Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Kendal Minneman
Results
High School Results
Team Name
Gypsum-Southeast Of Saline
Gypsum-Southeast of Saline
Gypsum-Southeast of Saline HS
SE Saline
Southeast of Saline
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
DEC 5-3 SV
A. Mater
Hoisington
KSHSAA 3-2-1A Gypsum
Consolation Semifinals (All Brackets)
165
02/17
L
F 9-3 3:18
A. Dyke
Belleville-Republic County
KSHSAA 3-2-1A Gypsum
Championship Semifinals & Cross Bracket
165
02/17
W
DEC 3-2
G. Gattis
Kingman
KSHSAA 3-2-1A Gypsum
Championship Quarterfinals & 1st WB
165
02/17
W
F 9-0 3:37
Z. Lakin
Larned
KSHSAA 3-2-1A Gypsum
Round 1 (16M & 32M)
165
02/03
L
DEC 4-3
H. Tantaros
Santa Fe Trail
Silver Lake Boys Invitational
Round 6
165
02/03
W
F 8-2 2:47
L. Vandruff
Burlingame
Silver Lake Boys Invitational
Round 5
165
02/03
L
DEC 5-2
B. Crome
Marysville
Silver Lake Boys Invitational
Round 3
165
02/03
W
MD 12-0
B. Mongeau
Riley
Silver Lake Boys Invitational
Round 2
165
02/02
W
DEC 2-0
T. Nuss
Herington
2024 Herington Jamboree
Round 3
165
02/01
L
F 10-1 3:50
A. Dyke
Republic County
2024 Herington Jamboree
Round 1
165
01/28
W
DEC 5-0
E. Farley
McPherson HS
2024 Junction City Varsity Invitational
Placement (12 Man)
165
01/27
W
DEC 7-0
C. Sullivan
Gardner Edgerton HS
2024 Junction City Varsity Invitational
Semis & WB (12 Man)
165
01/27
L
DEC 6-2
J. Matchell
Shawnee Mission South HS
2024 Junction City Varsity Invitational
Semis & WB (12 Man)
165
01/27
W
DEC 3-2
K. Westgate
Tecumseh-Shawnee Heights HS
2024 Junction City Varsity Invitational
Quarters (12 Man)
165
01/25
L
F 6-5 1:09
C. Copeland
Hesston
Hesston Duals
Round 1 Hes/SE
165
01/25
L
F 4-3 3:22
C. Merritt
Ellinwood
Hesston Duals
Round 2 SE/Ellinwood
165
01/20
W
DEC 3-1 TB1
J. Troutman
Wellsville
Council Grove Wrestling Tournament 2024
Placement
165
01/19
W
DEC 8-4
K. Keil
Bluestem
Council Grove Wrestling Tournament 2024
Round 3 (10 Man)
165
01/19
L
DEC 3-1 SV
B. Griffin
Chase County
Council Grove Wrestling Tournament 2024
Round 2 (10 Man)
165
01/19
W
DEC 8-3
K. Urbanek
Ellsworth HS
Ellsworth HS @ Gypsum-Southeast of Saline HS
Round 1
165
01/06
W
F 5-0 2:57
G. Gattis
Kingman
50th Ellsworth Wrestling Tournament
Final
165
01/06
L
F 2-0 0:55
C. Copeland
Hesston
50th Ellsworth Wrestling Tournament
Round 4
165
01/06
L
F 4-0 3:27
K. Urbanek
Ellsworth
50th Ellsworth Wrestling Tournament
Round 2
165
01/06
W
TF 17-1 5:21
A. Mater
Hoisington
50th Ellsworth Wrestling Tournament
Round 1
165
12/19
L
F 0-0 0:18
A. Dyke
Republic County
Republic County Holiday Duals
Round 1 (8 Team)
165
12/19
L
F 8-0 2:30
P. Willet
Rossville
Republic County Holiday Duals
Placement Matches (8 Team)
165
12/19
L
F 2-5 1:51
C. Dinkel
Hill City
Republic County Holiday Duals
Round 3 (8 Team)
165
12/19
L
F 2-0 0:11
B. Thille-Purvis
Beloit
Republic County Holiday Duals
Cross Bracket (8 Team)
165
12/19
W
F 1-0 3:20
D. Wahwasuck
Sabetha
Republic County Holiday Duals
Round 2 (8 Team)
165
12/10
W
F 6-0 3:06
S. Alaniz
Abilene
Jeff Giles Invite 2023
Placement
165
12/10
W
F 7-0 3:55
D. Willems
Whitewater-Remington
Jeff Giles Invite 2023
Round 5 (10 Man)
165
12/09
W
F 5-0 1:57
G. Wheelbarger
Salina South
Jeff Giles Invite 2023
Round 4 (10 Man)
165
12/09
L
F 7-7 5:51
K. Urbanek
Ellsworth
Jeff Giles Invite 2023
Round 3 (10 Man)
165
12/09
L
DEC 3-1
M. Eickmann
Concordia
Jeff Giles Invite 2023
Round 2 (10 Man)
165
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024