Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Isaiah Rocha
Results
Videos
High School Results
Team Name
Wellington
Wellington
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
DEC 6-4 SV
N. Dahl
Fort Morgan
CHSAA 3A N Region 1
2nd Wrestleback (16 Man)
215
02/10
L
F 4-0 2:09
S. Stockton
Resurrection Christian
CHSAA 3A N Region 1
Quarterfinals and WB1
215
02/07
L
F 0-0 2:45
V. Hochhalter
Timnath High School
Wellington @ Timnath High School
Round 1
215
01/31
W
F 0-0 3:49
T. Moore
Berthoud
Wellington @ Berthoud
Round 1
215
01/27
L
M FOR 0-0
T. Moore
Berthoud
Patriot League Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
215
01/27
W
F 2-0 0:29
J. Palacios
Estes Park
Patriot League Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
215
01/27
L
F 7-1 1:49
M. Pacheco
Wiggins
Patriot League Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
215
01/19
L
F 7-1 1:12
A. Mitchell
Severance High School
Severance High School @ Wellington
Round 1
215
01/13
L
F 6-1 3:55
V. Hochhalter
Timnath High School
Wiggins Invitational
RR & 3rd Place
215
01/13
W
F 2-0 0:25
W. Seely
North Park
Wiggins Invitational
Round 5
215
01/13
W
DEF 9-2 3:58
V. Long
North Fork High School
Wiggins Invitational
Round 4
215
01/13
L
DEC 5-2
V. Hochhalter
Timnath High School
Wiggins Invitational
Round 2
215
01/13
W
F 2-0 0:29
C. Pozdeev-Portillo
Monarch
Wiggins Invitational
Round 1 (16 Man)
215
01/12
W
F 0-0 3:49
T. Moore
Berthoud
Tri Dual University, Berthoud, Wellington
Round 1
215
01/12
L
F 5-5 4:00
A. Schuler
University
Tri Dual University, Berthoud, Wellington
Round 1
215
01/11
W
F 0-0
T. Kneebone
Platte Valley
Wellington @ Platte Valley
Round 1
215
01/10
W
F 2-0
J. Palacios
Estes Park
Wellington @ Estes Park
Round 1
215
01/06
L
F 2-0 0:29
A. Mitchell
Severance High School
2024 Arnold `Torgy` Torgerson Memorial
Cons Semis
215
01/06
W
F 4-2 4:34
J. Berg
Chaparral
2024 Arnold `Torgy` Torgerson Memorial
Semis & WB
215
01/06
W
F 5-3 4:25
B. Hartson
Roosevelt
2024 Arnold `Torgy` Torgerson Memorial
2nd Wrestleback (16 Man)
215
01/06
L
F 4-0 1:43
C. Meuchel
Windsor
2024 Arnold `Torgy` Torgerson Memorial
Qtrs
215
01/06
W
F 3-2 1:16
T. May
Silver Creek
2024 Arnold `Torgy` Torgerson Memorial
Round 1 (16 Man)
215
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024