Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Clay Ewing
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2020-2021
2019-2020
2017-2018
Team Name
Douglas
Douglas High School
Douglas MS
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/26
W
F 5-0 2:34
K. Burk
---
WHSAA State Championships
3rd Place
3A-126
02/26
W
F 2-0 0:34
V. Timmons
---
WHSAA State Championships
Consi Semis 4th Wrestleback (16 Man)
3A-126
02/26
L
F 2-2 1:43
J. Guild
Star Valley
WHSAA State Championships
Semis (16 Man)
3A-126
02/26
W
F 2-0 0:33
E. Karhu
Powell
WHSAA State Championships
Quarters (16 Man)
3A-126
02/26
W
FOR 0-0
K. Anderson
Worland
WHSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
3A-126
02/19
W
F 2-2 1:01
C. Briscoe
Buffalo
WHSAA 3A Northeast Quadrant Qualifier
1st Place
126
02/19
W
F 4-2 2:38
J. Morgan
---
WHSAA 3A Northeast Quadrant Qualifier
Semis & WB
126
02/19
W
F 8-0 0:47
J. Draper
Worland
WHSAA 3A Northeast Quadrant Qualifier
Quarters and WB1
126
01/30
W
F 2-0 1:03
J. Aragon
Cheyenne East
Cheyenne East @ Douglas
Round 1
126
01/19
W
F 2-0 0:22
T. Prell
---
THS Quad
Round 3 (4 Team)
126
01/19
W
F 2-0 0:19
H. Hocker
---
THS Quad
Round 2 (4 Team)
126
01/10
W
F 0-0
A. Perez
Campbell County
Campbell County @ Douglas
Round 1
126
01/09
W
F 2-0 1:32
J. Aragon
Cheyenne East
Cheyenne East @ Douglas
Round 1
126
01/09
W
F 2-0 0:55
D. Goss
Sheridan
Sheridan @ Douglas
Round 1
126
12/18
L
F 2-0 1:15
C. Todd
---
Pat Weede Memorial
Round 1 (8 Team)
126
12/18
L
F 5-0 1:38
N. Sausedo
Natrona County
Pat Weede Memorial
Round 2 (8 Team)
126
12/18
L
MD 15-5
J. Igo
---
Pat Weede Memorial
Round 6 (8 Team)
126
12/18
L
F 3-2 2:44
C. Welsh
Campbell County
Pat Weede Memorial
Round 3 (8 Team)
126
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
11/09
W
F 2-0 0:54
T. Mickelsen
Wheatland MS
Wheatland Middle School Tournament
Round 4
114-123
11/09
L
DEC 2-1
D. Ledford
Laramie MS
Wheatland Middle School Tournament
Round 3
114-123
11/09
W
F 2-0 0:45
D. Steiner
Carey JH
Wheatland Middle School Tournament
Round 2
114-123
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
11/18
L
F 2-0 0:57
B. Underwood
Chadron
Alliance Middle School Open
Round 5 (5 Man)
80
11/18
W
TF 17-0 2:34
C. Weber
Hemingford
Alliance Middle School Open
Round 3 (5 Man)
80
11/18
W
F 6-0 1:20
J. VanAnne
Gering
Alliance Middle School Open
Round 2 (5 Man)
80
11/18
W
F 2-0 0:18
G. Nepper
Torrington
Alliance Middle School Open
Round 1 (5 Man)
80
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024