May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
Today · 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 18-19 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Eli Cramer
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
Cosby
VA
VIRGINIA TEAM PREDATOR
Virginia Team Predator
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
Replay
MD 11-2
M. Knight
Mountain View
VHSL Class 4, 5, 6 State Championships
Conso Finals (3/4 & 5/6) Place 1-3pm
6-132
02/17
W
Replay
DEC 10-8 SV
N. Moore
Grassfield
VHSL Class 4, 5, 6 State Championships
Semi-Finals Conso 11:30-1pm
6-132
02/17
W
Replay
DEC 8-3
L. Malave
George C. Marshall
VHSL Class 4, 5, 6 State Championships
Quarter-Final Conso 7-8pm
6-132
02/16
W
Replay
DEC 9-2
J. banegas
Thomas Edison
VHSL Class 4, 5, 6 State Championships
Second Round Conso 5-6:30pm
6-132
02/16
L
Replay
DEC 7-0
M. Knight
Mountain View
VHSL Class 4, 5, 6 State Championships
QuarterFinals 2:30-4pm
6-132
02/16
W
Replay
F 6-1 5:29
D. Woodard
Washington-Liberty (Arlington)
VHSL Class 4, 5, 6 State Championships
First Round 10am-1pm
6-132
02/10
L
DEC 6-5
N. Moore
Grassfield
2024 VHSL Class 6 Region A
Championship 1st/2nd
132
02/10
W
MD 9-1
J. Elam
Landstown
2024 VHSL Class 6 Region A
Semis & 3rd WB; Semifinals Mats 1/2, WB`s Mats 3/4
132
02/10
W
F 4-0 1:39
M. Fox
Manchester
2024 VHSL Class 6 Region A
Quarterfinals
132
02/01
W
F 0-0 0:37
C. Bogan
Thomas Dale
Quad @ Cosby
Round 1
132
01/27
W
F 2-0 0:25
M. Peralta
Cape Henry Collegiate
Titan Duals
Round 1
132
01/17
W
F 0-0
M. Safi
Deep Run
Quad @ Cosby, Deep Run, Patrick Henry, & Fork Union
Round 1
132
01/17
W
F 2-0 1:01
T. Stottlemyer
Glen Allen
Quad @ Cosby, Deep Run, Patrick Henry, & Fork Union
Round 1
132
01/07
W
F 0-0
A. Parson
King`s Fork
King`s Fork @ Cosby
Round 1
126
12/22
W
DEC 6-5
B. Turnage
Ocean Lakes
Mike Duman Toys for Tots Invitational
Placement Matches (32 Man)
132
12/22
W
F 5-0 1:22
E. Forrest
Mills E. Godwin
Mike Duman Toys for Tots Invitational
Semis & 5th WB (32 Man)
132
12/22
W
F 2-0 1:08
C. Stevenson
Deep Creek
Mike Duman Toys for Tots Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
132
12/21
W
F 9-0 3:12
A. Manjunatha
Independence High School
Mike Duman Toys for Tots Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
132
12/21
W
F 5-0 0:58
C. Grimes
Denbigh
Mike Duman Toys for Tots Invitational
Round 1 (32 Man)
132
12/09
W
MD 8-0
S. Ayo
Spotsylvania
Titans Invitational
Placement Matches (16 Man)
126
12/09
W
F 2-0 1:15
L. Michelon
Prince George
Titans Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
126
12/09
W
F 2-0 1:02
R. Vossen
Jefferson Forest
Titans Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
12/09
W
F 2-0 0:26
D. Amato
Randolph-Henry
Titans Invitational
Round 1 (16 Man)
126
12/07
W
F 0-0
P. Kozacek
James River (Midlothian)
Cosby Quad - PGeorge, JRiver, Midlothian
Round 1
126
12/07
W
F 0-0
L. Michelon
Prince George
Cosby Quad - PGeorge, JRiver, Midlothian
Round 1
126
12/04
L
F 0-0
E. Quispe
Bonnie Cone Leadership Academy
Jordan Amos Memorial Dual Tournament
Round 1
138
12/02
L
DEC 5-2
E. Sanati
Brentsville District
Greg Stanley
Placement
126
12/02
W
F 4-0 0:59
A. Rawat
James Wood
Greg Stanley
Round 5 (10 Man)
126
12/02
W
F 2-0 0:33
D. Abeyta
Lake Braddock
Greg Stanley
Round 4 (10 Man)
126
12/02
W
F 2-0 1:59
B. Durham
Forest Park
Greg Stanley
Round 2 (10 Man)
126
09/17
W
Replay
DEC 4-1
C. Brickley
Level Up
Ultimate Club Duals
7th Place
135 lbs
09/17
W
Replay
MD 10-2
M. Motamedian
Blue Wave
Ultimate Club Duals
Consi of 4
135 lbs
09/17
L
Replay
MD 10-2
J. Vasquez
Michigan Grapplers
Ultimate Club Duals
Quarter-Finals
135 lbs
09/16
W
Replay
DEC 6-5
A. Vigilante
Triumph Trained
Ultimate Club Duals
RR Rnd 5
135 lbs
09/16
L
Replay
DEC 10-3
T. Wagner
LAW
Ultimate Club Duals
RR Rnd 4
135 lbs
09/16
L
Replay
DEC 6-3
K. Vielma
Quest School of Wrestling
Ultimate Club Duals
RR Rnd 3
135 lbs
09/16
W
Replay
MD 11-0
A. Lee
Illinois Cornstars
Ultimate Club Duals
RR Rnd 2
135 lbs
09/16
W
Replay
DEC 8-5
S. Morris
Doughboy
Ultimate Club Duals
RR Rnd 1
135 lbs
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/25
L
Replay
DEC 6-2
B. Williams
AZ
2023 NHSCA High School Nationals
Consi of 32 #2
126 lbs
03/25
W
Replay
DEC 5-4
A. Rodriguez
FL
2023 NHSCA High School Nationals
Consi of 32 #1
126 lbs
03/25
W
Replay
F 0-0 2:07
L. Dennis
NC
2023 NHSCA High School Nationals
Consi of 64 #2
126 lbs
03/24
L
Replay
F 3-3 5:33
N. Massaro
NY
2023 NHSCA High School Nationals
Round of 64
126 lbs
03/24
W
Replay
F 7-0 2:30
J. IV
TX
2023 NHSCA High School Nationals
Round of 128
126 lbs
02/18
W
Replay
DEC 12-6
B. Levy
George C. Marshall
VHSL Class 6 State Championships
Championship Finals 5-8pm
120
02/18
W
Replay
DEC 4-0
C. Easlick
---
VHSL Class 6 State Championships
Semi Finals 10-11:30am
120
02/17
W
Replay
MD 14-5
A. Sanders
South Lakes
VHSL Class 6 State Championships
QuarterFinals 2:30-4pm
120
02/17
W
Replay
F 5-0 3:07
G. Lynch
Falls Church
VHSL Class 6 State Championships
First Round 10am-1pm
120
01/31
L
F 0-0
J. Simon
Deep Run
Jay Cox Duals
Round 1
126
01/30
W
F 2-0 1:24
J. Scott
Thomas Dale
Quad @ Cosby w/ Thomas Dale, Goochland, Manchester
Round 1
120
01/21
W
F 4-0 3:58
C. Beltz
Brooke Point
Battle of Spotsylvania
Round 6 (12 Man)
120
01/21
W
MD 13-3
C. Rafal
Frank W. Cox
Battle of Spotsylvania
Round 5 (12 Man)
120
01/21
W
F 2-0 1:08
R. Higgins
Cosby
Battle of Spotsylvania
Round 4 (12 Man)
120
01/21
W
F 5-0 1:16
J. Schroeder
Spotsylvania
Battle of Spotsylvania
Round 3 (12 Man)
120
01/21
W
F 7-1 2:25
K. Aguilar
Spotsylvania
Battle of Spotsylvania
Round 2 (12 Man)
120
01/15
W
F 2-0 0:38
N. Stringfield
Lloyd C. Bird
Quad w/ L.C. Bird, Fork Union, & Dinwiddie
Champ. Round 1
120
01/07
W
DEC 7-0
D. Pascoe
William Byrd
2023 LCA Invitational
1st Placement (16 & 32)
120
01/07
W
F 2-0 1:16
N. Russell
Granby
2023 LCA Invitational
Rd 8 Champ-Semis (16 & 32)
120
01/07
W
FOR 0-0
J. Smith
Grace Christian School
2023 LCA Invitational
Rd 5 Champ-Qtrs (16 & 32)
120
01/07
W
F 4-0 1:04
J. Holmes
Amherst County
2023 LCA Invitational
Rd 2 Champ (16 1st - 32 2nd)
120
10/09
W
DEF 2-6 2:25
S. Dever
BEACH BOYZ WRESTLING CLUB
INTERSTATE 64 FALL DUALS - HIGH SCHOOL
Round 2 (3 Team)
126
10/09
L
DEC 7-1
A. Viscido
RALEIGH AREA WRESTLING
INTERSTATE 64 FALL DUALS - HIGH SCHOOL
Placement Matches (8 Team)
126
10/09
L
DEC 5-1
J. Rowling
DARKHORSE WRESTLING CLUB
INTERSTATE 64 FALL DUALS - HIGH SCHOOL
Quarterfinals (8 Team)
126
10/09
W
F 4-0 2:09
S. Ayo
MOUNTAIN VIEW WRESTLING CLUB
INTERSTATE 64 FALL DUALS - HIGH SCHOOL
Semis & 1st WB (8 Team)
126
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/19
W
Replay
DEC 9-3
B. Levy
George C. Marshall
VHSL Class 6 State Championships
Championship Finals 5-8pm
113
02/19
W
Replay
F 2-0 1:53
R. Vernem
West Springfield
VHSL Class 6 State Championships
Semi Finals 10-11:30am
113
02/18
W
Replay
F 7-0 3:15
S. Boadu
Potomac Senior
VHSL Class 6 State Championships
QuarterFinals 2:30-4pm
113
02/18
W
Replay
F 7-0 4:53
T. Clapp
Westfield
VHSL Class 6 State Championships
First Round 10am-1pm
113
01/22
W
DEC 7-2
R. Brandt
Centreville
Battle of Spotsylvania
Round 6 placement (1st)
113
01/22
W
F 2-0 1:47
S. Boadu
Potomac Senior
Battle of Spotsylvania
Round 5 bracket simis (Mat 1-2)
113
01/22
W
F 2-0 0:28
C. Gallimore
Spotsylvania
Battle of Spotsylvania
Round 3 Bracket Quarters (12 Man)
113
01/22
W
FOR 0-0
T. Rogers
North Stafford
Battle of Spotsylvania
Round 1 Pools (12 Man)
113
01/22
W
F 2-0 1:19
K. Vu
Fairfax
Battle of Spotsylvania
Round 1 Pools (12 Man)
113
10/10
W
Replay
DEC 7-1
R. Dixon
Mat Assassins
Tyrant Columbus Day Duals High School
Round 2 (8 Team)
113
10/10
L
DEC 7-2
P. Horvath
Lost Boys
Tyrant Columbus Day Duals High School
Round 1 (8 Team)
113
10/10
W
Replay
DEC 7-3
T. Ruble
Team Virginia Venom
Tyrant Columbus Day Duals High School
Round 3 (8 Team)
113
10/10
L
MD 13-0
E. Boblits
Diamond Fish Pink
Tyrant Columbus Day Duals High School
Round 6 (8 Team)
113
10/10
L
F 2-0 1:03
J. Torres
Team Shutt GT
Tyrant Columbus Day Duals High School
Round 4 (8 Team)
113
10/10
W
MD 11-3
Z. Beard
Ohio Titan
Tyrant Columbus Day Duals High School
Semis (4 Team)
113
10/10
W
Replay
DEC 7-6
C. Davis
Combat Athletics
Tyrant Columbus Day Duals High School
Round 7 (8 Team)
113
10/10
L
Replay
F 10-0 3:17
E. Long
---
Tyrant Columbus Day Duals High School
Round 5 (8 Team)
113
10/10
W
DEC 5-0
T. Whiteley
Prestige Throws
Tyrant Columbus Day Duals High School
Placement (4 Team)
113
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020