Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Ryan Grell
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/09
L
F 7-0 1:47
M. Bisbee
Seward
NSAA Class B District 1
2nd Wrestleback (16 Man)
145
02/08
L
F 0-2 0:10
C. Adams
Nebraska City
NSAA Class B District 1
Round 1 (16 Man)
145
02/01
L
F 2-0 0:09
E. Albrecht
Raymond Central
Ashland-Greenwood Dual Tournament
Round 3
145
02/01
L
F 8-0 2:38
S. Allington
Ashland-Greenwood
Ashland-Greenwood Dual Tournament
Round 1
145
02/01
W
F 11-16 3:44
M. Wickham
Falls City
Ashland-Greenwood Dual Tournament
Round 2
145
01/26
L
F 6-0 2:18
O. Wander
---
Raymond Central Mustang Invite
semis and 3, 4, and 5 man rounds
145
01/26
L
F 2-0 0:31
K. Ligouri
Auburn
Raymond Central Mustang Invite
Quarters
145
01/26
L
TF 17-1 1:06
C. Adams
Nebraska City
Nebraska City @ Platteview
Round 1
145
01/22
L
DEC 4-1
R. Dawe
Lincoln Lutheran
Weeping Water JV Invite
ROUND 5
145
01/22
L
F 4-2 3:21
C. Wuehler
Millard West
Weeping Water JV Invite
ROUND 4
145
01/22
L
F 6-2 1:30
T. Essary
Weeping Water
Weeping Water JV Invite
ROUND 3
145
01/21
L
F 7-0 1:30
E. Urick
Millard South
Weeping Water JV Invite
ROUND 1
145
01/15
L
DEC 9-3
M. Jenson
Platteview
EHS JV Invite 2019
Round 4
152
01/15
L
F 2-0 0:23
P. Palmer
Gretna
EHS JV Invite 2019
Round 2
152
01/11
L
F 5-3 3:52
K. Shortridge
Columbus Lakeview
Platteview @ Columbus Lakeview
Round 1
145
01/05
L
F 8-3 0:54
F. rohner
---
Tri-Center Invitational
Round 3
145
01/05
L
F 4-0 0:57
L. Renze
Kuemper Catholic
Tri-Center Invitational
Round 1 (16 Man)
145
12/17
L
F 2-0 1:59
N. Ference
Gretna
Nebraska City JV/Girls Invite
Round 2
160
12/17
L
F 2-0 0:44
A. Dougherty
---
Nebraska City JV/Girls Invite
Round 1
160
12/15
W
F 2-0 0:54
J. Francis
Bellevue East
Platteview JV/Girls
ROUND 5
152
12/15
W
F 2-0 0:39
M. Glynn
Elkhorn Valley
Platteview JV/Girls
ROUND 3
152
12/15
L
F 1-4 2:46
C. Gray
Louisville
Platteview JV/Girls
ROUND 4
152
12/15
L
F 4-0 1:39
B. Thorne
Nebraska City
Platteview JV/Girls
ROUND 2
152
12/14
L
F 9-0 1:49
E. Bollinger
Bellevue East
Platteview JV/Girls
ROUND 1
152
12/12
L
F 2-0 1:18
C. Jiminez-Fuentes
Omaha Bryan
Platteview vs. Omaha Bryan
Round 1
152
12/12
L
F 6-2 1:00
M. Wells
Ralston
Platteview @ Ralston
Round 1
152
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024