Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Connor Bosch
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2021-2022
2020-2021
2019-2020
2018-2019
2016-2017
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/11
W
MD 16-3
D. Llamas
Minot
Al Larson Carrington Invitational
Placing
120
12/11
W
MD 15-1
G. Greenley
Lisbon
Al Larson Carrington Invitational
Con Semi
120
12/11
L
DEC 7-6
T. Hoggarth
Carrington
Al Larson Carrington Invitational
Round 3
120
12/11
W
F 7-1 3:04
A. Gonzalez
---
Al Larson Carrington Invitational
Round 2
120
12/11
W
F 11-3 3:06
B. Freer
Pembina County North
Al Larson Carrington Invitational
Round 1
120
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/19
L
FOR 0-0
W. Cook
Kenmare-Bowbells
ND Class B State Indv Tournament
WB4
113
02/18
L
F 2-0 2:55
L. Cooper
Bishop Ryan
ND Class B State Indv Tournament
Quarters
113
02/18
W
F 10-6 3:31
C. Rudolph
---
ND Class B State Indv Tournament
Round of 16
113
02/18
W
F 2-0 0:39
E. Roseland
---
ND Class B State Indv Tournament
Round of 32
113
01/16
L
F 5-0 2:52
C. Gerhardt
New Salem
2021 Panther Booster Harvey Division
Championship
113
01/16
W
F 2-0 1:15
L. Cooper
Bishop Ryan
2021 Panther Booster Harvey Division
Round 4
113
01/16
W
F 15-4 3:44
M. Feist
---
2021 Panther Booster Harvey Division
Round 2
113
01/09
L
F 2-0 0:46
L. Cooper
Bishop Ryan
Bishop Ryan Wrestling Tournament
Finals
113
01/09
W
F 4-1 1:10
C. Hildre
Velva
Bishop Ryan Wrestling Tournament
Round 3
113
01/09
W
F 4-1
G. Rakness
---
Beulah-Hazen @ Deslacs-Burlington
Round 1
113
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/22
L
F 3-0 1:50
M. Nelson
Lisbon
ND Class B State Indv Tournament
3rd, 5th, 7th Place
113
02/22
W
DEC 12-10
C. Herr
South Border
ND Class B State Indv Tournament
4th WB
113
02/22
W
DEC 7-4
J. Crandall
Central Cass
ND Class B State Indv Tournament
3rd WB
113
02/21
W
DEC 12-5
C. Simmons
Killdeer
ND Class B State Indv Tournament
2nd WB
113
02/20
L
F 7-2 3:14
M. Nelson
Lisbon
ND Class B State Indv Tournament
Quarters
113
02/20
W
F 9-3 4:16
B. Larsen
Larimore
ND Class B State Indv Tournament
Round 1 (16 Man)
113
02/15
L
FOR 0-0
P. Tuhy
Hettinger/Scranton
ND Class B Region 4
Championship
113
02/15
W
F 2-0 1:42
W. Engwicht
---
ND Class B Region 4
Semis & WB
113
02/01
L
F 2-2 1:56
S. Schiele
Velva
2020 East-West Tournament
3rd & 5th Place
113
02/01
L
F 4-5 4:26
M. Nelson
Lisbon
2020 East-West Tournament
Cons Semis & 7th Place
113
02/01
L
MD 15-4
P. Tuhy
Hettinger-Scranton
2020 East-West Tournament
Semis & 3rd WB
113
02/01
W
F 6-1 2:34
W. Engwicht
---
2020 East-West Tournament
Quarters & WB
113
01/31
W
F 9-2 1:33
M. Shockman
LaMoure
2020 East-West Tournament
Round 1 (16 Man)
113
12/21
W
F 5-1 1:32
S. Schiele
Velva
Linton Holiday Tournament
Placement Matches (32 Man)
113
12/21
L
DEC 13-10
C. Herr
South Border
Linton Holiday Tournament
6th Wrestleback (32 Man)
113
12/21
L
DEC 8-7
C. Gerhardt
New Salem-Almont
Linton Holiday Tournament
Semis (32 Man)
113
12/20
W
F 4-1 1:38
G. Ledoux
Bishop Ryan
Linton Holiday Tournament
Quarters & 3rd WB (32 Man)
113
12/14
L
F 6-2 3:37
t. Lura
---
Al Larson Carrington Invitational 2019
Placing
113
12/14
W
F 8-5 3:05
C. Brown
Pembina County North
Al Larson Carrington Invitational 2019
Round3
113
12/14
W
F 4-2 3:23
J. Schulze
Minot
Al Larson Carrington Invitational 2019
Round2
113
11/23
W
MD 14-1
M. Duchscherer
Carrington
Minot Early Bird
Final Round
120
11/23
W
F 5-0 0:29
B. Younker
Killdeer
Minot Early Bird
Round 3
120
11/23
W
F 1-6 3:15
K. Schwandt
---
Minot Early Bird
Round 2
120
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/16
L
DEC 12-5
R. Norman
---
ND Class B State Indv Tournament
3rd, 5th, 7th Place
113
02/16
L
F 5-0 2:05
D. Sessing
Stanley
ND Class B State Indv Tournament
3rd WB
113
02/15
W
F 2-5 2:15
C. Burns
---
ND Class B State Indv Tournament
2nd WB
113
02/15
W
F 18-6 4:58
G. Ledoux
Bishop Ryan
ND Class B State Indv Tournament
1st WB
113
02/14
L
F 5-0 1:23
E. Stremick
Pembina County North
ND Class B State Indv Tournament
Round 1 (16 Man)
113
02/09
W
F 5-3 4:12
C. Simmons
Killdeer
ND Class B Region 4
3rd & 5th
113
02/09
W
TF 21-5 2:47
A. Wanner
---
ND Class B Region 4
2nd Wrestleback (8 Man)
113
02/09
L
DEC 13-11
G. Dalley
---
ND Class B Region 4
Semis & WB
113
02/02
W
DEC 11-7
G. Dalley
---
2019 ND Class B Region 4 Duals
2nd Wrestleback (8 Team)
113
02/02
W
F 8-3 1:41
C. Simmons
Killdeer
2019 ND Class B Region 4 Duals
Quarterfinals (8 Team)
113
01/26
L
F 5-0 2:29
G. Ledoux
Bishop Ryan
2019 East-West Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
113
01/26
L
MD 12-3
C. Nielsen
Lisbon
2019 East-West Tournament
Quarters & WB
113
01/25
W
F 17-4 4:18
M. Wolf
---
2019 East-West Tournament
Round 1 (16 Man)
113
01/23
W
F 2-0 1:00
R. Doll
New Salem-Almont
Beulah-Hazen @ New Salem-Almont
Round 1
113
01/23
W
F 2-0 0:45
B. Kleespie
Rugby
Rugby @ Beulah-Hazen
Round 1
113
01/19
L
F 2-2 1:26
D. Sessing
Stanley
2019 Badlands Classic
Placings
113
01/19
W
F 9-5 2:08
C. Simmons
Killdeer
2019 Badlands Classic
Round 4
113
01/19
L
F 15-10 4:57
C. Sanders
Williams County
2019 Badlands Classic
Round 4
113
01/19
W
DEC 12-10 SV
R. Doll
New Salem-Almont
2019 Badlands Classic
Round 2
113
01/12
L
F 0-0 2:05
E. Massine
---
2019 Panther Booster Wrestling Tourney
Placement Matches (32 Man)
113
01/12
L
F 0-0 2:41
C. Irwin
New Salem
2019 Panther Booster Wrestling Tourney
Semis & 5th WB (32 Man)
113
01/12
W
F 0-0 2:18
B. Kleespie
Rugby
2019 Panther Booster Wrestling Tourney
4th Wrestleback (32 Man)
113
01/12
L
DEC 7-1
D. Sessing
Stanley
2019 Panther Booster Wrestling Tourney
Quarters & 3rd WB (32 Man)
113
01/11
W
F 0-0 3:38
T. Estenson
---
2019 Panther Booster Wrestling Tourney
Round 2 Champ & WB (32 Man)
113
01/11
W
DEC 8-5
E. Massine
---
2019 Panther Booster Wrestling Tourney
Round 1 (32 Man)
113
01/05
W
DEC 9-3
E. Flores
West Fargo Sheyenne
Bismarck Rotary JV & Second Chance
Placement Matches (8 Man)
113B
01/05
W
FOR 0-0
S. Ramberg
West Fargo
Bismarck Rotary JV & Second Chance
2nd Wrestleback (8 Man)
113B
01/05
L
F 6-1 3:41
C. Radenz
Bismarck Century
Bismarck Rotary JV & Second Chance
Semis & 1st WB (8 Man)
113B
01/05
W
F 2-0 0:47
B. Mongeau
Moorhead
Bismarck Rotary JV & Second Chance
Quarterfinals (8 Man)
113B
12/08
L
DEC 8-5
R. Norman
---
Al Larson Carrington Invitational
Consl Semi
113
12/08
W
DEC 11-5
E. Massine
---
Al Larson Carrington Invitational
Consl Semi
113
12/08
W
MD 16-4
B. Larsen
Larimore
Al Larson Carrington Invitational
test3
113
12/08
L
F 6-4 3:38
t. Lura
---
Al Larson Carrington Invitational
Round2
113
12/08
W
F 9-5 4:30
K. Moen
Larimore
Al Larson Carrington Invitational
Round1
113
12/01
W
F 7-4 3:14
B. Larsen
Larimore
Velva Invitational Tournament
Placement Matches
113
12/01
W
FOR 0-0
J. Stroup
Beulah-Hazen
Velva Invitational Tournament
Semi`s and WB
113
12/01
L
MD 15-7
K. Kovar
Carrington
Velva Invitational Tournament
Quarters and WB
113
12/01
L
F 4-0 1:50
G. Mogen
Velva
Velva Invitational Tournament
Round 5 (12 Man)
113
12/01
L
F 11-4 5:15
t. Lura
---
Velva Invitational Tournament
Round 4 (12)
113
12/01
W
F 7-0 2:29
K. Moen
Larimore
Velva Invitational Tournament
Round 3
113
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/15
L
F 1:13
Q. Pauda
Kansas Doughboys (M)
2017 Heartland National Duals
Finals
85 lbs
04/15
L
F 3:24
D. Mendez
Kansas Airships (M)
2017 Heartland National Duals
RR Rnd 2
85 lbs
04/15
L
F 0:41
T. McCoy
South Dakota (M)
2017 Heartland National Duals
RR Rnd 1
85 lbs
04/14
L
F 2:42
J. Macatangay
IKWF Silver (M)
2017 Heartland National Duals
RR Rnd 5
85 lbs
04/14
L
MD 11-2
S. Wilhelm
---
2017 Heartland National Duals
RR Rnd 4
85 lbs
04/14
W
F 1:20
K. Matsunaga
---
2017 Heartland National Duals
RR Rnd 3
85 lbs
04/14
W
F 1:01
C. Thomas
Indiana Blue (M)
2017 Heartland National Duals
RR Rnd 2
85 lbs
04/14
L
F 0:46
J. Thornton
---
2017 Heartland National Duals
RR Rnd 1
85 lbs
12/10
W
F 7-2 0:47
P. Gaskins
Baker
Bowman County Rotary
Round 3
70-78
12/10
W
F 7-0 1:55
C. Martian
Bowman County
Bowman County Rotary
Round 1
70-78
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024