Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Cooper Collins
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/22
L
M FOR 0-0
E. DeMilia
Blair Oaks
MSHSAA Boys State Championships
3rd & 5th (16 Man)
120 Class 2
02/22
W
Replay
DEF 1-0 0:20
S. Hartline
Monett
MSHSAA Boys State Championships
4th Wrestleback (16 Man)
120 Class 2
02/22
W
Replay
DEC 5-2
M. Grosz
Knob Noster
MSHSAA Boys State Championships
Semis & 3rd WB (16 Man)
120 Class 2
02/22
W
Replay
DEC 7-5
D. Cockrum
Richmond
MSHSAA Boys State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
120 Class 2
02/22
L
Replay
DEC 6-0
C. Blattner
Fulton
MSHSAA Boys State Championships
Quarters (16 Man)
120 Class 2
02/22
W
Replay
DEC 3-1 SV
K. Burleson
Seneca
MSHSAA Boys State Championships
Round 1 (16 Man)
120 Class 2
02/17
L
DEC 5-1
B. Wallace
Odessa
MSHSAA Boys Class 2 District 4
Placement
120
02/17
W
DEC 5-0
A. Stevick
St. Michael the Archangel Catholic
MSHSAA Boys Class 2 District 4
Semifinals
120
02/17
W
F 2-0 1:38
B. Bailey
Cameron
MSHSAA Boys Class 2 District 4
Quarterfinals
120
02/08
W
F 0-0
A. Arthur
Richmond
Excelsior Springs @ Richmond
Round 1
120
02/03
L
DEC 13-7
G. Beane
Lathrop
Lathrop Invite
Placement (16 Man)
120
02/03
W
TF 19-4 5:58
P. Martin
Hallsville
Lathrop Invite
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
02/03
W
F 2-0 0:45
C. Hudgens
Carrolton
Lathrop Invite
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
02/03
W
F 15-2 2:38
D. Vaughan
Truman
Lathrop Invite
Round 1 (16 Man)
120
01/20
W
F 2-3 3:30
R. Creech
Hannibal
52nd Platte County Inv
Championship
120
01/20
W
DEC 1-0
C. Hulett
Platte County
52nd Platte County Inv
Semis & WB (16 Man)
120
01/20
W
F 2-2 1:38
J. Civil
Warrensburg
52nd Platte County Inv
Round 7 (16 Man)
120
01/20
W
F 2-0 0:43
W. Hole
Carthage
52nd Platte County Inv
Round 6 (16 Man)
120
01/20
W
F 4-2 1:03
G. Coons
Mid-Buchanan
52nd Platte County Inv
Round 5 (16 Man)
120
01/19
W
F 2-0 1:57
L. Bowles
St James
52nd Platte County Inv
Round 3 (16 Man)
120
01/19
W
TF 19-2 4:00
A. Wieberg
Helias
52nd Platte County Inv
Round 2 (16 Man)
120
01/19
W
F 5-1 2:30
K. Martin
Oak Grove
52nd Platte County Inv
Round 1 (16 Man)
120
01/18
W
F 12-2 2:57
J. McNeal
Grandview
Grandview @ Excelsior Springs
Round 1
120
01/06
L
DEC 6-3
R. Shelton
Kearney
Excelsior Springs Tiger Classic
Round 5 (6 Man)
120
01/06
W
F 7-1 3:13
W. Hole
Carthage
Excelsior Springs Tiger Classic
Round 4 (6 Man)
120
01/06
W
F 8-3 1:53
T. McClinton
Center
Excelsior Springs Tiger Classic
Round 3 (6 Man)
120
01/06
W
MD 18-4
C. Mickem
Rolla
Excelsior Springs Tiger Classic
Round 2 (6 Man)
120
01/06
W
F 2-1 2:57
K. Koelzer
Lee`s Summit West
Excelsior Springs Tiger Classic
Round 1 (6 Man)
120
01/04
W
MD 13-2
D. Ballard
Smithville
Excelsior Springs @ Smithville
Round 1
126
12/07
W
F 15-2 2:45
B. Alsal
Ruskin
Tri dual @Ruskin VS. Excelsior Springs VS William Chrisman
Round 1
126
12/07
W
F 14-3 3:48
R. Guardiola
William Chrisman
Tri dual @Ruskin VS. Excelsior Springs VS William Chrisman
Round 1
126
12/06
W
F 15-3 3:39
B. Bailey
Cameron
Excelsior Springs/Cameron/Maysville/P-Hill Quad
Round 1
126
12/06
W
F 12-1 3:02
N. Jennings
Pleasant Hill
Excelsior Springs/Cameron/Maysville/P-Hill Quad
Round 1
126
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/27
W
F 13-3 3:25
H. Alberson
Marshall
Excelsior Springs @ Marshall
Round 1
120
01/21
W
DEC 2-0 SV
B. Samuelson
Olathe North
51st Platte County Invitational
Championship
113
01/21
W
F 7-1 3:48
A. Wojkiewicz
Blue Springs
51st Platte County Invitational
Semis & WB (16 Man)
113
01/21
W
F 16-2 2:19
K. Martin
Oak Grove
51st Platte County Invitational
Round 7 (16 Man)
113
01/21
W
DEC 2-0
C. Hulett
Platte County
51st Platte County Invitational
Round 6 (16 Man)
113
01/21
W
F 2-0 0:42
L. Bowles
St James
51st Platte County Invitational
Round 5 (16 Man)
113
01/21
W
F 4-3 3:39
T. Waters
Smithville
51st Platte County Invitational
Round 4 (16 Man)
113
01/20
W
F 11-0 3:14
I. Gray
Carthage
51st Platte County Invitational
Round 1 (16 Man)
113
01/12
L
DEC 10-5
R. Shelton
Kearney
Kearney @ Excelsior Springs
Round 1
113
01/07
L
DEC 8-3
R. Shelton
Kearney
Excelsior Springs Tiger Classic
Round 6
113
01/07
W
F 2-0 1:15
D. Wilson
Center
Excelsior Springs Tiger Classic
Round 5
113
01/07
W
TF 21-4 6:00
J. Civil
Warrensburg
Excelsior Springs Tiger Classic
Round 4
113
01/07
W
F 10-0 2:09
B. Sullard
Lawson
Excelsior Springs Tiger Classic
Round 2
113
01/07
W
F 2-0 0:59
A. Roberts
Rolla
Excelsior Springs Tiger Classic
Round 1
113
01/05
W
TF 19-4 6:00
C. Hutchcraft
Smithville
Smithville @ Excelsior Springs
Round 1
120
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020