Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:50 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Josh White
Results
High School Results
High School
High School
Other
Team Name
Azle
Lincolnton
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/18
W
Replay
DEC 3-1
R. Smith
West Caldwell
NCHSAA State Championships
3rd and 5th
2A 145
02/18
W
Replay
F 2-0 0:19
J. Crump
North Pitt
NCHSAA State Championships
Consi Semis
2A 145
02/18
L
Replay
DEC 10-8 SV
J. Curtis
Burns
NCHSAA State Championships
Semifinals
2A 145
02/17
W
Replay
MD 9-0
D. Pope
Lexington
NCHSAA State Championships
Quarterfinals
2A 145
02/16
W
Replay
F 2-0 0:52
J. Hynes
East Carteret
NCHSAA State Championships
16 Man Round 1 & 8 man Quarterfinals
2A 145
02/02
W
F 2-0 0:41
L. Williams
Newton Conover
2A West State Duals - Rounds 3&4
Round 1
145
01/24
L
DEC 6-4
J.
Newton Conover
LHS Tri (Newton, West Meck)
Round 1
152
01/21
W
F 0-0
T. Fox
Bunker Hill
Lincolnton @ Bunker Hill
Round 1
145
01/14
L
F 6-2 2:30
L. Johnson
Dallas Skyline
Panther Classic- Boys
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
01/14
L
F 6-8 3:00
L. Turner
Plano East- Black
Panther Classic- Boys
Round 1 (16 Man)
138
01/14
W
F 0-0
J. Casey
Lincoln Charter
LHS Tri (Maiden, Lincoln Charter)
Champ. Round 1
145
01/11
W
F 0-0
B. Wheeler
East Burke
Lincolnton @ East Burke
Round 1
145
01/07
L
MD 9-1
R. Merchant
Pinecrest
2nd Annual Gavin Sharpe Memorial Tournament
1st place
145
01/07
W
MD 13-4
B. Taylor
West Rowan
2nd Annual Gavin Sharpe Memorial Tournament
Semis
145
01/04
W
F 5-0 2:56
T. Stewart
Bandys
Alleghany Quad (LHS, Elkin, Bandys)
Round 1
152
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024