Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Tristan Palmer
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Team Name
Byers
Byers High School
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
MD 13-2
A. Rojo
Holyoke
CHSAA Region 2A-Region 3
3rd and 5th Place Matches
113
02/10
L
F 0-0 2:00
J. Ross
Yuma
CHSAA Region 2A-Region 3
Consi Semis
113
02/09
L
F 0-0 1:03
M. Gutierrez
Burlington
CHSAA Region 2A-Region 3
Quarterfinals and WB1
113
02/03
L
TF 15-0 4:14
B. Burkhart
Sargent
Crowley County Charger Invitational 2018
Round 5 (6 Man)
113
02/03
L
F 2-1 0:44
S. Vigil
---
Crowley County Charger Invitational 2018
Round 4 (6 Man)
113
02/03
W
F 4-0 1:20
I. Camacho
Crowley County High School
Crowley County Charger Invitational 2018
Round 3 (6 Man)
113
02/03
W
F 10-0 3:13
A. Ervin
Miami-Yoder
Crowley County Charger Invitational 2018
Round 2 (6 Man)
113
02/03
W
DEC 9-4
M. Lopez
Ellicott High School
Crowley County Charger Invitational 2018
Round 1 (6 Man)
113
01/27
L
F 2-0 0:55
D. Batterton
Lamar JV
Stratton Invitational
Semis & 1st WB (8 Man)
113
01/27
L
F 5-0 0:50
J. Ross
---
Stratton Invitational
Quarterfinals (8 Man)
113
01/24
L
F 6-0 2:53
M. Rivas
Sterling
Sterling @ Byers
Round 1
113
01/13
L
F 0-0 4:09
D. Ebaugh
Soroco
Wiggins Invitational
Semis & 1st WB (8 Man)
113
01/13
L
F 0-0 2:15
N. Murillo
Morrill
Wiggins Invitational
Quarterfinals (8 Man)
113
12/16
L
F 1-2 1:19
A. Holtorf
Yuma
55th Annual Bob Smith Invitational
Round 3
113
12/16
W
F 9-8 3:53
J. Mosqueda
Holyoke
55th Annual Bob Smith Invitational
Round 2
113
12/16
L
F 2-0 0:42
I. Martinez
Sedgwick County/Fleming
55th Annual Bob Smith Invitational
Round 1
113
12/09
L
F 0-0 0:31
M. Pickering
Lyons
Limon Badger Invitational
Round 3
113
12/09
L
F 2-0 0:37
L. Wilfong
Peyton
Limon Badger Invitational
Round 1
113
12/02
L
F 0-0 0:48
M. THOMPSON
---
Chuck Annand Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
113
12/02
L
F 0-0 1:42
L. Lewis
Highland
Chuck Annand Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
113
12/02
W
F 0-0 1:40
D. Gutierrez
University
Chuck Annand Invitational
Round 1 (16 Man)
113
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024