Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jaden Perez
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
2019-2020
Team Name
Inglemoor
Othello
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/26
L
DEC 7-2
B. Kissick
Mt. Si
KingCo Dbl Dual @ Newport HS
Round 1
150
01/26
W
DEC 6-4
D. Shenoy
Woodinville
KingCo Dbl Dual @ Newport HS
Round 1
150
01/24
W
F 8-1 3:28
R. Bravo
Newport (Bellevue)
Newport (Bellevue) @ Inglemoor
Round 1
150
01/12
W
F 2-0 1:03
B. Holmen
Redmond
Kingco Newport / Inglemoor vs Eastlake Duals
Round 1
150
01/12
L
DEC 8-5
A. Haselman
Eastlake
Kingco Newport / Inglemoor vs Eastlake Duals
Round 1
150
12/15
W
F 0-0
L. Potts
Bothell
KingCo Duals @ Bothell -Skyline vs Newport/Inglemoor
Round 1
150
12/01
W
F 8-0 1:27
J. Zhen
Hazen
Inglemoor-Newport-LakeWa-Hazen
Round 1
157
12/01
W
F 5-0 1:20
A. O`connor
Lake Washington
Inglemoor-Newport-LakeWa-Hazen
Round 1
157
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/27
W
F 2-2 1:30
J. Nourse
North Creek
KingCo Dbl Dual @ Skyline
Round 1
145
01/27
W
F 2-2 0:51
J. Nourse
North Creek
KingCo Dbl Dual @ Skyline
Round 1
145
01/27
W
F 8-5 3:11
D. Miller
Eastlake
KingCo Dbl Dual @ Skyline
Round 1
145
01/21
L
DEF 0-0
B. Clark
Moses Lake
Rumble In the Valley - 2023
Quarters & 3rd WB (32 Man)
170
01/21
W
F 2-0 1:00
J. Bush
Eisenhower High School
Rumble In the Valley - 2023
2nd Wrestleback (32 Man)
170
01/21
L
Replay
F 9-2 5:50
B. Hammond
Ellensburg
Rumble In the Valley - 2023
Round 1 (32 Man)
170
01/20
W
F 0-0
A. Paredes
Wapato
Othello @ Wapato
Round 1
170
01/14
L
Replay
DEC 5-3
J. Gonzalez
Othello
Ray Westberg Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
170
01/14
W
Replay
F 4-0 2:21
N. Keith
Burlington
Ray Westberg Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
170
01/14
L
Replay
MD 18-9
A. Paredes
Wapato
Ray Westberg Invitational
Round 1 (16 Man)
170
01/06
L
F 7-5 4:21
A. McClure
Lewiston
2023 Gut Check
Round 4 - Champ & WB (64 Man)
170
01/06
L
F 10-0 3:06
J. Kelley
Snohomish
2023 Gut Check
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
170
12/30
L
F 10-1 2:46
A. Bretz
Tonasket
Royal Boys Christmas Tournament
Placement Matches (32 Man)
170
12/30
W
F 14-6 5:08
C. Kline
Reardan
Royal Boys Christmas Tournament
Semis & 5th WB (32 Man)
170
12/29
W
F 0-0 0:39
J. Aguilar
Quincy
Royal Boys Christmas Tournament
Quarters & 3rd WB (32 Man)
170
12/29
W
F 12-3 3:02
B. Schillinger
Davenport
Royal Boys Christmas Tournament
Round 2 Champ & WB (32 Man)
170
12/29
W
F 2-0 1:16
T. Fuller
Moses Lake
Royal Boys Christmas Tournament
Round 1 (32 Man)
170
12/17
L
TF 17-2 3:13
D. Jones
Wichita-West
Wichita Heights Boys JV Invite
1st & 3rd (16 Man)
190
12/17
W
F 2-0 0:36
K. Mumma
Wichita-West
Wichita Heights Boys JV Invite
4th Wrestleback (16 Man)
190
12/17
L
F 2-0 0:54
K. Harrison-Jones
Wichita-Heights
Wichita Heights Boys JV Invite
Semis & 3rd WB (16 Man)
190
12/17
W
F 2-2 0:35
T. Nguyen
Wichita-Southeast
Wichita Heights Boys JV Invite
Quarters & 1st WB (16 Man)
190
12/17
W
F 0-2 0:49
A. Lawrence
Wichita-West
Wichita Heights Boys JV Invite
Round 1 (16 Man)
190
12/10
L
F 11-3 2:17
L. Carman
Richland
Leonard Schutte Roundup
4th Wrestleback (16 Man)
182
12/10
L
F 0-0 2:28
C. Kline
Reardan
Leonard Schutte Roundup
Semis & 3rd WB (16 Man)
182
12/10
W
F 11-9 5:26
B. Hammond
Ellensburg
Leonard Schutte Roundup
Quarters & 1st WB (16 Man)
182
12/10
W
F 2-0 0:39
R. Hernandez
Wapato
Leonard Schutte Roundup
Round 1 (16 Man)
182
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/05
L
F 5-4 2:32
J. Tovar
Grandview
2A CWAC District
Semis & 3rd WB (16 Man)
170
02/05
L
F 10-0 3:59
J. Yates
Selah
2A CWAC District
Quarters & 1st WB (16 Man)
170
02/01
L
F 0-0
C. Wright
Bothell
Inglemoor @ Bothell
Round 1
152
01/28
W
F 10-6 4:10
D. Gutierrez
---
Sunnyside JV Tournament
Champ. Round 1
170
01/28
W
F 7-0 2:01
O. Ruiz
Sunnyside
Sunnyside JV Tournament
Champ. Round 1
170
01/18
L
DEC 15-8
A. Peltzer
Woodinville
Inglemoor @ Woodinville
Round 1
145
01/07
W
F 5-0 1:59
B. Simental
Foster
Foster vs. Inglemoor
Round 1
145
01/07
W
F 2-0 0:10
J. Son
Tyee
Tyee vs. Inglemoor
Round 1
145
12/12
L
DEC 7-3
E. Perez-Medina
Othello
Leonard Schutte Invite 21-22
3rd Place (16 Man)
170
12/11
W
FOR 0-0
J. Tobery
Southridge
Leonard Schutte Invite 21-22
5th Round (16 Man)
170
12/11
W
F 2-0 1:25
C. Kline
Reardan
Leonard Schutte Invite 21-22
4th Round (16 Man)
170
12/11
W
F 2-0 1:02
T. Carpenter
Cascade Christian
Leonard Schutte Invite 21-22
3rd Round (16 Man)
170
12/11
L
F 6-0 1:39
J. Lowe
---
Leonard Schutte Invite 21-22
2nd Round (16 Man)
170
12/11
W
F 4-1 1:56
J. Hankins
Naches Valley
Leonard Schutte Invite 21-22
Round 1 (16 Man)
170
12/10
W
F 2-0 0:12
M. Baptiste
Renton
KingCo @Renton
Champ. Round 1
145
12/10
W
F 2-0 1:15
J. Tran
Evergreen (Seattle)
KingCo @Renton
Champ. Round 1
145
12/04
L
F 5-2 1:22
B. Clark
Moses Lake
Bob Mars 2021 -Boys
Semis & 3rd WB (16 Man)
170
12/04
W
F 2-0 1:49
E. Flores
Eisenhower
Bob Mars 2021 -Boys
2nd Wrestleback (16 Man)
170
12/04
W
DEC 6-0
L. Alvarado
Kennewick
Bob Mars 2021 -Boys
Quarters & 1st WB (16 Man)
170
12/04
L
F 0-0 0:43
R. Sanchez
Zillah
Bob Mars 2021 -Boys
Round 1 (16 Man)
170
12/03
L
MD 10-0
C. Koopman
Mercer Island
Mercer Island @ Inglemoor
Round 1
152
12/03
L
DEC 11-6
W. Tu
Hazen
Hazen @ Inglemoor
Round 1
145
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/08
L
DEC 13-8
N. Medrano
Prosser
2A CWACA District 5/6
2nd Wrestleback (16 Man)
145
02/08
W
F 2-0 0:47
E. Anderson
Ephrata
2A CWACA District 5/6
Quarters & 1st WB (16 Man)
145
02/07
L
MD 13-2
J. Adame
Wapato
2A CWACA District 5/6
Round 1 (16 Man)
145
01/11
W
F 4-0 2:38
V. Cantu
Othello
Jeremiah Schmunk Invitational
Placement Matches (12 Man)
145
01/11
W
F 10-0 3:35
T. Goforth
River View
Jeremiah Schmunk Invitational
Semis & 2nd WB (12 Man)
145
01/11
W
F 7-0 2:46
L. Brock
Tonasket
Jeremiah Schmunk Invitational
1st Wrestleback (12 Man)
145
01/11
L
F 8-6 2:58
K. Cronk
Mt. Baker
Jeremiah Schmunk Invitational
Quarterfinals (12 Man)
145
01/11
W
F 2-0 0:41
B. Payne
Goldendale
Jeremiah Schmunk Invitational
Round 1 (12 Man)
145
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024