Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Colby Shockley
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2019-2020
2018-2019
2017-2018
Team Name
Okeechobee
Okeechobee
okeechobee
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/28
L
F 9-15 4:49
W. Ellis
Miami Norland
FHSAA 2A R4
Round 3 (16 man)
145
02/28
L
F 7-1 1:53
C. Williams
---
FHSAA 2A R4
Round 2 (quarters and WB)
145
02/28
W
F 6-7 0:57
B. Delva
Dillard
FHSAA 2A R4
Round 1 (16 Man)
145
02/22
W
F 0-0 1:55
M. Malloy
South Fork
FHSAA 2A D14
Placement Matches
145
02/22
W
F 0-0 0:39
T. Devercelly
Port St. Lucie
FHSAA 2A D14
Round 5 (consi semis)
145
02/22
L
F 0-0 4:18
M. Desrosiers
Fort Lauderdale
FHSAA 2A D14
Round 4 (semis and WB)
145
02/21
W
F 0-0
W. Diaz
Port St Lucie
Steadwell -Grow Mem. Tournament
Champ. Round 1
145
02/08
W
F 0-0 1:39
A. Villada
---
Spiegel Memorial
Placement Matches (16 Man)
145
02/08
L
F 0-0 1:09
V. Williams
Mckeel Academy
Spiegel Memorial
Semis & 3rd WB (16 Man)
145
02/08
W
F 0-0 3:23
A. Threlkeld
St Thomas Aquinas
Spiegel Memorial
Quarters & 1st WB (16 Man)
145
02/01
L
FOR 0-0
O. Lightbourne
Palm Beach Lakes Hs
Max Desir Memorial
Quarterfinals and 1st WB
145
02/01
L
FOR 0-0
T. Dihn
William T Dwyer
Max Desir Memorial
Round 1 (16 Man)
145
01/24
L
F 16-7 5:50
P. McNamara
St Thomas Aquinas
FHSAA STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
Quarterfinals (8 Team)
145
01/17
L
F 18-6 5:08
Z. Cook
---
Okeechobee @ Heritage
Round 1
145
01/17
L
F 11-5 2:25
R. Skidmore
Melbourne
Okeechobee @ Melbourne
Round 1
145
12/07
L
F 0-0
C. Patton
Vero Beach Senior
Kenny Pfifer Duals
Champ. Round 1
145
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/22
W
F 8-2 1:55
V. Ramirez-Elis
Heritage
Battle on the Lake
Round 5 (6 Man)
152
12/22
L
F 5-0 0:38
R. Abulathou
Lincoln Park Academy
Battle on the Lake
Round 4 (6 Man)
152
12/22
L
F 17-15 5:15
J. Roberts
Okeechobee
Battle on the Lake
Round 2 (6 Man)
152
12/22
W
F 0-0
J. McNair
Lincoln Park Academy
Battle on the Lake
Round 1 (6 Man)
152
12/15
W
F 0-0 0:35
A. Hahn
Martin County
Jensen Beach JV Tournament
Round 5 (5 Man)
152
12/15
W
F 0-0 0:32
J. Clerc
Treasure Coast
Jensen Beach JV Tournament
Round 4 (5 Man)
152
12/15
W
F 0-0 0:34
D. Wiley
Vero Beach
Jensen Beach JV Tournament
Round 2 (5 Man)
152
12/15
W
F 0-0 5:52
J. Roberts
Okeechobee
Jensen Beach JV Tournament
Round 1 (5 Man)
152
12/09
W
F 0-0
M. Bethelmie
Centennial
Kenny Pfieffer Invitational
Champ. Round 1
152
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/13
L
F 6-4 3:05
D. Leanard
Orange City University
Osceola Girls Invite
Placement Matches (8 Man)
154
01/13
W
F 11-5 3:37
J. Guerra
---
Osceola Girls Invite
Semis & 1st WB (8 Man)
154
01/13
W
F 12-3 2:37
F. Cuevas
Osceola
Osceola Girls Invite
Quarterfinals (8 Man)
154
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024