Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:50 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Brody Blackbourn
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Cuba City
Cuba City Wrestling Club
Cuba City/Benton/SW
Cuba City/Benton/SW
Cuba City/Benton/Southwestern
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
DEC 9-5
M. Kaether
Evansville
WIAA D2 Reg CII @ Dodgeville
Placement (16 Man)
144
02/10
W
F 2-0 1:11
A. Raymond
Rio/Cam.-Fr./Fall Riv./Rand.
WIAA D2 Reg CII @ Dodgeville
Semis & 3rd WB (16 Man)
144
02/10
W
F 11-4 3:21
C. Yoder
Dodgeville
WIAA D2 Reg CII @ Dodgeville
2nd Wrestleback (16 Man)
144
02/10
L
TF 19-3 2:21
O. Seffrood
Darlington/Black Hawk
WIAA D2 Reg CII @ Dodgeville
Quarters & 1st WB (16 Man)
144
02/10
W
F 2-0 1:29
D. Norin
Edgerton
WIAA D2 Reg CII @ Dodgeville
Round 1 (16 Man)
144
02/03
L
F 1-7 1:35
C. McGuire
Riverdale
SWC/SWAL Clash
rd4
144
02/03
L
F 7-1 1:18
O. Seffrood
Darlington/Black Hawk
SWC/SWAL Clash
rd2
144
02/03
W
F 2-0 1:40
E. Muckler
Richland Center
SWC/SWAL Clash
Round 1 (16 Man)
144
01/20
W
F 4-0 2:05
M. Wollin
Lake Mills
Monroe Invite 2024
Placement Matches (16 Man)
144
01/20
L
F 11-3 3:06
M. Oellerich
Belmont/Platteville
Monroe Invite 2024
Semis & 3rd WB (16 Man)
144
01/20
W
F 2-0 1:35
G. Brown
Clinton
Monroe Invite 2024
Quarters & 1st WB (16 Man)
144
01/20
W
F 2-0 0:29
K. Belknap
Belleville/Mont./New Gl.
Monroe Invite 2024
Round 1 (16 Man)
144
01/19
W
F 2-0 1:46
D. Norin
Edgerton
Edgerton/Clinton/Cuba City Tri
Round 1
144
01/19
W
DEC 10-6
C. Adrian-Welsh
Clinton
Edgerton/Clinton/Cuba City Tri
Round 1
150
01/17
L
F 5-7 4:55
M. Oellerich
Belmont/Platteville
Belmont Quad
Round 1
144
01/07
L
F 0-0 1:48
O. Seffrood
Darlington/Black Hawk
Darlington Triangular
Round 1
144
01/07
W
F 0-0 0:31
J. Baumeister
Boscobel/Wauzeka-Steuben
Darlington Triangular
Round 1
144
01/06
L
F 0-0 3:44
D. Tydrich
Lancaster
Lancaster Invite
Round 5 (6 Man)
144
01/06
L
TF 18-2
O. Seffrood
Darlington/Black Hawk
Lancaster Invite
Round 3 (6 Man)
144
01/06
W
F 0-0 4:18
M. Oellerich
Belmont/Platteville
Lancaster Invite
Round 2 (6 Man)
144
01/06
W
F 0-0 1:07
R. Drew
River Ridge/Cassville
Lancaster Invite
Round 1 (6 Man)
144
12/30
L
DEC 7-3
A. Eilertson
Hudson
Bi-State Classic - Boys
Round 4 (Session #2A)
144
12/29
W
DEC 8-6 SV
J. Perkins
Prairie du Chien
Bi-State Classic - Boys
Round 3 (Session #1C)
144
12/29
W
F 6-0 2:50
M. Klar
Aquinas
Bi-State Classic - Boys
Round 2 (Session #1B)
144
12/29
L
F 7-0 3:02
B. Penard
Amery
Bi-State Classic - Boys
Round 1 (Session #1A)
144
12/20
L
TF 23-7
B. Hinderman
Iowa-Grant/Highland
IG/Highland Triangular
Round 1
144
12/15
W
F 0-0 5:01
J. Huff
Delavan-Darien
2023 Pirate Duals
Round 1 (8 Team)
144
12/15
W
F 0-0 0:35
G. Schroud
Waterloo
2023 Pirate Duals
Round 3 (8 Team)
144
12/15
W
DEC 7-6
J. Siebert
Waukesha West
2023 Pirate Duals
Cross Bracket (8 Team)
144
12/15
L
F 0-0
R. Miller
Middleton
2023 Pirate Duals
Placement Matches (8 Team)
144
12/10
L
MD 14-4
J. Karls
MG-McFarland
Waunakee Warrior Invite
VAR Placement 5th and lower
144
12/09
W
DEC 3-0
M. Smith
Badger
Waunakee Warrior Invite
rd 4 of
144
12/09
W
F 2-0 0:37
M. Miller
Waukesha South
Waunakee Warrior Invite
rd 3 of
144
12/09
L
F 6-0 2:00
T. Sprosty
North Crawford/Seneca
Waunakee Warrior Invite
rd 2 of
144
12/09
W
DEC 8-5
J. Vajda
Xavier
Waunakee Warrior Invite
rd 1 of
144
12/02
W
DEC 8-3
A. Goehring
Markesan
2023 Jefferson Varsity Invite
Round 5 (6, 8) Round 3 (3, 4) Round 6 (10 man)
144
12/02
L
F 4-0 3:08
T. Cobb
Marshall
2023 Jefferson Varsity Invite
Round 4 (6, 8) Round 5 (10 man)
144
12/02
W
F 15-3 4:28
B. Crandall
Jefferson
2023 Jefferson Varsity Invite
Round 2 (6, 8) Round 3 (10 man)
144
12/02
W
DEC 11-5
J. Droessler
Cuba City
2023 Jefferson Varsity Invite
Round 1 (3, 4, 6, 8) Round 2 (10 man)
144
12/02
W
F 6-1 1:48
T. Schlimgen
Marshall
2023 Jefferson Varsity Invite
Round 1 (10 Man)
144
11/29
L
F 2-0 1:00
R. Carey
Mineral Point
Mineral Point Tri
Round 1
144
11/29
L
TF 17-2 5:00
N. Radtke
River Valley
Mineral Point Tri
Round 1
144
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
07/08
W
F 2-0 1:30
B. Phelps
Moen Wrestling Academy
River City Nationals
Round 4
16U-1
07/08
W
F 7-0 3:50
K. Patton
Ellsworth RTC
River City Nationals
Round 2
16U-1
01/07
L
TF 15-0 2:48
N. Needham
Fennimore
WI Challenge Series W. Salem/Bangor Qual
Round 7 Placement Matches
138
01/07
W
DEC 12-6
E. Smith
West Salem/Bangor
WI Challenge Series W. Salem/Bangor Qual
Round 6 Semi and WB
138
01/07
W
DEC 10-6
M. Conn
Holmen
WI Challenge Series W. Salem/Bangor Qual
Round 4 Quarterfinals and Wrestleback
138
01/07
W
F 5-0 0:27
P. Hamilton
Onalaska/Luther
WI Challenge Series W. Salem/Bangor Qual
Round 2 - Premlinary and WB
138
12/03
L
F 4-0 3:24
N. Reddington
Cuba City
2022 Creek Classic
placement
138
12/03
L
F 2-0 1:12
O. Knuth
Kettle Moraine
2022 Creek Classic
round 4
138
12/03
W
F 2-0 1:09
A. Noor
Marquette
2022 Creek Classic
round 3
138
12/03
W
F 2-0 1:11
T. Bettenhausen
Cambridge
2022 Creek Classic
round 2
138
12/03
L
F 2-0 1:34
J. Berg
Eau Claire North
2022 Creek Classic
Round 1
138
12/01
L
F 0-0 1:10
L. Sullivan
---
MP, CC @ RV
Champ. Round 1
138
11/30
L
F 0-0 1:49
W. Nachreiner
---
MP, CC @ RV
Champ. Round 1
138
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024