Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jarron Santos
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2021-2022
2019-2020
Team Name
Alliance
Alliance
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 2-2 2:57
B. Wiseman
Adams Central
NSAA Class B District 4
2nd Wrestleback (16 Man)
165
02/10
L
F 2-0 2:39
J. Nuckolls
Wahoo
NSAA Class B District 4
Quarters and WB1
165
02/02
W
F 2-0 0:30
B. Dykes
Torrington
Alliance @ Torrington
Round 1
157
01/26
L
F 5-1 1:56
K. Taubenheim
Amherst
McCook Duals 2024
---
157
01/26
W
F 2-0 0:32
C. Waitman
Wray
McCook Duals 2024
---
157
01/26
W
F 2-1 1:04
R. Rezac
Ogallala
McCook Duals 2024
---
157
01/26
W
F 4-1 2:00
J. Blomstedt
McCook
McCook Duals 2024
---
157
01/24
W
F 2-0 1:34
E. Hanes
Sidney
Alliance @ Sidney
Round 1
157
01/20
L
DEC 1-0
A. Fuller
Natrona County
Chadron Invitational 2024
Round 3
157
01/20
L
F 11-1 3:18
N. Whaley
Valley
Chadron Invitational 2024
Round 2
157
01/20
W
F 2-0 1:20
Q. Tretter
Bridgeport
Chadron Invitational 2024
Round 1
157
01/19
W
F 2-0 0:35
O. Gonzalez
Scottsbluff
Chadron Duals 2024
Round 1 (3 Team)
157
01/19
W
MD 13-0
R. Rezac
Ogallala
Chadron Duals 2024
Round 1 (3 Team)
157
01/19
L
F 5-0 2:23
A. Blajszczak
Natrona County
Chadron Duals 2024
Round 2 (3 Team)
157
01/19
L
F 1-2 3:47
W. Feddersen
Gordon-Rushville
Gordon-Rushville @ Alliance
Round 1
157
01/12
L
MD 11-3
R. Knight
Gering
Gering @ Alliance
Round 1
157
01/05
W
MD 9-0
L. Davidson
Chadron
Alliance @ Chadron
Round 1
157
12/29
W
F 2-2 3:09
A. Herget
Central
North Platte Duals
Round 2 (8 Team)
157
12/29
L
F 6-1 1:23
L. Huntsman
North Platte
North Platte Duals
Round 3 (8 Team)
157
12/29
W
F 2-0 1:09
B. Barr
Lincoln Northeast
North Platte Duals
Round 1 (8 Team)
157
12/29
W
F 6-2 1:43
J. Luke
McCook
North Platte Duals
Placement Matches (8 Team)
157
12/08
W
F 2-0 0:50
T. Fish
Hot Springs
Hot Springs @ Alliance
Round 1
157
12/02
L
F 4-4 2:46
A. Rahmanzai
Gretna East
Cozad Invite
Varsity 2nd WB (16 Man)
157
12/02
L
F 5-0 3:47
A. Sundling
Crete
Cozad Invite
Varsity Round 1 (16 Man)
157
12/02
W
F 2-0 1:36
R. Rezac
Ogallala
Alliance @ Ogallala
Round 1
157
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/05
W
DEC 6-1
U. Voss
Mitchell
2022 Southeast Duals
Placement (12 Team)
138
02/05
W
F 2-0 0:28
B. Fisher
Chadron
2022 Southeast Duals
Round 3 (12 Team)
138
02/05
L
F 13-3 2:47
D. Weber
Wheatland
2022 Southeast Duals
Round 4 (12 Team)
138
02/05
L
F 10-0 2:35
L. Bremer
Lingle-Ft. Laramie/Southeast
2022 Southeast Duals
Round 1 (12 Team)
138
01/28
W
DEC 5-0
W. Walgren
McCook
McCook Duals
Round 3 (8 Team)
138
01/28
L
MD 13-5
T. Kreis
---
McCook Duals
Placement Matches (8 Team)
138
01/28
L
F 0-0 2:17
T. Stegman
Yuma
McCook Duals
Cross Bracket (8 Team)
138
01/28
L
F 2-0 1:56
T. Chappell
---
McCook Duals
Round 1 (8 Team)
138
01/28
W
F 2-2 1:36
M. Mueller
---
McCook Duals
Round 2 (8 Team)
138
01/25
L
F 2-0 0:29
C. Langley
---
Alliance @ Sidney
Round 1
138
01/21
L
F 2-0 1:25
L. Johnson
Campbell County
Chadron Duals 2022
Round 1 (8 Team)
138
01/21
L
F 10-0 3:21
M. Mueller
---
Chadron Duals 2022
Round 3 (8 Team)
138
01/21
W
F 6-0 4:55
U. Voss
Mitchell
Chadron Duals 2022
Cross Bracket (8 Team)
138
01/21
L
F 2-0 1:02
C. Miller
---
Chadron Duals 2022
Round 2 (8 Team)
138
01/21
W
F 2-0 0:29
B. Fisher
Chadron
Chadron Duals 2022
Placement Matches (8 Team)
138
01/21
W
DEC 7-4
U. Voss
Mitchell
Alliance @ Mitchell
Round 1
138
01/14
L
F 7-0 3:16
A. Stone
---
Gering @ Alliance
Round 1
138
01/08
L
F 5-0 1:09
C. Midcap
Wray
Ogallala Duals 2022
Round 3 (10 Team)
138
01/08
L
F 6-1 2:40
U. Voss
Mitchell
Ogallala Duals 2022
Round 1 (10 Team)
138
01/08
L
F 2-1 2:26
F. Pollard
Mullen
Ogallala Duals 2022
Round 2 (10 Team)
138
01/08
L
F 4-0 0:47
C. Langley
Sidney
Ogallala Duals 2022
Round 4 (10 Team)
138
01/08
W
F 4-0 3:36
C. Fleming
Bridgeport
Ogallala Duals 2022
Placement
138
12/30
L
F 4-0 1:07
E. Johnson
Hastings
North Platte Dual Tournament
Round 2 (8 Team)
138
12/30
L
F 5-0 0:47
T. Kwa
---
North Platte Dual Tournament
Cross Bracket (8 Team)
138
12/30
W
F 2-0 3:05
W. Meyers
McCook
North Platte Dual Tournament
Placement Matches (8 Team)
138
12/30
W
F 6-5 5:34
J. Burge
Gothenburg
North Platte Dual Tournament
Round 3 (8 Team)
138
12/30
L
F 0-0 2:57
B. Stewart
Cheyenne East
North Platte Dual Tournament
Round 1 (8 Team)
138
12/18
L
DEC 8-3
B. Baktamarian
Cheyenne East
Bridgeport-Sidney Invite 2021
2nd Rnd WB
138
12/18
W
F 2-0 1:48
A. Bolinger
Cheyenne East
Bridgeport-Sidney Invite 2021
Qtrs
138
12/18
L
F 5-1 3:47
X. Burns
Sterling
Bridgeport-Sidney Invite 2021
Round 1
138
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/14
L
TF 15-0 3:00
G. Wild
Chadron
Bluffs Middle School Invitational
Consi-Semis
115 lbs
12/14
L
F 8-0 2:47
E. Cervantes
Scottsbluff
Bluffs Middle School Invitational
Semi-Finals
115 lbs
11/23
L
F 9-0 2:44
G. Wild
Chadron
AMS Wrestling Invite
1st & 3rd (16 Man)
115
11/23
W
DEC 13-6
P. McCartney
Sidney
AMS Wrestling Invite
4th Wrestleback (16 Man)
115
11/23
L
DEC 8-1
D. Serres
Chadron
AMS Wrestling Invite
Semis & 3rd WB (16 Man)
115
11/23
W
F 7-3 2:58
M. Sanchez
Scottsbluff
AMS Wrestling Invite
Quarters & 1st WB (16 Man)
115
11/23
W
F 6-1 1:48
G. Neufeld
Sidney
AMS Wrestling Invite
Round 1 (16 Man)
115
Related Content
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021