Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Justus Griffith
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
DEC 9-2
A. Moody
Belton
MSHSAA Boys Class 3 District 4
Semifinals
132
02/17
W
F 7-4 3:44
K. Bedford
Raytown
MSHSAA Boys Class 3 District 4
2nd Wrestleback (16 Man)
132
02/16
L
F 12-1 5:33
G. Fadler
Platte County
MSHSAA Boys Class 3 District 4
Round 1 (16 Man)
132
02/07
W
F 11-0 2:30
C. Neil
Nevada
Warrensburg @ Nevada
Round 1
138
02/01
W
MD 14-0
S. Silva
Smith-Cotton
Smith-Cotton @ Warrensburg
Round 1
132
01/31
L
DEC 13-11
M. Seymour
Oak Grove
Warrensburg, Harrisonville, Oak Grove Tri
Round 1
132
01/26
W
DEC 10-7
W. Lockhart
Odessa
Odessa @ Warrensburg
Round 1
132
01/23
W
F 13-0 4:54
H. Sommers
Clinton
Clinton Tri
Round 1
132
01/22
W
F 0-0
M. Gollihar
Warsaw
Clinton Tri
Round 1
132
01/20
L
TF 20-5 5:20
J. Jeffries
William Chrisman
52nd Platte County Inv
Round 7 (16 Man)
132
01/20
L
F 2-0 1:13
W. Burchard
St James
52nd Platte County Inv
Round 6 (16 Man)
132
01/20
L
F 3-2 5:07
T. Birkenmaier
Blue Springs
52nd Platte County Inv
Round 5 (16 Man)
132
01/20
L
TF 19-2 4:55
B. Samuelson
Olathe North
52nd Platte County Inv
Round 4 (16 Man)
132
01/19
L
DEC 10-9
A. Nye
Carthage
52nd Platte County Inv
Round 2 (16 Man)
132
01/19
L
DEC 10-3
C. Kirkham
Mid-Buchanan
52nd Platte County Inv
Round 1 (16 Man)
132
01/06
L
MD 11-3
G. Huntley
Carthage
Excelsior Springs Tiger Classic
Placement
132
01/06
L
F 4-0 1:11
R. Marcum
Excelsior Springs
Excelsior Springs Tiger Classic
Round 5 (10 Man)
132
01/06
W
F 0-0 2:39
J. Teegarden
Lawson
Excelsior Springs Tiger Classic
Round 3 (10 Man)
132
01/06
W
F 3-0 4:57
P. Lee
Kearney
Excelsior Springs Tiger Classic
Round 2 (10 Man)
132
01/06
W
F 2-0 0:43
J. Racey
Center
Excelsior Springs Tiger Classic
Round 1 (10 Man)
132
12/10
W
F 6-0
L. Patterson
Adrian
Knob Noster, Adrian, El Dorado Springs, Warrensburg Quad
Round 1
132
12/08
L
F 4-0 2:20
J. Davis
Boonville
Boonville @ Warrensburg
Round 1
132
11/30
W
TF 15-0 3:55
K. Catron
Holden
Warrensburg @ Holden
Round 1
132
11/29
W
F 0-0 1:45
L. Moore
El Dorado Springs
Knob Noster, Adrian, El Dorado Springs, Warrensburg Quad
Round 1
132
11/29
W
F 0-0
M. Braman
Knob Noster
Knob Noster, Adrian, El Dorado Springs, Warrensburg Quad
Round 1
132
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/01
W
F 15-2 3:26
D. Lor
Oak Grove
Warrensburg Tri
Round 1
120
01/21
W
DEC 2-0
C. Hutchcraft
Smithville
51st Platte County Invitational
7th
120
01/21
L
DEC 7-2
A. Careaga
Helias
51st Platte County Invitational
Semis & WB (16 Man)
120
01/21
W
DEC 8-7
Q. Alderman
Olathe North
51st Platte County Invitational
Round 7 (16 Man)
120
01/21
W
F 4-0 1:22
A. Bonomo
Van Horn
51st Platte County Invitational
Round 6 (16 Man)
120
01/21
L
DEC 11-5
T. Birkenmaier
Blue Springs
51st Platte County Invitational
Round 5 (16 Man)
120
01/21
W
F 5-0 1:38
D. Lor
Oak Grove
51st Platte County Invitational
Round 4 (16 Man)
120
01/21
W
F 2-0 1:11
L. Bauer
St James
51st Platte County Invitational
Round 3 (16 Man)
120
01/20
W
DEC 4-2
C. Hutchcraft
Smithville
51st Platte County Invitational
Round 2 (16 Man)
120
01/20
L
TF 15-0 4:20
K. Howe
Hannibal JV
51st Platte County Invitational
Round 1 (16 Man)
120
01/18
L
DEC 5-4
T. Renfro
Odessa
Warrensburg @ Odessa
Round 1
120
01/14
L
F 7-0 2:03
D. Cockrum
Richmond
MRVC Boys 2023
2nd Wrestleback (16 Man)
120
01/14
L
DEC 5-0
L. Wilhelm
Knob Noster
MRVC Boys 2023
Round 1 (16 Man)
120
01/07
W
F 4-0 3:28
R. Shadbolt
Fulton
Excelsior Springs Tiger Classic
Round 6
120
01/07
L
F 2-0 1:34
A. Minor
Pleasant Hill
Excelsior Springs Tiger Classic
Round 4
120
01/07
W
MD 11-3
T. Chambers
Van Horn (Independence)
Excelsior Springs Tiger Classic
Round 3
120
01/07
W
F 1-5 3:17
G. Novak
Lawson
Excelsior Springs Tiger Classic
Round 2
120
01/07
L
MD 17-3
J. Lambert
Belton
Excelsior Springs Tiger Classic
Round 1
120
12/17
L
F 5-0 1:19
K. Whitford
Mid-Buchanan
Harrisonville Christmas Tournament
Place matches
120
12/17
W
DEC 5-4
C. Brown
St. Charles
Harrisonville Christmas Tournament
semis
120
12/17
L
F 6-2 3:42
G. Huntley
Carthage
Harrisonville Christmas Tournament
1/4s
120
12/17
L
F 7-1 3:57
J. Wright
Smith Cotton
Harrisonville Christmas Tournament
Rd4
120
12/17
L
F 2-4 3:07
T. Link
Pacific
Harrisonville Christmas Tournament
Rd3
120
12/16
L
F 5-1 1:40
T. Mutarelli
Branson
Harrisonville Christmas Tournament
Rd2
120
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020