/17
W
Replay
F 6-0 1:19
M. Nesbitt
Grandview
2024 CHSAA State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
190-5A
02/16
L
Replay
F 5-1 2:42
W. Hoffschneider
Ponderosa
2024 CHSAA State Championships
Quarters (16 Man)
190-5A
02/16
W
Replay
DEC 3-2 UTB
J. Ward
Overland
2024 CHSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
190-5A
02/10
L
DEC 8-4
R. Clarkson
Poudre
CHSAA 5A Region 3
1st Place Matches
190
02/10
W
DEC 2-1
A. Martinez
Northglenn
CHSAA 5A Region 3
Semis and WB3
190
02/10
W
F 10-0 3:30
G. Beaty
Lakewood
CHSAA 5A Region 3
Quarterfinals and WB1
190
02/09
W
F 2-0 1:53
E. Caldwell
Thunderridge
CHSAA 5A Region 3
Round 1
190
02/03
L
F 7-2 2:52
R. Bushnell
Riverside Poly
Raincross Conference
Medals
190
02/03
L
F 12-6 4:57
T. Zamora
Temescal Canyon
Raincross Conference
Con Semis
190
02/03
L
F 3-2 1:59
J. Pulido
Lakeside
Raincross Conference
Semis
190
02/03
W
F 5-2 1:58
B. O`Connell
Elsinore
Raincross Conference
Round 2
190
02/03
W
F 4-1 1:27
A. Pelenkahu
Aurora Central
Colorado Wrestling League Tournament
Placement Matches
190
02/02
W
F 2-0 0:25
D. Young
Gateway
Colorado Wrestling League Tournament
Semifinals
190
01/13
L
F 2-2 3:20
J. Jurjovec
Loveland
Jaguar Invitational
Placement Matches
190
01/13
W
FOR 0-0
E. Broady
---
Jaguar Invitational
Semis
190
01/07
L
DEC 7-4
A. Martinez
Northglenn
2024 Gary Daum Classic
Placement Matches (16 Man)
190
01/06
L
DEC 4-3
B. Schroeder
Berthoud
2024 Gary Daum Classic
4th Wrestleback (16 Man)
190
01/06
W
F 7-3 4:48
B. Trujilo
Horizon
2024 Gary Daum Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
190
01/06
W
F 4-0 2:01
D. Grey
Thompson Valley
2024 Gary Daum Classic
2nd Wrestleback (16 Man)
190
01/06
L
DEC 15-14
W. Simianer
Mountain View
2024 Gary Daum Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
190
01/06
W
F 10-3 2:00
D. Cordon
Erie
2024 Gary Daum Classic
Round 1 (16 Man)
190
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024