Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Carter Olson
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2021-2022
2020-2021
2019-2020
Team Name
Quad County NE
Quad County Northeast
Quad County Northeast
Quad County Northeastt
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/12
L
F 2-0 0:47
I. Wegrzyn
Lincoln Christian
NSAA Class C District 3
Semis and WB3
126
02/11
L
F 2-0 0:37
D. Anderson
Ponca
NSAA Class C District 3
Quarters and WB1
126
02/05
L
F 2-0 2:30
Z. Torres
Millard South JV
Wakefield Trojan Wrestling Invite
2nd Wrestleback (8 Man)
126
02/05
L
F 2-0 2:30
Z. Torres
Millard South JV
Wakefield Trojan Wrestling Invite
2nd Wrestleback (8 Man)
126
02/05
W
MD 12-3
J. Reimers
Wakefield
Wakefield Trojan Wrestling Invite
Semis & 1st WB (8 Man)
126
02/05
W
MD 12-3
J. Reimers
Wakefield
Wakefield Trojan Wrestling Invite
Semis & 1st WB (8 Man)
126
02/05
L
F 14-5 4:55
O. Johnson
Oakland-Craig
Wakefield Trojan Wrestling Invite
Quarterfinals (8 Man)
126
02/05
L
F 14-5 4:55
O. Johnson
Oakland-Craig
Wakefield Trojan Wrestling Invite
Quarterfinals (8 Man)
126
01/29
L
F 8-1 3:26
K. Payne
---
Plainview Invite
Round 4
126
01/29
L
F 4-2 1:49
J. Mosel
Plainview
Plainview Invite
Round 2
126
01/22
L
F 4-1 1:29
M. Dusek
Norfolk Catholic
Oakland - Craig Invitational 2022
Round 3
126
01/22
L
F 4-1 1:08
Z. Zoucha
Malcolm
Oakland - Craig Invitational 2022
Round 1
126
01/20
L
F 2-2 1:16
J. Mosel
Plainview
Lewis & Clark Conference
Round 5 - 10,8
126
01/20
L
F 19-5 5:32
C. Ellis
---
Lewis & Clark Conference
Round 4 - 10,8
126
01/20
W
F 2-0 1:15
J. Hanvey
Creighton
Lewis & Clark Conference
Round 3 - 10,8
126
01/20
L
F 4-1 0:41
D. Anderson
Ponca
Lewis & Clark Conference
Round 2 - 10,8
126
12/28
L
F 2-0 1:21
T. Rogers
---
Ord Holiday Dual Tournament
Round 4 (6 Team)
126
12/28
L
F 4-0 1:15
C. Kunz
Central City
Ord Holiday Dual Tournament
Round 1 (6 Team)
126
12/28
W
F 2-0 1:34
C. Dufault
Conestoga
Ord Holiday Dual Tournament
Round 2 (6 Team)
126
12/28
L
F 2-0 0:33
R. Murillo
Northwest
Ord Holiday Dual Tournament
Round 3 (6 Team)
126
12/18
L
F 0-0
D. Higby
Clarkson-Leigh
Wisner-Pilger Green Machine Tournament
Round 2
132
12/18
W
F 2-0 1:14
Z. Liston
Wayne
Wisner-Pilger Green Machine Tournament
Round 1
132
12/11
L
F 4-0 0:57
K. Braeden
Hartington Cedar Catholic
Stanton NE Invite
Round 5.5
132
12/11
L
F 5-2 1:36
A. Nelson
Lincoln Lutheran
Stanton NE Invite
Round 4.5
132
12/11
L
F 10-4 4:30
E. Pedraza
Madison
Stanton NE Invite
Round 3.5
132
12/11
W
F 9-1 3:34
E. Buresh-Marick
---
Stanton NE Invite
Round 2.5
132
12/11
W
F 2-0 1:40
F. Tapia
Wakefield
Stanton NE Invite
Round 1
132
12/04
W
F 2-0 0:40
B. Rinkol
Norfolk Reserves
Creighton Invite 2021
Round 4
132
12/04
L
F 2-0 0:41
M. Magwire
Winside
Creighton Invite 2021
Round 3
132
12/04
L
F 9-2 0:56
S. Ashburn
---
Creighton Invite 2021
Round 2
132
12/04
W
F 6-0 1:51
B. Isom
Tri County Northeast
Creighton Invite 2021
Round 1
132
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/06
L
F 4-2 1:56
J. Goebel
Syracuse
NSAA Class C Sub-District 2B
Round 3 (Consi Semis)
120
02/05
L
TF 25-9 3:01
B. Ruffner
Conestoga
NSAA Class C Sub-District 2B
Round 1 (Quarters)
120
01/30
W
F 2-0 1:07
T. Pinkelman
Hartington CC
Plainview Invite
Round 6
120
01/30
L
F 2-0 1:35
L. Polivka
East Butler
Plainview Invite
Round 5
120
01/30
W
F 5-8 2:43
L. Free
Winnebago
Plainview Invite
Round 4
120
01/30
L
F 2-0 1:36
S. Ashburn
---
Plainview Invite
Round 2
120
01/30
L
F 7-4 4:39
D. True
Osmond
Plainview Invite
Round 1
120
01/23
L
F 2-2 2:20
E. Norton
North Bend Central
Oakland - Craig Invitational 2021
Round 6
120
01/23
L
F 2-0 1:28
Z. Zoucha
Malcolm
Oakland - Craig Invitational 2021
Round 5
120
01/23
W
MD 9-0
L. Free
Winnebago
Oakland - Craig Invitational 2021
Round 4
120
01/23
L
F 2-0 0:50
C. Ellis
---
Oakland - Craig Invitational 2021
Round 2
120
01/22
W
F 2-0 0:46
N. Watkins
Tri County Northeast
Lewis and Clark 2021
Round 5
120
01/21
L
F 2-0 0:46
C. Ellis
---
Lewis and Clark 2021
Round 4
120
01/21
L
F 7-0 3:14
D. True
Osmond
Lewis and Clark 2021
Round 3
120
01/21
L
F 2-0 0:33
S. Ashburn
---
Lewis and Clark 2021
Round 2
120
01/21
W
F 6-1 2:34
L. Free
Winnebago
Lewis and Clark 2021
Round 1
120
01/16
L
F 7-4 2:14
L. Free
Winnebago
Battle Creek Invitational
Finals
120
01/16
W
F 2-0 0:31
T. Pinkelman
Hartington Cedar Catholic
Battle Creek Invitational
Round 4
120
01/16
L
F 4-2 3:24
E. Pedraza
Madison
Battle Creek Invitational
Round 3
120
01/16
W
F 5-3 2:49
L. Free
Winnebago
Battle Creek Invitational
Round 2
120
01/16
L
F 7-0 1:48
O. Vondra
Elkhorn Valley
Battle Creek Invitational
Round 1
120
01/09
L
F 3-2 1:21
L. Free
Winnebago
52nd Annual Winside Wresting Invite
Round 5
120
01/09
L
F 6-2 0:54
C. Ellis
---
52nd Annual Winside Wresting Invite
Round 4
120
01/09
W
F 4-0 2:44
A. Bear
Winnebago
52nd Annual Winside Wresting Invite
Round 2
120
01/02
L
F 4-1 0:58
J. Harris
Mount Michael Benedictine
Pierce Invite
Round 6
126
01/02
L
F 4-0 2:12
K. Gregory
---
Pierce Invite
Round 5
126
01/02
W
F 4-1 0:54
D. Wilcox
Quad County Northeast
Pierce Invite
Round 4
126
01/02
L
F 4-0 1:44
B. Fye
Central City
Pierce Invite
Round 2
126
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/15
L
DEC 6-0
S. Marshall
---
NSAA Class C District 3
2nd Wrestleback (16 Man)
113
02/14
L
F 4-1 1:32
G. Dozler
---
NSAA Class C District 3
Round 1
113
02/08
L
F 2-0 0:44
A. Robles
Winnebago
Wakefield - Allen Invite
Round 3
113
02/08
L
F 5-0 0:36
A. Robles
Winnebago
Wakefield - Allen Invite
Round 1
113
02/01
L
F 2-0 0:46
A. Robles
Winnebago
Plainview Invite
Round 5
113
02/01
L
F 2-0 1:46
O. Palacios
Osmond
Plainview Invite
Round 4
113
02/01
L
F 2-0 0:54
S. Ashburn
---
Plainview Invite
Round 2
113
02/01
W
F 5-0 1:46
M. Thomas-Horton
---
Plainview Invite
Round 1
113
01/24
W
DEC 12-7
O. Palacios
Osmond
Lewis & Clark Conference 2020
Round 5
113
01/23
W
F 2-2 1:25
O. Palacios
Osmond
Lewis & Clark Conference 2020
Round 3
113
01/23
L
F 4-0 1:15
J. Mosel
Plainview
Lewis & Clark Conference 2020
Round 2
113
01/23
L
F 4-0 1:23
S. Ashburn
---
Lewis & Clark Conference 2020
Round 1
113
01/11
L
F 4-0 1:40
O. Palacios
Osmond
51st Annual Winside Invitational
Round 3 (4 Man)
113
01/11
L
F 2-0 0:43
C. Ellis
---
51st Annual Winside Invitational
Round 2 (4 Man)
113
01/11
L
F 7-0 1:08
B. Volk
Pender
51st Annual Winside Invitational
Round 1 (4 Man)
113
01/04
L
F 8-1 2:27
A. Robles
---
Pierce Invite
Round 4
113
01/04
L
F 9-0 2:32
J. Mosel
Plainview
Pierce Invite
Round 3
113
01/04
L
F 2-0 0:35
S. Thompson
---
Pierce Invite
Round 2
113
01/04
L
F 2-0 0:32
S. Ashburn
---
Pierce Invite
Round 1
113
12/21
L
F 2-0 0:43
R. Hadwiger
Pleasanton
Elgin Public Pope John Invite
Round 2
120
12/21
L
F 8-3 1:26
T. Klemesrud
North Central
Elgin Public Pope John Invite
Round 1
120
Related Content
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021