Mar 23-Dec 31 · Resumes Sunday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Mason Painter
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Ainsworth
Ainsworth Wrestling Club
Maize
Maize Girls
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/20
L
DEC 4-1
J. Kraus
Mullen
Neligh-Oakdale Invite 2024
round 2
144
01/20
L
F 14-1 3:38
M. Hagemann
Elkhorn Valley
Neligh-Oakdale Invite 2024
round 1
144
01/05
L
F 3-3 4:28
A. Meier
Elm Creek
Burwell Wrestling Invitational
semis
144
01/05
W
TF 15-0 4:27
H. Henson
Sumner-Eddyville-Miller
Burwell Wrestling Invitational
Round 4
144
01/05
L
F 2-0 0:39
G. Prewitt
North Central
Burwell Wrestling Invitational
Round 3
144
01/05
W
F 14-2 5:56
S. Wiens
Grand Island Central Catholic
Burwell Wrestling Invitational
Round 2
144
01/03
L
F 2-0 1:39
J. Vinson
Osmond
Ainsworth VS Osmond
Round 1
144
12/15
L
F 2-0 0:48
A. Lopez
Lexington
Valentine Invite
Round 3 Friday
144
12/15
L
F 15-3 2:32
W. Sprenger
Valentine
Valentine Invite
Round 1 Friday
144
12/09
L
F 3-4 1:42
C. Fote
Paxton
Anselmo-Merna Coyote Invitational
Round 6
150
12/09
W
F 4-0 1:39
H. Henson
Sumner Eddyville Miller
Anselmo-Merna Coyote Invitational
Round 5
150
12/09
W
F 2-0 0:51
W. Potter
Lexington JV
Anselmo-Merna Coyote Invitational
Round 4
150
12/09
L
F 3-6 3:30
C. Fote
Paxton
Anselmo-Merna Coyote Invitational
Round 2
150
12/02
L
F 3-1 4:35
K. Lewis
Morrill
Mullen Bronco Invite
Round 5
150
12/02
L
DEC 10-8 SV
C. Holmgren
Crawford
Mullen Bronco Invite
Round 4
150
12/02
W
DEC 2-1
C. Kaczor
North Central
Mullen Bronco Invite
Round 2
150
12/02
W
DEC 5-1
K. Lewis
Morrill
Mullen Bronco Invite
Round1
150
12/01
L
F 5-0 0:40
G. Prewitt
North Central
North Central @ Ainsworth
Round 1
150
12/01
W
DEC 9-5
T. Uecker
West Holt
Quad @ Burwell
Round 1
150
11/30
L
DEC 12-9
G.
Burwell
Ainsworth @ Burwell
Round 1
150
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/19
L
MD 13-2
J. Kansteiner
Conestoga High School Wrestlin
NEUSA State High School Boys/Girls
Round 4
141
03/19
L
F 6-1 3:56
B. Johnson
David City Wrestling Club
NEUSA State High School Boys/Girls
Round 2
141
03/12
L
F 4-2 3:51
K. McAllister
Elkhorn Valley
2023 AAU State Nebraska
2nd Wrestleback (32 Man)
145
03/11
L
F 4-3 2:08
J. Rerucha
David City Outlaws Wrestling
2023 AAU State Nebraska
Round 1 (32 Man)
145
01/29
L
F 2-0 0:33
J. Perales
Maize
2023 Junction City Invitational
Championship
145
01/28
L
F 3-2 1:00
L. Blair
Shawnee Heights
2023 Junction City Invitational
Round 6
145
01/28
L
F 2-0 0:50
A. Smith
McPherson
2023 Junction City Invitational
Round 4
145
01/28
L
F 3-2 2:27
E. Rambo
Shawnee Heights
2023 Junction City Invitational
Round 3
145
01/21
L
F 8-2 1:53
J. Thiele
Summerland
Neligh-Oakdale Invite
Round 3
132
01/21
L
F 0-8 2:47
J. Perales
Maize
Wichita Heights Girls Invitational
Round 3 (4 Man)
JV 145
01/21
W
DEC 4-2
J. Lind
Elkhorn Valley
Neligh-Oakdale Invite
Round 2
132
01/21
L
F 5-5 5:37
A. Igo
Maize
Wichita Heights Girls Invitational
Round 2 (4 Man)
JV 145
01/21
L
F 4-0 1:22
K. Twohig
Franklin
Neligh-Oakdale Invite
Round 1
132
01/21
W
DEC 4-0
M. Torres-Lopez
Wichita-West
Wichita Heights Girls Invitational
Round 1 (4 Man)
JV 145
01/14
L
F 1-0 3:50
L. Veik
Elgin Pope John
ST Knights Invite 2023
Round 3
138
01/14
L
F 10-0 3:58
A. Francoeur
Independence Girls
Clearwater Boys & Girls Wrestling Tourn
Round 3
G145
01/14
L
F 2-0 1:05
C. West
Billings Girls
Clearwater Boys & Girls Wrestling Tourn
Round 2
G145
01/14
L
F 2-0 0:52
J. Corbett
Cambridge
ST Knights Invite 2023
Round 1
138
01/13
L
F 7-0 3:30
A. Mayfield
Burwell
West Holt Invitational 2022-2023
Round 3
138
01/13
L
F 4-1 0:56
C. Jasnoch
Ravenna
West Holt Invitational 2022-2023
Round 1
138
01/06
L
F 12-6 4:54
A. Miller
Grand Island Central Catholic
Burwell Invitational WrestlingTournament
Round 2
138
01/06
L
F 4-0 3:14
A. Mayfield
Burwell
Burwell Invitational WrestlingTournament
Round 1
138
12/09
L
F 2-0 1:03
A. Goodner
Anselmo-Merna
Twin Loup
Round 1 (16 Man)
138
Related Content
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021