Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Lalo Muñoz
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2018-2019
2017-2018
2016-2017
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/16
L
DEC 12-10
A. Meenen
Rock Falls
2019 IHSA STATE CHAMPIONSHIPS
3rd Wrestleback
1A 138
02/15
W
TF 18-2 5:35
K. Rodriguez
---
2019 IHSA STATE CHAMPIONSHIPS
2nd Wrestleback (16 Man)
1A 138
02/15
L
TF 15-0 5:02
z. Marshall
---
2019 IHSA STATE CHAMPIONSHIPS
Quarters (16 Man)
1A 138
02/14
W
DEC 6-2
F. Smith
---
2019 IHSA STATE CHAMPIONSHIPS
Round 1 (16 Man)
1A 138
02/09
L
MD 13-0
C. Houston
---
IHSA 1A Sectional @ Petersburg (PORTA)
1st & 3rd (16 Man)
138
02/09
W
TF 16-0 3:05
E. Barnett
Farmington
IHSA 1A Sectional @ Petersburg (PORTA)
4th Wrestleback (16 Man)
138
02/09
W
MD 10-0
K. Protsman
Macomb
IHSA 1A Sectional @ Petersburg (PORTA)
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
02/09
W
F 13-1 2:50
R. Underwood
Stanford (Olympia)
IHSA 1A Sectional @ Petersburg (PORTA)
2nd Wrestleback (16 Man)
138
02/09
L
DEC 6-3
T. Finin
Tremont
IHSA 1A Sectional @ Petersburg (PORTA)
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
02/08
W
F 9-1 2:58
C. Tippie
Aledo (Mercer County)
IHSA 1A Sectional @ Petersburg (PORTA)
Round 1 (16 Man)
138
02/02
L
DEC 9-3
C. Houston
---
IHSA 1A Regional @ Macomb
Placement Matches
138
02/02
W
MD 12-1
K. Protsman
Macomb
IHSA 1A Regional @ Macomb
Semis and WB3
138
01/05
L
TF 16-0 3:45
E. Elliott
---
34th Annual Prairie Central Hawk Classic
Place Matches
138
01/05
W
F 9-2 4:47
S. Reilly
El Paso (E.P.-Gridley
34th Annual Prairie Central Hawk Classic
Round Five
138
01/05
W
TF 17-0 5:02
r. kowal
---
34th Annual Prairie Central Hawk Classic
Round Three
138
01/05
W
F 12-0 2:45
J. Karnes
Fairbury (Prairie Central)
34th Annual Prairie Central Hawk Classic
Round Two
138
01/05
W
F 7-0 3:15
R. Turner
---
34th Annual Prairie Central Hawk Classic
Round One
138
12/28
W
F 2-0 0:48
M. Hawkins
Warrensburg
ABE`s Rumble
Round 4 (6 Team)
138
12/28
W
F 4-0 0:44
P. Holt
---
ABE`s Rumble
Placement (16 Team)
138
12/28
W
DEC 8-2
C. Houston
---
ABE`s Rumble
Round 1 (32 Team)
138
12/28
W
F 8-0 1:27
W. Tracy
Clifton Central
ABE`s Rumble
Quarters & WB (16 Team)
138
12/28
W
F 7-0 1:48
C. Ebenroth
Riverdale
ABE`s Rumble
Round 1 (6 Team)
138
12/28
W
F 4-0 0:36
J. Pfeiffer
Reed-Custer
ABE`s Rumble
Round 5 (6 Team)
138
12/08
L
DEC 13-6
J. Hefley
Hillsboro
Rex Avery Petersburg PORTA Invite
Placement (32 Man)
138
12/08
L
DEC 11-4
T. Finin
Tremont
Rex Avery Petersburg PORTA Invite
Semis & WB (32 Man)
138
12/08
W
F 0-0 5:21
I. Immke
St. Joe
Rex Avery Petersburg PORTA Invite
Quarters & WB (32 Man)
138
12/08
W
TF 15-0
D. Crain
Kewanee
Rex Avery Petersburg PORTA Invite
Round 2 Champ (32 Man)
138
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/20
W
F 7-2 5:59
K. Jackson
---
IHSA 1A Team Sect @ Gibson City
Semifinals (4 Team)
138
02/16
L
TF 19-3 4:00
N. Throne
---
2018 IHSA STATE CHAMPIONSHIPS
Cons. Round 1 (16 Man)
1A 138
02/15
L
TF 16-1 4:40
J. Bianchini
---
2018 IHSA STATE CHAMPIONSHIPS
Champ Round 1 (16 Man)
1A 138
02/10
L
FOR 0-0
C. Schaefer
LeRoy [Coop]
IHSA 1A Sectional @ Stanford (Olympia)
1st & 3rd (16 Man)
138
02/10
W
DEC 11-4
T. Protsman
Macomb
IHSA 1A Sectional @ Stanford (Olympia)
4th Wrestleback (16 Man)
138
02/10
L
DEC 15-8
J. Ramirez
Kankakee (McNamara)
IHSA 1A Sectional @ Stanford (Olympia)
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
02/10
W
DEC 3-1
K. Jackson
---
IHSA 1A Sectional @ Stanford (Olympia)
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
02/03
W
F 0-0 4:55
C. Boehler
Camp Point (Central)[Coop]
IHSA 1A Regional @ Camp Point (Central)
Placement Matches
138
02/03
W
F 0-0 1:52
J. Sinclair
Petersburg (PORTA)[Coop]
IHSA 1A Regional @ Camp Point (Central)
Semis and WB3
138
12/27
W
F 9-0 2:47
D. Mulrooney
---
ABE`s Rumble
Quarters & WB (16 Team)
132
12/27
W
F 8-0 2:58
P. Holt
---
ABE`s Rumble
Semis & WB (16 Team)
138
12/27
W
F 2-0 0:51
C. Critchfield
---
ABE`s Rumble
Champ Round 1 (16 Team)
132
12/27
W
F 2-0 1:59
D. Mulrooney
---
ABE`s Rumble
Round 4 (6 Team)
132
12/27
W
F 9-1 1:27
C. Solorzano
Monmouth-Roseville
ABE`s Rumble
Round 3 (6 Team)
132
12/27
W
TF 17-2 5:06
K. Roberts
---
ABE`s Rumble
Placement (16 Team)
138
12/27
W
F 5-2 3:25
T. McIntire
Coal City
ABE`s Rumble
Round 2 (6 Team)
138
12/27
W
F 2-0 0:41
G. Wilkin
Monticello
ABE`s Rumble
Round 1 (32 Team)
132
12/09
W
F 0-0 3:13
T. Finin
Tremont
REX AVERY PORTA INVITE
Placement (32 Man)
132
12/09
W
DEC 6-0
Z. Dean
---
REX AVERY PORTA INVITE
Semis & WB (32 Man)
132
12/09
W
F 0-0 0:57
J. Stierwalt
Cumberland
REX AVERY PORTA INVITE
Quarters & WB (32 Man)
132
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/21
L
DEC 7-6
M. Hillman
Tremont
IHSA 1A Team Sect @ Petersburg
Semifinals (4 Team)
132
02/11
L
DEC 7-1
K. Jackson
---
IHSA 1A Sectional @ Clinton
4th Wrestleback (16 Man)
132
02/11
L
DEC 6-3
J. Worms
---
IHSA 1A Sectional @ Clinton
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
02/11
W
DEC 7-4
G. Lashuay
Fithian (Oakwood)
IHSA 1A Sectional @ Clinton
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
02/10
W
TF 15-0 5:40
K. Jackson
---
IHSA 1A Sectional @ Clinton
Round 1 (16 Man)
132
02/04
L
MD 13-4
T. Hild
Petersburg (porta)
IHSA 1A Regional @ Petersburg
Placement Matches
132
02/04
W
F 0-0 2:58
K. Lawyer
Macomb
IHSA 1A Regional @ Petersburg
Semis and WB3
132
01/25
W
F 0-0 4:21
C. German
Glenwood
Beardstown @ Glenwood
Round 1
132
01/12
W
F 0-0 3:32
K. Lawyer
Macomb
Macomb @ Beardstown
Round 1
126
12/28
L
MD 13-3
J. Hiles
Coal City
ABE`s Rumble
Round 1 (6 Team)
126
12/28
W
TF 18-3 4:32
H. Jeff
Robinson
ABE`s Rumble
Champ Round 1 (16 Team)
132
12/28
W
F 8-1 2:49
D. Melendez
Chicago Hope Academy
ABE`s Rumble
Quarters & WB (16 Team)
132
12/28
L
F 2-0 1:00
N. Throne
Rockridge
ABE`s Rumble
Round 2 (6 Team)
126
12/28
W
F 2-0 0:29
A. Neal
Olympia
ABE`s Rumble
Round 1 (32 Team)
132
12/28
W
F 4-0 0:44
N. Getty
St. Joseph-Ogden
ABE`s Rumble
Round 4 (6 Team)
126
12/28
W
DEC 3-0
M. Simmons
Murphysboro
ABE`s Rumble
Placement (16 Team)
126
12/28
W
F 0-11 1:43
G. Artega
Monmouth-Roseville
ABE`s Rumble
Round 3 (6 Team)
126
12/10
W
F 0-0 0:40
M. Bottorff
DeeMack
Rex Avery PORTA INVITE
Placement (32 Man)
126
12/10
L
MD 11-2
B. Hammel
West Hancock
Rex Avery PORTA INVITE
Semis & WB (32 Man)
126
12/10
W
F 0-0 1:33
E. Whitaker
Cumberland
Rex Avery PORTA INVITE
Quarters & WB (32 Man)
126
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024