Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Wyatt Ahnen
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/01
W
Replay
F 4-1 1:02
G. Erickson
Cumberland
WIAA Team State
D2/D3 - Semi-Finals (Sat 10:00am.)
190
02/24
W
Replay
DEC 4-1
N. Lucio
Stratford
2024 WIAA Individual State
3rds
D3-190
02/24
W
Replay
DEF 9-0 3:00
S. Schwengels
Parkview/Albany
2024 WIAA Individual State
Cons. Semis (Sat. 10:00 a.m.)
D3-190
02/24
L
Replay
DEC 7-5
T. Martin
Aquinas
2024 WIAA Individual State
Semis (Fri. 7:00 p.m.)
D3-190
02/23
W
Replay
DEC 10-4
I. Sanchez
Shiocton
2024 WIAA Individual State
D2/D3 Quarters (Fri. 11:15 a.m.)
D3-190
02/23
W
Replay
F 2-0 1:35
L. Stahnke
Edgar
2024 WIAA Individual State
D2/D3 Prelim Round 1 (Thurs. 7:15 p.m.)
D3-190
02/17
L
MD 14-5
T. Martin
Aquinas
WIAA D3 Sect C @ Mineral Point
1st & 3rd (8 Man)
190
02/17
W
TF 16-1 4:31
S. Schwengels
Parkview/Albany
WIAA D3 Sect C @ Mineral Point
Semis (8 Man)
190
02/17
W
F 14-1 5:24
J. Duerr
Pittsville
WIAA D3 Sect C @ Mineral Point
Quarterfinals (8 Man)
190
02/17
W
NC 0-0
S. Schwengels
Parkview/Albany
WIAA D3 Sect C @ Mineral Point
2nd Place Match (8 Man)
190
02/13
L
DEC 8-3
T. Martin
Aquinas
WIAA D3 Team Sect C @ Fennimore
Finals (4 Team)
190
02/10
W
DEC 7-4
K. Rynes
Riverdale
WIAA D3 Reg CII @ Mineral Point
Placement (16 Man)
190
02/10
W
F 8-0 3:52
S. Swiggum
North Crawford/Seneca
WIAA D3 Reg CII @ Mineral Point
Semis & 3rd WB (16 Man)
190
02/10
W
F 4-0 0:46
C. Yanna
Mineral Point
WIAA D3 Reg CII @ Mineral Point
Quarters & 1st WB (16 Man)
190
02/03
W
DEC 8-1
R. Crist
Darlington/Black Hawk
SWC/SWAL Clash
rd7
190
02/03
W
MD 8-0
K. Breininger
Richland Center
SWC/SWAL Clash
rd5
190
02/03
W
F 13-0 4:36
D. Laufenberg
Iowa-Grant/Highland
SWC/SWAL Clash
rd2
190
01/20
W
F 2-0 1:46
W. Schrader
Alburnett
Alburnett Duals 2024
Round 3 (4 Team)
190
01/20
W
MD 9-1
E. Swehla
NH/TV
Alburnett Duals 2024
Round 2 (4 Team)
190
01/20
W
F 5-0 1:12
R. Lienau
South Winneshiek
Alburnett Duals 2024
Round 1 (4 Team)
190
01/20
W
F 2-0 0:29
N. Parker
Burlington Notre Dame
Alburnett Duals 2024
Round 3 (4 Team)
190
01/19
W
MD 10-0
D. Laufenberg
Iowa-Grant/Highland
Fennimore Triangular
Round 1
190
01/06
W
DEC 6-2
G. Empey
Stoughton
Cheesehead Invitational
Round 12 (Placement Matches 7th-15th
190
01/06
W
DEC 4-2
K. Tritz
Wisconsin Rapids
Cheesehead Invitational
Round 8.2 (Brackets of 8 Rd2)
190
01/06
W
MD 10-1
L. Chrisse
Yorkville (H.S.)
Cheesehead Invitational
Round 6 (Brackets of 8 Rd1)
190
01/06
W
F 2-0 1:01
J. Finley
Coweta
Cheesehead Invitational
Round 5 (4x4 Round 3)
190
01/06
L
DEC 4-3
N. Ronchetti
Joliet Catholic
Cheesehead Invitational
Round 3 (4x4 Round 2)
190
01/06
L
MD 11-3
W. Ingham
Amery
Cheesehead Invitational
Round 2 (4x4 Round 1)
190
01/05
W
F 5-0 3:42
M. Nurudinov
Neuqua Valley
Cheesehead Invitational
Round 1 (Champ Seed Rd)
190
12/23
W
F 0-0 1:58
B. Goyette
Holmen
Marshfield Quad
Round 1
190
12/23
W
DEC 6-0
M. Breunig
Lodi
Fennimore vs. Lodi
Round 1
190
12/23
L
DEC 5-3
O. Griesbach
Marshfield
Marshfield Quad
Round 1
190
12/16
L
Replay
DEC 6-2
J. Gist
Kearney
2023 KC Stampede
Round 7
190
12/16
L
Replay
DEC 4-0
J. Rotterman
St. Pius X (Kansas City)
2023 KC Stampede
Quarters
190
12/16
W
Replay
DEC 2-0
H. Devilder
Francis Howell Central
2023 KC Stampede
Round 4
190
12/15
W
Replay
DEC 9-2
D. Hodges
Liberty
2023 KC Stampede
Round 2
190
12/02
W
Replay
MD 13-5
D. Henderson
Waterloo East
Cliff Keen Independence Invitational
Placement Matches (32 Man)
190
12/02
W
Replay
MD 17-3
B. Shipler
Algona
Cliff Keen Independence Invitational
Semis & 2nd WB (32 Man)
190
12/02
W
Replay
DEC 3-0
G. Helmle
Xavier, Cedar Rapids
Cliff Keen Independence Invitational
Quarters & 1st WB (32 Man)
190
12/02
W
Replay
F 9-0 2:33
R. Williams
Alburnett
Cliff Keen Independence Invitational
Round 3 (32 Man)
190
12/01
W
Replay
F 2-0 0:52
O. Owens
Solon
Cliff Keen Independence Invitational
Round 2 (32 Man)
190
12/01
W
Replay
DEC 7-3
B. Sonnenschein
Harrisburg
Cliff Keen Independence Invitational
Round 1 (32 Man)
190
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/03
L
Replay
DEC 7-3
B. Demerath
Shiocton
WIAA Team State
D1/D2/D3 Finals (Sat 3:00 p.m.)
182
03/03
L
Replay
DEC 3-1
J. Ormond
Stratford
WIAA Team State
D2/D3 - Semi-Finals (Sat 10:00am.)
182
02/24
L
Replay
DEC 4-1
J. Ormond
Stratford
2023 WIAA Individual State
D2/D3 Cons. Round 1 (Fri. 2:45 p.m.)
D3-182
02/24
L
Replay
DEC 6-4 TB1
D. Webster
Cadott
2023 WIAA Individual State
D2/D3 Quarters (Fri. 11:15 a.m.)
D3-182
02/24
W
Replay
MD 10-0
M. Elliott
Shell Lake
2023 WIAA Individual State
D2/D3 Prelim Round 1 (Thurs. 7:15 p.m.)
D3-182
01/21
W
TF 15-0 5:27
P. Moritz
Garner-Hayfield/Ventura
Denver Duals
Round 2 (4 Team)
182
01/21
W
DEC 6-3
B. Voyna
Crestwood, Cresco
Denver Duals
Finals (2 Team)
182
01/21
W
F 2-0 1:03
M. Rothlisberger
North Fayette Valley
Denver Duals
Round 1 (4 Team)
182
01/21
W
DEC 9-5
I. Howe
NH/TV
Denver Duals
Round 3 (4 Team)
182
01/07
W
DEC 7-2
O. Nelson
Kasson-Mantorville
Cheesehead Invitational
Round 11.5
182
01/07
L
DEC 5-1
C. Durbin
Yorkville Christian
Cheesehead Invitational
Round 11 (Consol Rd 4)
182
01/07
W
MD 11-0
A. Clevenger
Smithville
Cheesehead Invitational
Round 7 (Consol Rd 2)
182
01/07
W
F 5-0 1:46
N. Okongo
Farmington
Cheesehead Invitational
Round 4 (Consol Rd 1)
182
01/07
L
DEC 7-2
D. Martin
Simley
Cheesehead Invitational
Round 1 (Champ Seed Rd)
182
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/04
L
Replay
MD 15-3
W. Bieber
---
WIAA Team State
D1/D2/D3 Finals (Sat 3:00 p.m.)
160
03/04
W
Replay
DEC 10-4
S. Glenna
Saint Croix Falls
WIAA Team State
D2/D3 - Semi-Finals (Sat 10:00am.)
152
02/25
L
Replay
MD 13-2
C. Hargrove
Aquinas
2022 WIAA Individual State
D2/D3 Prelim Round 1 (Thurs. 7:15 p.m.)
D3-160
12/04
W
Replay
F 9-2 5:39
K. Kerr
North Fayette Valley
Cliff Keen Independence Invitational
Placement Matches (32 Man)
152
12/04
W
Replay
DEC 2-0
H. Voigt
Osage
Cliff Keen Independence Invitational
Semis & 2nd WB (32 Man)
152
12/04
W
Replay
F 2-0 0:58
J. Feuerbach
Solon
Cliff Keen Independence Invitational
Quarters & 1st WB (32 Man)
152
12/03
L
Replay
DEC 3-0
B. Healey
Dubuque Senior
Cliff Keen Independence Invitational
Round 3 (32 Man)
152
12/03
L
Replay
DEC 8-5
D. Gonzalez-Galvan
Des Moines Lincoln
Cliff Keen Independence Invitational
Round 2 (32 Man)
152
12/03
L
Replay
DEC 6-0
G. Scheuermann
Greene County
Cliff Keen Independence Invitational
Round 1 (32 Man)
152
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024