Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Cory Buckley
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Bulldog Premier Wrestling Club
Elite Athletic Club
IN
Pfeifer elementary Schererville IN
Region Wrestling Academy
Region wrestling academy
Rwa
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/27
W
F 5-0 0:26
B. Hermanson
BWC
Crown the Champion - Folkstyle
Round 5 (5 Man)
77-84
04/27
W
DEC 7-0
B. Stillwell
astros wrestling club
Crown the Champion - Folkstyle
Round 4 (5 Man)
77-84
01/07
L
DEC 4-0
D. Valvano
Tribe WC
THE Midwest Classic 2024
4th Wrestleback (32 Man)
74
01/07
L
F 4-0 2:03
C. Callaghan
Lincoln Way WC
THE Midwest Classic 2024
Quarters & 3rd WB (32 Man)
74
01/07
W
DEC 7-0
C. Whiting
Force ELITE
THE Midwest Classic 2024
Round 2 Champ & WB (32 Man)
74
12/29
L
F 5-0 2:37
W. Crowe
Plano Middle School
Christmas Sparty Individual
Placement Matches (8 Man)
70
12/29
L
DEC 5-3
C. Dice
Marshall Greene Middle School
Christmas Sparty Individual
Quarters & 3rd WB (32 Man)
70
12/29
W
DEC 8-3
W. Lopez
J E Ober Elementary School
Christmas Sparty Individual
2nd Wrestleback (32 Man)
70
12/29
L
F 4-1 1:11
C. Miller-Smith
---
Christmas Sparty Individual
Semis & 1st WB (8 Man)
70
12/29
W
F 4-0 0:43
D. Miller
Greyhound Intermediate School
Christmas Sparty Individual
Round 2 Champ & WB (32 Man)
70
12/29
W
F 7-0 2:13
Z. Holmes
---
Christmas Sparty Individual
Quarterfinals (8 Man)
70
12/29
L
DEC 4-2 SV
J. Tripp
Eugene M. Nikkara Elementary
Christmas Sparty Individual
Round 1 (32 Man)
70
11/04
L
Replay
DEC 4-2 SV
C. Whiting
Force Elite
Midwest Nationals Pre Season Open
Round 5, Finals
67-71
11/04
W
Replay
DEC 4-2 SV
T. Brucker
SOT-The Compound
Midwest Nationals Pre Season Open
Round 3
67-71
11/04
L
Replay
F 2-0 0:58
A. Ragona
Built By Brunson
Midwest Nationals Pre Season Open
Round 2
67-71
11/04
W
Replay
DEC 4-2
A. Canales
Contenders Wrestling Academy
Midwest Nationals Pre Season Open
Round 1
67-71
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
07/07
L
Replay
F 3-2 1:00
H. Riesen
The Fort Hammers
Rumble Individual
Semis & 5th WB (32 Man)
65
07/07
W
Replay
F 10-0 2:45
C. Kuberry
Scrapyard WC
Rumble Individual
4th Wrestleback (32 Man)
65
07/07
W
Replay
MD 14-0
J. Buffalari
Iroquois wrestling club
Rumble Individual
Placement Matches (8 Man)
60/65
07/07
L
Replay
DEC 1-0
L. Winchell
Callan
Rumble Individual
Quarters & 3rd WB (32 Man)
65
07/07
W
Replay
F 2-0 0:37
K. Thompson
Alpha Elite
Rumble Individual
Semis & 1st WB (8 Man)
60/65
07/07
W
Replay
DEC 4-0
E. Hamacher
Untouchables
Rumble Individual
Round 2 Champ & WB (32 Man)
65
07/07
W
Replay
F 2-0 0:57
R. Harrington
Beast Mode
Rumble Individual
Quarterfinals (8 Man)
60/65
07/07
L
Replay
DEC 8-3
L. Lakhlani
Jpw
Rumble Individual
Placement Matches (16 Man)
65
07/07
L
Replay
F 2-0 1:29
J. Skodak
Simmons Academy of Wrestling
Rumble Individual
4th Wrestleback (16 Man)
65
07/07
W
Replay
MD 11-0
Z. Holmes
---
Rumble Individual
Semis & 3rd WB (16 Man)
65
07/07
W
Replay
F 9-0 2:36
R. Cavazos
Hammer House Mafia
Rumble Individual
2nd Wrestleback (16 Man)
65
07/07
W
Replay
DEC 5-0
A. Campbell
Pursuit
Rumble Individual
Quarters & 1st WB (16 Man)
65
07/07
L
Replay
DEC 4-0
J. Skodak
Simmons Academy of Wrestling
Rumble Individual
Round 1 (16 Man)
65
06/03
W
Replay
MD 12-0
K. Thompson
Combative Sports Athletic Center
Bootleggers Individual
Placement Matches (8 Man)
64
06/03
W
Replay
F 2-0 0:43
B. Belcher
Infamous Academy
Bootleggers Individual
2nd Wrestleback (8 Man)
64
06/03
L
Replay
F 0-2 1:54
N. Distasio
Region Wrestling Academy
Bootleggers Individual
Semis & 1st WB (8 Man)
64
06/03
W
Replay
F 4-0 0:44
R. Leonard
CKWA
Bootleggers Individual
Quarterfinals (8 Man)
64
05/06
L
Replay
DEC 7-4
N. Beauchamp
Bulldog Premier Wrestling Club
ISWA Freestyle State Finals
Round 6
63
05/06
W
Replay
TF 15-4 2:27
B. Myers
Midwest Xtreme Wrestling
ISWA Freestyle State Finals
Round 5
63
05/06
L
Replay
DEC 8-8
Z. Smith
Midwest Xtreme Wrestling
ISWA Freestyle State Finals
Round 4
63
05/06
W
Replay
TF 12-2 1:33
G. Conley
River City Wrestling Club
ISWA Freestyle State Finals
Round 2
63
04/01
W
Replay
F 2-0 0:51
S. Queen
WI
2023 USA Wrestling Folkstyle Nationals
Round 8 - QF
56-61
04/01
W
Replay
DEC 6-2
J. Maximo
AZ
2023 USA Wrestling Folkstyle Nationals
Round 6
56-61
04/01
W
Replay
F 14-0 1:54
S. Fury
KS
2023 USA Wrestling Folkstyle Nationals
Round 4
56-61
02/26
W
DEC 4-3
T. Frepan
Contenders Wrestling Academy
Indiana Grade School State Championships
Placement
61-67
02/26
W
DEC 6-0
M. Pasternak
Bulldog Premier Wrestling
Indiana Grade School State Championships
4th Wrestleback (16 Man)
61-67
02/26
L
F 2-0 1:41
P. Stanisz
Bulldog Premier Wrestling
Indiana Grade School State Championships
Round 4
61-67
02/26
W
TF 15-0 3:00
A. Canales
Contenders Wrestling Academy
Indiana Grade School State Championships
Round 2
61-67
02/26
W
F 2-0 0:41
M. Kauffman
Highland Wrestling Club
Indiana Grade School State Championships
Round 1
61-67
01/07
L
DEC 5-0
K. Rice
Harvey Twisters
THE Midwest Classic
2nd Wrestleback (16 Man)
64
01/07
L
F 6-2 1:30
G. Glowacki
Lakeland predators
THE Midwest Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
64
01/07
W
DEC 7-3
T. Brucker
SOT-C/The Compound
THE Midwest Classic
Round 1 (16 Man)
64
12/29
L
Replay
DEC 6-4
M. Spisz-XVII
---
Christmas Sparty Individual
4th Wrestleback (16 Man)
60
12/29
W
Replay
MD 8-0
P. MIller
Holt wrestling club
Christmas Sparty Individual
Round 3 (3 Man)
60
12/29
W
Replay
DEC 7-6
O. Davis
Mat Psychos
Christmas Sparty Individual
Semis & 3rd WB (16 Man)
60
12/29
W
Replay
MD 11-0
V. Fittante
Team Donahoe
Christmas Sparty Individual
Round 2 (3 Man)
60
12/29
W
Replay
DEC 7-1
D. Rivera
Michigan Grappler RTC
Christmas Sparty Individual
2nd Wrestleback (16 Man)
60
12/29
L
Replay
DEC 6-2
H. Riesen
The Fort Hammers
Christmas Sparty Individual
Quarters & 1st WB (16 Man)
60
12/29
W
Replay
DEC 2-1
S. Sanderson
Leo Wrestling Club
Christmas Sparty Individual
Round 1 (16 Man)
60
12/29
L
Replay
F 8-0 2:24
M. Welmerink
Rockford Wrestling Club
Christmas Sparty Individual
2nd Wrestleback (16 Man)
65
12/29
L
Replay
F 0-2 2:42
L. Phillips
Titan Pipeline
Christmas Sparty Individual
Round 1 (16 Man)
65
12/03
L
Replay
DEC 6-2
J. Mora
Iron Knights
The Bear Individual
4th Wrestleback (16 Man)
64
12/03
L
Replay
MD 9-0
J. Lauer
Armory Athletics Red
The Bear Individual
Semis & 3rd WB (16 Man)
64
12/03
W
Replay
TF 16-0 2:36
C. Gutapfel
Spatola Wrestling
The Bear Individual
Quarters & 1st WB (16 Man)
64
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020