Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Stone Clark
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2015-2016
2014-2015
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/19
L
DEC 6-1
J. Megois
---
2016 AHSAA Wrestling Championships
Semis & 1st WB (8 Man)
7A 138
02/19
L
MD 12-2
J. ANTHONY
---
2016 AHSAA Wrestling Championships
Quarterfinals (8 Man)
7A 138
02/13
W
DEC 4-2
F. Brown
---
AHSAA 7A North Super Section
1st & 3rd (16 Man)
138
02/13
W
DEC 7-5
A. Clark
Buckhorn
AHSAA 7A North Super Section
4th Wrestleback (16 Man)
138
02/13
L
DEC 4-2
N. HUNZIKER
Grissom
AHSAA 7A North Super Section
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
02/12
W
MD 9-0
C. FRANCOVITCH
Bob Jones
AHSAA 7A North Super Section
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
01/30
L
DEC 6-4 SV
N. HUNZIKER
Grissom HS
Pelham Invitational
Placement (10 Man)
140
01/30
W
DEC 7-2
D. PEARSON
Auburn
Pelham Invitational
Semis & WB (10 Man)
140
01/30
W
DEC 9-4
C. Williams
---
Pelham Invitational
Quarters (10 Man)
140
01/28
W
F 0-0
T. Adler
Buckhorn
Sparkman @ Buckhorn
Round 1
138
01/18
L
F 3-2 1:54
Q. Pearson
---
Dick Clem Invitational
Placement Matches (16 Man)
140
01/18
W
F 12-7 4:48
C. Francovitch
Bob Jones
Dick Clem Invitational
Round 4 (16 Man)
140
01/18
L
DEC 2-0
N. Hunziker
Grissom
Dick Clem Invitational
Round 3 (16 Man)
140
01/18
W
F 2-0 0:33
J. Oakes
Gadsden City
Dick Clem Invitational
Round 1 (16 Man)
140
01/15
W
F 6-1 2:17
T. Smith
---
2016 HHS Patriot Duals
Round 2 (4 Team)
138
01/15
W
F 12-2 3:07
B. Cox
---
2016 HHS Patriot Duals
Round 1 (3 Team)
138
01/15
W
F 6-0 1:09
T. Furgason
Brookwood Jr-Sr
2016 HHS Patriot Duals
Round 3 (3 Team)
138
01/15
W
F 0-3 1:40
J. Reynolds
---
2016 HHS Patriot Duals
Round 3 (4 Team)
138
01/15
W
F 2-0 0:27
A. Bakeer
Tuscaloosa County White
2016 HHS Patriot Duals
Round 1 (4 Team)
138
01/13
W
DEC 8-2
A. ZAMBRYCKI
Bob Jones
Sparkman @ Bob Jones
Round 1
138
01/09
W
F 2-0 1:08
J. CAMPBELL
---
James Clemens Predator Duals
Finals (2 Team)
132
01/09
W
F 2-0 0:02
J. CAMPBELL
---
James Clemens Predator Duals
Cross Bracket (8 Team)
132
01/09
W
DEC 6-2
R. Luttrell
---
James Clemens Predator Duals
Round 1 (8 Team)
138
01/09
W
DEC 9-2
L. McLaughlin
---
James Clemens Predator Duals
Round 2 (8 Team)
132
01/09
W
DEC 7-4
C. HENDERSON
Bob Jones
James Clemens Predator Duals
Round 3 (8 Team)
132
12/19
W
F 0-0
E. Miller
---
MSHS Trojan Duals
Round 2 (3 Team)
138
12/19
W
F 0-0
D. DEMPSY
Austin
MSHS Trojan Duals
Round 3 (3 Team)
138
12/19
W
F 0-0
B. Smith
Newhope
MSHS Trojan Duals
Round 2 (4 Team)
138
12/19
W
F 0-0
L. COWART
Decatur
MSHS Trojan Duals
Round 3 (4 Team)
138
12/19
W
DEC 5-0
N. FOSS
East Limestone
MSHS Trojan Duals
Round 1 (4 Team)
138
12/12
W
F 6-4 4:36
J. Collier
---
2015 Southside Classic Invitational
1st & 3rd (16 Man)
138
12/12
W
F 1-2 2:25
R. Tibaldo
Athens High School
2015 Southside Classic Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
138
12/12
L
TF 23-5 5:15
E. Rogers
Pinson Valley High School
2015 Southside Classic Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
12/12
W
F 2-2 1:32
J. Collier
---
2015 Southside Classic Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
2014-2015
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/27
L
DEC 6-4 TB1
K. CLARK
Scottsboro
2nd Annual Hartselle Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
128
12/27
W
DEC 3-2
Z. ORMSTEDT
Grissom Hs
2nd Annual Hartselle Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
128
12/27
W
F 2-0 1:45
J. Rhodes
Lawrence County
2nd Annual Hartselle Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
128
12/27
L
MD 11-3
M. Taylor
Athens
2nd Annual Hartselle Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
128
12/27
W
F 5-4 1:48
E. Miller
Madison County
2nd Annual Hartselle Invitational
Round 1 (16 Man)
128
12/13
L
DEC 4-1
T. Clark
---
Spartan Invitational
Placement (16 Man)
126
12/13
W
DEC 10-8
D. Hussey
Thompson HS
Spartan Invitational
Cons. Semis (16 Man)
126
12/13
L
DEC 3-1
D. Reed
---
Spartan Invitational
Semis & WB (16 Man)
126
12/13
W
F 0-0 1:43
B. Walston
Mountain Brook HS
Spartan Invitational
Quarters & WB (16 Man)
126
12/13
W
DEC 8-2
P. GOEBEL
---
Spartan Invitational
Round 3 (16 Man)
126
12/13
W
MD 14-0
D. Hussey
Thompson HS
Spartan Invitational
Round 2 (16 Man)
126
12/13
W
FOR 0-0
Q. Gilmore
Huffman HS
Spartan Invitational
Round 1 (16 Man)
126
12/06
L
F 2-0 1:31
C. Lynn
Independence
Huntsville Invitational 2014
Placement (16 Man)
Varsity138
12/06
W
F 6-0
R. Smith
Athens
Huntsville Invitational 2014
Quarters & WB (16 Man)
Varsity138
12/06
W
DEC 3-2
C. Savage
Independence
Huntsville Invitational 2014
Round 3 (16 Man)
Varsity138
12/06
L
DEC 7-2
L. Walker
---
Huntsville Invitational 2014
Round 2 (16 Man)
Varsity138
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024