Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Braydon Pueppke
Results
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/23
L
DEC 6-1
A. Osborn
Sioux Falls Jefferson
SDHSAA Boys State Championships
1st Wrestleback
A157
02/22
L
F 2-0 0:44
J. Ducheneaux
Pierre T.F. Riggs
SDHSAA Boys State Championships
Round 1 (16 Man)
A157
02/17
L
DEC 7-1
E. Tucker
Brandon Valley
SDHSAA Region 2A
Placements
157
02/16
W
DEC 2-1
D. Johnson
Harrisburg
SDHSAA Region 2A
Consi Semis
157
02/16
W
F 6-6 4:37
C. Howe
Yankton
SDHSAA Region 2A
Semis and WB3
157
02/16
L
F 4-1 0:55
M. Roob
Vermillion
SDHSAA Region 2A
Round 2 - Quarters and WB1
157
02/09
L
F 2-0 0:43
C. Black
Dakota Valley
Washington Quad
Round 1
157
02/09
L
F 12-3 2:32
M. Roob
Vermillion
Washington Quad
Round 1
157
02/09
W
DEC 3-0
I. Boden
Beresford/Alcester-Hudson
Washington Quad
Round 1
157
02/02
L
DEC 5-0
S. Pankratz
O`Gorman
Washington Triangular
Round 1
157
02/01
L
MD 11-1
R. Watkins
Beresford/Alcester-Hudson
Washington Triangular
Round 1
157
01/30
L
DEC 3-1 SV
D. Johnson
Harrisburg
RHS/WHS/BV/HARR Quad
Round 1
157
01/30
L
F 4-0 2:40
C. Joseph
Brandon Valley
RHS/WHS/BV/HARR Quad
Round 1
157
01/27
L
DEC 6-2
D. Johnson
Harrisburg
2024 Boys Les Tlustos-Brookings Invite
Quarters with WB
157
01/27
L
F 15-4 3:26
M. Roob
Vermillion
2024 Boys Les Tlustos-Brookings Invite
Round 2
157
01/06
L
F 4-0 1:04
N. Bolduc
Benson
Milbank BST Border Battle
---
157
01/06
W
DEC 4-1
K. Casper
Border West
Milbank BST Border Battle
---
157
01/06
L
F 12-2 3:13
A. Marty
MAHACA
Milbank BST Border Battle
---
157
01/06
L
F 2-0 1:27
K. Sather
Dawson-Boyd - Lac Qui Parle - Montevideo United
Milbank BST Border Battle
---
157
12/30
L
DEC 7-2
B. Evans
Dell Rapids
2023 Floyd Farrand Boys Invitational
Quarters and WB with Quarters
157
12/30
L
F 4-1 1:41
R. Roberts
Wagner
2023 Floyd Farrand Boys Invitational
16 Round 1 & 32 Round 2
157
12/08
L
F 4-0 3:01
D. Ulmer
Rapid City Central
RC Invite Duals
Round 1
165
12/07
L
F 2-0 1:03
E. Biegler
Aberdeen Central
RC Invite Duals
Round 1
165
12/06
L
F 2-0 0:48
C. Howe
Yankton
Yankton/SFW/SFL/Lennox Quad
Round 1
165
12/06
W
F 8-2 5:13
C. Wendt
Lennox
Yankton/SFW/SFL/Lennox Quad
Round 1
165
12/02
L
F 2-0 0:36
N. Kuckovic
Sioux Falls Jefferson
2023 Rider Boys Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
165
12/02
W
F 3-0 2:17
E. Erhardt
O`Gorman
2023 Rider Boys Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
165
12/02
L
F 5-0 3:04
C. Dahl
Sioux Falls Jefferson
2023 Rider Boys Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
165
12/01
W
F 2-0 1:29
B. Park
Sioux Falls Roosevelt
Jefferson JV Quad
Round 1
175
12/01
L
F 6-1 1:31
R.
West Central
Jefferson Quad
Round 1
175
11/30
L
F 2-0 1:23
S. Glesiah
Sioux Falls Jefferson
Jefferson Quad
Round 1
175
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/02
L
DEC 9-8
T. Oines
O`Gorman
O`Gorman Tri
Round 1
152
01/28
L
F 4-0 0:44
G. Deelstra
Sioux Falls Lincoln
2023 Les Tlustos-Brookings Invitational
2nd WB 16 & 4th WB 32
152
01/28
L
F 4-1 0:52
L. Fink
Canby
2023 Les Tlustos-Brookings Invitational
Round 2
152
01/14
L
F 5-0 4:30
T. Oines
O`Gorman
2023 Harrisburg Dual Tournament
Round 3 (3 Team)
152
01/14
L
F 2-0 0:33
C. Lohr
Tea Area
2023 Harrisburg Dual Tournament
Finals (2 Team)
152
01/14
L
MD 10-2
G. Clark
Dell Rapids
2023 Harrisburg Dual Tournament
Round 1 (3 Team)
152
01/14
L
F 6-1 1:58
L. O`Connor
Harrisburg
2023 Harrisburg Dual Tournament
Round 2 (3 Team)
152
01/07
L
F 4-1 1:40
P. Forcier
Border West
Milbank BST Border Battle
Round 3 (8 Team)
152
01/07
L
F 3-2 1:39
E. Moravetz
Dawson-Boyd - Lac Qui Parle - Montevideo United
Milbank BST Border Battle
Round 1 (8 Team)
152
01/07
L
DEC 10-6
A. Young
Benson
Milbank BST Border Battle
Round 4 (8 Team)
152
01/07
L
F 2-0 0:28
D. Rose
MAHACA
Milbank BST Border Battle
Round 2 (8 Team)
152
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/08
L
F 2-0 0:48
H. Massner
MAHACA
Milbank: Big Stone Therapies Duals
Round 4 (8 Team)
152
01/08
L
F 2-0 0:56
N. Bolduc
Benson
Milbank: Big Stone Therapies Duals
Round 2 (8 Team)
152
01/08
L
F 2-0 1:12
M. McDougal
Dawson-Boyd - Lac Qui Parle - Montevideo United
Milbank: Big Stone Therapies Duals
Round 3 (8 Team)
152
01/08
L
F 2-0 0:47
B. Nachbor
Border West
Milbank: Big Stone Therapies Duals
Round 1 (8 Team)
152
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024