Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Garrett Clark
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2021-2022
2020-2021
2019-2020
2018-2019
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
F 10-1 1:04
L. Johnson
---
MSHSL Team Section 1AAA
Quarterfinals (8 Team)
160
11/13
L
F 4-1 1:50
J. Chafin
Burleson Centennial
Timber Creek Fall Classic JV
Placement Matches (8 Man)
147-159
11/13
W
FOR 0-0
I. Maldonado
Keller Central
Timber Creek Fall Classic JV
Semis & 1st WB (8 Man)
147-159
11/13
L
F 2-1 0:50
P. Murphy
Marcus
Timber Creek Fall Classic JV
Quarterfinals (8 Man)
147-159
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/10
L
F 2-0 0:31
O. Murphy
Northfield
MSHSL Section 1AAA Team
Quarterfinals (16 Team)
145
01/30
L
F 4-1 1:26
T. Joseph
Johnson Creek
WIAA D3 Reg. D3 @ Waterloo
2nd Place Match (8 Man)
132
01/30
L
F 14-3 5:14
J. Soter
---
WIAA D3 Reg. D3 @ Waterloo
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
132
01/09
W
F 2-0 0:29
A. Walker
Morristown East
THS Round Robin
Round 5 (5/6 only)
126
01/09
W
DEC 4-2 SV
P. Roller
Tennessee High
THS Round Robin
Round 4
126
01/09
W
F 2-0 0:54
U. Correa
Morristown East
THS Round Robin
Round 3
126
01/09
W
F 4-0 1:20
J. Hicks
Daniel Boone
THS Round Robin
Round 2
126
01/09
W
F 2-0 1:50
J. Shirk
Sullivan East
THS Round Robin
Round 1 (5/6 only)
126
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/10
W
F 11-3 2:18
C. Robb
Mount Michael Benedictine
2020 - AGHS JV Tournament
4-Man Round 2
115-121
01/10
L
F 7-1 1:29
J. Rodriguez
York
2020 - AGHS JV Tournament
4 - Man Round 1
115-121
01/03
L
F 2-0 0:40
C. Cooper
Bridgeport
Ord Holiday Dual Tournament
Round 1 (4 Team)
120
01/03
L
F 2-0 0:52
D. Ackles
Adams Central
Ord Holiday Dual Tournament
Round 3 (4 Team)
120
01/03
L
F 2-0 0:30
B. Fye
Central City
Ord Holiday Dual Tournament
Finals (2 Team)
120
01/03
L
F 6-2 1:02
B. Ruffner
Conestoga
Ord Holiday Dual Tournament
Finals (2 Team)
120
12/21
L
F 5-0 1:13
O. Sack
St. Paul
2019 Kearney Catholic Dual Invitational
Round 3 (3 Team)
113
12/21
L
F 2-2 0:42
C. Fisher
Southern Valley
2019 Kearney Catholic Dual Invitational
Round 1 (3 Team)
120
12/14
L
F 8-2 2:17
A. Robles
Winnebago
2019 NBC Wrestling Invite
Round 3
120
12/14
L
F 2-0 0:42
I. Wegrzyn
Lincoln Christian
2019 NBC Wrestling Invite
Round 2
120
12/14
W
F 2-0 0:23
E. Walters
Johnson County Central
2019 NBC Wrestling Invite
Round 1
120
12/07
L
F 2-0 0:39
K. Brandle
---
Blair Invitational 2019
Round 3
120
12/06
L
F 2-0 0:22
L. Burt
Tekamah-Herman
Blair Invitational 2019
Round 2
120
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/02
L
F 2-0 0:45
H. Vandenberg
Aquinas Catholic
2019 NSAA State Dual Championships
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
106
02/02
L
F 11-0 2:33
R. Keenan
Logan View
2019 NSAA State Dual Championships
Finals (8 Team)
106
01/26
L
F 2-0 0:42
G. Gregurich
Omaha Concordia/DC West
Douglas County West Invitational
Round 3 (6 Team)
106
01/26
L
F 2-0 0:23
D. Hardesty
---
Douglas County West Invitational
Round 5 (6 Team)
106
01/26
L
F 2-0 1:05
B. Brecka
East Butler
Douglas County West Invitational
Round 2 (6 Team)
106
01/19
L
TF 16-1 3:52
T. McCoy
---
NCC Conference Tournament
2nd Wrestleback (8 Man)
106
01/19
L
F 10-0 1:09
A. Riha
---
NCC Conference Tournament
Round 1
106
01/12
L
TF 17-2 3:00
T. Allen
Archbishop Bergan
Arlington HS Invite
Round 4
106
01/12
L
F 2-0 1:22
J. Urlacher
---
Arlington HS Invite
Round 2
106
01/11
L
F 15-1 4:58
T. McCoy
---
Yutan Invitational
Round 4
106
01/10
L
F 9-0 2:38
I. Wegrzyn
Lincoln Christian
Yutan Invitational
Round 2
106
01/10
L
F 2-0 0:33
J. Reyes
Johnson County Central
Yutan Invitational
Round 1
106
01/05
W
F 11-9 3:23
N. Conrad
York
2019 - AGHS Jack Murray Wrestling Invite
Round 5 Finals
106
01/05
L
F 2-0 0:21
H. Johnston
Columbus Lakeview
2019 - AGHS Jack Murray Wrestling Invite
Round 4
106
01/05
L
F 3-6 2:53
W. Tucker
Ashland-Greenwood
2019 - AGHS Jack Murray Wrestling Invite
Round 3
106
01/04
L
F 14-0 4:21
C. Duncan
---
2019 - AGHS Jack Murray Wrestling Invite
Round 1
106
Related Content
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021