Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jaden Laing
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2019-2020
2018-2019
2017-2018
2016-2017
Team Name
Augusta
Augusta High School
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/22
L
MD 11-3
A. Payne
---
KSHSAA 4A Regional @ Wellington
ConsSemis (16 and 8 Man)
138
02/21
L
F 2-0 0:47
D. Cox
Pratt
KSHSAA 4A Regional @ Wellington
ChampSemis (16 and 8 Man)
138
02/21
W
DEC 6-4 TB1
J. Reese
---
KSHSAA 4A Regional @ Wellington
Champ QtrFinals (16 and 8 Man)
138
02/15
L
F 3-3 3:42
J. Angle
---
2020 Remington Bronco Invitational
Medal Rounds
138
02/15
W
F 4-0 1:36
G. Richardson
McPherson
2020 Remington Bronco Invitational
Consolation Semis
138
02/15
W
F 2-0 1:31
T. Ramirez
Wellington
2020 Remington Bronco Invitational
Round 2
138
02/15
L
DEC 6-5
J. Pawloski
Clearwater
2020 Remington Bronco Invitational
Quarterfinals
138
02/08
L
MD 10-2
J. Waller
---
Rose Hill Invitational
Consolation Round 1
138
02/07
L
F 0-0 3:18
Q. Kirk
---
Rose Hill Invitational
Round 1
138
02/07
W
F 0-0 3:35
A. Tipsword
---
Rose Hill Invitational
Preliminary Round 1
138
02/02
W
FOR 0-0
S. Wrestler
Buhler
Buhler @ Augusta
Round 1
138
02/01
L
MD 12-0
K. Emling
Chanute
SEK Invitational 2020
7th place
138
02/01
W
DEC 7-2
A. Souder
---
SEK Invitational 2020
3rd Wrestleback (16 Man)
138
02/01
L
DEC 6-2
R. Blevins
---
SEK Invitational 2020
Semis & 2nd WB (16 Man)
138
02/01
L
DEC 7-2
M. Gottschalk
---
SEK Invitational 2020
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
02/01
W
F 7-0 3:00
H. Campbell
Independence
SEK Invitational 2020
Champ Round 1 (16 Man)
138
01/24
L
DEC 4-3
A. Payne
---
Andale @ Augusta
Round 1
138
01/23
W
F 2-0 0:22
T. Remirez
Wellington
Wellington @ Augusta
Round 1
138
01/11
L
DEF 0-0
B. Evans
Rose Hill
52nd Annual Augusta Invitational
Cross Bracket (8 Man)
138
01/11
L
DEF 0-0
S. Sanita
Columbus
52nd Annual Augusta Invitational
Round 3 (8 Man)
138
01/11
L
DEC 6-5
C. Nguyen
Maize South
52nd Annual Augusta Invitational
Round 2 (8 Man)
138
12/20
L
F 11-1 5:06
L. Crews
McPherson
McPherson @ Augusta
Round 1
138
12/14
W
MD 15-2
M. Reynolds
---
67th Douglass Goodwill Invitational
1st & 3rd (16 Man)
138
12/14
W
DEC 3-0
I. Garza
---
67th Douglass Goodwill Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
138
12/14
L
DEC 12-8
X. Sisco
---
67th Douglass Goodwill Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
12/14
W
F 0-0 4:44
J. Aguinaga
Wichita Southeast High School
67th Douglass Goodwill Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
12/13
W
DEC 5-4
K. Brenn
Winfield
Augusta @ Winfield
Round 1
138
12/08
L
F 2-0 0:57
K. Wren
---
54th Annual Pratt Wrestling Tournament
Championship
138
12/07
W
F 2-0 1:41
F. Ibarra
---
54th Annual Pratt Wrestling Tournament
Round 2
138
12/07
W
DEC 4-2
E. Clevenger
Andale High School
54th Annual Pratt Wrestling Tournament
Round 4
138
12/06
W
DEC 11-4
J. Ownbey
Andover Central
Augusta @ Andover Central
Round 1
138
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/23
L
F 15-2 3:53
P. Tholstrup
Clay Center Community
KSHSAA 4A Championships
Round 3
126
02/22
L
F 5-0 1:20
P. Martin
---
KSHSAA 4A Championships
Round 2
126
02/22
W
F 4-4 5:10
A. Payne
---
KSHSAA 4A Championships
Round 1 (16 Man)
126
02/17
L
DEC 9-6
C. Berkenmeier
---
KSHSAA 4A Regional @ Chanute
1st Place
126
02/16
W
F 3-2 4:37
C. Seely
---
KSHSAA 4A Regional @ Chanute
ChampSemis (16 and 8 Man)
126
02/16
W
DEC 4-2
Z. Al-Bureni
Independence
KSHSAA 4A Regional @ Chanute
Champ QtrFinals (16 and 8 Man)
126
02/09
W
F 3-2 2:23
E. James
Flinthills
2019 Remington Invitational
Consolation Finals
126
02/09
W
F 2-0 0:49
Z. Lough
Douglass
2019 Remington Invitational
Consolation Semis
126
02/09
L
DEC 13-8
C. Farmer
Remington
2019 Remington Invitational
Championship Semifinals
126
02/09
W
F 2-2 1:54
E. James
Flinthills
2019 Remington Invitational
Quarterfinals
126
02/02
L
MD 14-1
C. Burchette
---
Rose Hill Invitational
Consolation Quarterfinals
126
02/02
W
F 0-0 4:47
P. Richardson
Bonner Springs
Rose Hill Invitational
Consolation Round 2
126
02/01
L
F 0-0 1:55
P. Tholstrup
Clay Center
Rose Hill Invitational
Championship Quarterfinals
126
02/01
W
F 0-0 3:44
T. Moses
Mulvane
Rose Hill Invitational
Round 1
126
01/26
L
F 2-0 0:40
N. Moore
---
SEK Invitational 2019
7th place
126
01/26
W
MD 12-0
Z. Al-Bureni
Independence
SEK Invitational 2019
3rd Wrestleback (16 Man)
126
01/26
W
F 1-2 4:10
L. SMITH
---
SEK Invitational 2019
Semis & 2nd WB (16 Man)
126
01/26
W
F 1-2 1:46
M. Skubitz
Bishop Carroll
SEK Invitational 2019
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
01/26
L
F 2-0 0:28
N. Moore
---
SEK Invitational 2019
Champ Round 1 (16 Man)
126
01/25
W
F 10-1 2:15
M. Perez
Buhler
Augusta @ Buhler
Round 1
126
01/25
W
F 10-1 2:00
M. Perez
Buhler
Augusta @ Buhler
Round 1
126
01/05
W
DEC 5-2
B. Golden
Lindsborg-Smoky Valley
51st Annual Augusta Invitational
Placement Matches (8 Man)
126
01/05
W
DEC 8-6 SV
K. Beavers
Rose Hill
51st Annual Augusta Invitational
Cross Bracket (8 Man)
126
01/05
L
F 0-0 2:45
L. Proffitt
Columbus
51st Annual Augusta Invitational
Round 3 (8 Man)
126
01/05
L
F 0-0 2:47
Z. Lough
Douglass High School
51st Annual Augusta Invitational
Round 1 (8 Man)
126
12/21
W
F 12-1 5:59
J. Welsh
Abilene
Augusta @ Abilene
Round 1
126
12/14
W
DEC 9-8
L. Crews
McPherson
Augusta @ McPherson
Round 1
126
12/08
L
F 0-0 4:46
B. Jurczewsky
Wichita South Titans
66th Douglass Goodwill Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
126
12/08
W
F 0-0 3:17
K. Small
Douglass High School
66th Douglass Goodwill Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
126
12/08
W
F 0-0 4:34
M. Perez
Buhler High School
66th Douglass Goodwill Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
126
12/08
L
F 0-0 0:57
B. Jurczewsky
Wichita South Titans
66th Douglass Goodwill Invitational
Round 1 (16 Man)
126
12/07
W
DEC 7-5
T. Donham
Winfield
Winfield @ Augusta
Round 1
126
12/01
W
DEF 0-0
I. Garza
---
53rd Annual Pratt Wrestling Tournament
Championship
126
12/01
W
F 0-0 1:48
J. Angel
Chaparral High School
53rd Annual Pratt Wrestling Tournament
Round 5
126
12/01
L
DEC 7-4
J. Reese
---
53rd Annual Pratt Wrestling Tournament
Round 4
126
12/01
W
F 0-0 0:24
M. Perez
Buhler High School
53rd Annual Pratt Wrestling Tournament
Round 2
126
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/02
L
DEF 0-0
D. VanFosson
---
Rose Hill Invitational
Consolation Round 1
113
02/02
L
DEF 0-0
D. Duffett
Bonner Springs
Rose Hill Invitational
Round 1
113
01/27
L
DEC 2-1
T. Murphy
Topeka Seaman
SEK Invitational 2018
7th place
113
01/27
L
F 4-0 1:18
G. Parker
---
SEK Invitational 2018
Semis & 2nd WB (16 Man)
113
01/27
L
DEC 14-9
R. Blevins
---
SEK Invitational 2018
Quarters & 1st WB (16 Man)
113
01/27
W
DEC 9-5
T. Murphy
Topeka Seaman
SEK Invitational 2018
Champ Round 1 (16 Man)
113
01/26
L
F 15-5 5:34
L. Crews
McPherson
McPherson @ Augusta
Round 1
113
01/19
L
F 4-1 1:56
K. Sackett
Rose Hill
Rose Hill vs. Augusta
Round 1
113
01/18
W
F 6-0 2:43
T. Underwood
Andale
Augusta @ Andale
Round 1
113
01/12
L
F 11-0 3:36
P. Madril
Broomfield
UNK Midwest Duals
Round 2 (10 Team)
113
01/12
L
DEC 10-4
J. Stubbs
Chaparral
UNK Midwest Duals
Round 3 (10 Team)
113
01/12
W
DEC 7-3
A. Roberts
Central
UNK Midwest Duals
Placement
113
01/12
L
TF 18-3 2:50
B. Smith
---
UNK Midwest Duals
Round 1 (10 Team)
113
01/12
W
F 2-0 0:36
R. Walraven
Sedgwick County/Fleming
UNK Midwest Duals
Round 4 (10 Team)
113
01/12
W
F 2-0 0:52
P. Warkentin
Buhler
Augusta @ Buhler
Round 1
113
01/06
W
MD 12-1
J. Hobbs
Labette County High School
50th Annual Augusta Invitational
Placement
113
01/06
L
TF 16-0
G. Parker
---
50th Annual Augusta Invitational
Round 5 (10 Man)
113
01/06
L
F 0-0 5:26
K. Sackett
Rose Hill
50th Annual Augusta Invitational
Round 4 (10 Man)
113
01/06
W
F 0-0 3:04
B. Saksit
Garden Plain High School
50th Annual Augusta Invitational
Round 3 (10 Man)
113
01/06
L
DEC 5-4
C. Pauda
---
50th Annual Augusta Invitational
Round 1 (10 Man)
113
12/07
L
MD 10-2
C. Ray
Winfield
Augusta @ Winfield
Round 1
113
12/02
L
MD 12-4
G. Conde
---
52nd Annual Pratt Wrestling Tournament
Championship
113
12/02
W
F 0-0 4:52
C. Pauda
---
52nd Annual Pratt Wrestling Tournament
Round 4
113
12/02
W
F 0-0 1:36
C. Murray
Wichita-Northwest
52nd Annual Pratt Wrestling Tournament
Round 2
113
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
L
F 2-0 0:49
A. Wetta
Andale
Valley Center AVCTL Tournament
Round 4
113
02/11
L
DEC 5-4
D. Engelbert
Rose Hill
Valley Center AVCTL Tournament
Round 2
113
12/17
L
MD 11-2
T. Simms
Hutchinson
Rose Hill JV Invitational
Round 5 (6 Man)
126D
12/17
L
TF 15-0
D. Pugh
Andale
Rose Hill JV Invitational
Round 4 (6 Man)
126D
12/17
L
DEC 5-1
Q. Redford
Wellington
Rose Hill JV Invitational
Round 3 (6 Man)
126D
12/17
W
DEC 9-2
A. Cole
Cheney
Rose Hill JV Invitational
Round 2 (6 Man)
126D
12/17
W
F 0-0 0:37
Y. Puentas
Campus
Rose Hill JV Invitational
Round 1 (6 Man)
126D
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024