May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18-19, 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
Today · 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Melia Hayes
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Molalla
Molalla Mat Club
OR
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/24
L
Replay
TF 8-0 0:23
J. Suetos
CA
2024 USAW Northwest 16U/JR Regional - GR
ROund 4
138
03/24
W
DEC 10-7
D. Grossman
MT
2024 USAW Northwest 16U/JR Regional - FS
ROUND 7
138
03/24
W
TF 14-4 5:01
T. Kerr
WA
2024 USAW Northwest 16U/JR Regional - FS
ROUND 6
138
03/23
L
Replay
DEC 13-7
E. Velez
CA
2024 USAW Northwest 16U/JR Regional - FS
ROUND 4
138
02/24
L
Replay
F 2-0 0:39
L. Lavey
Crook County
OSAA/OnPoint State Championships
Finals
4A-138
02/23
W
Replay
DEC 7-6
B. Copple
Cascade
OSAA/OnPoint State Championships
Semifinals
4A-138
02/22
W
MD 10-2
R. Lacey
Crook County
OSAA/OnPoint State Championships
Quarters
4A-138
02/22
W
F 2-0 0:23
K. Mauch
Mazama
OSAA/OnPoint State Championships
Friday First Full Round
4A-138
02/10
W
DEC 9-3
G. Hall
St. Helens
OSAA 4A Special District 1
1st
138
02/10
W
F 2-0 0:43
J. Hubbard
St. Helens
OSAA 4A Special District 1
semi
138
02/10
W
F 2-0 1:44
J. Brewer
Estacada
OSAA 4A Special District 1
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
02/10
W
F 2-0 0:26
H. Merrell
Astoria
OSAA 4A Special District 1
Round 1 (16 Man)
138
02/04
W
DEC 7-4
A. Craven
Dallas
Hood River Memorial Tournament
1st place
138
02/03
W
TF 16-1 4:24
B. Weekly
Barlow
Hood River Memorial Tournament
Round 5
138
02/03
W
F 8-0 3:36
H. SCOTT
The Dalles
Hood River Memorial Tournament
Round 3
138
02/03
W
TF 16-1 6:00
E. Gilliard
Dallas
Hood River Memorial Tournament
Round 2
138
02/03
W
F 10-0 2:56
C. Drager
Cascade
Molalla @ Cascade
Round 1
138
01/27
W
DEC 4-2
T. Wolf
Vernonia
Golden Yam Challenge
Placement Matches (16 Man)
138
01/27
W
TF 19-3 6:00
J. Miller
Neah-Kah-Nie
Golden Yam Challenge
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
01/27
W
F 4-0 1:35
D. Gebo
Sheridan
Golden Yam Challenge
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
01/25
W
F 2-0 1:30
I. Wagner
Newport
Molalla Duals w/ Newport & North Marion
Round 1
138
01/07
W
DEC 3-1
M. Culp
Sandy High School
2024 Paul/Larson Invitational
Placement (32 Man)
138
01/06
W
F 10-0 4:19
C. Rinard
Sandy High School
2024 Paul/Larson Invitational
Semis & 3rd WB (32 Man)
138
01/06
W
F 5-0 1:28
J. Finnigan
Southridge High School
2024 Paul/Larson Invitational
Champ Round 3 & 2nd WB (32 Man)
138
01/06
W
F 2-0 0:40
K. Figueroa
Milwaukie High School
2024 Paul/Larson Invitational
Champ Round 2 & 1st WB (32 Man)
138
01/05
W
F 2-0 0:38
A. Noble
Scappoose
Scappoose @ Molalla
Round 1
138
01/03
W
F 0-0
J. Vandehey
Banks
NM Duals
Round 1
144
12/21
W
F 2-0 1:15
J. Saucedo
North Marion
NM Duals
Round 1
144
12/16
W
MD 12-3
G. Hall
St. Helens
Molalla Holiday Mayhem Invitational
1st place
138
12/16
W
F 7-1 3:43
H. SCOTT
The Dalles
Molalla Holiday Mayhem Invitational
Round 3
138
12/16
W
F 2-0 0:34
J. Ferguson
Colton
Molalla Holiday Mayhem Invitational
Round 2
138
12/16
W
F 4-0 1:20
M. Bell
Warrenton
Molalla Holiday Mayhem Invitational
Round 1
138
11/18
W
F 7-2 2:55
C. Waldron
Mountain View High School
Best of the West 2023
Placement Matches (16 Man)
144
11/18
W
F 5-0 1:31
M. Horton
Klamath union
Best of the West 2023
Cons. Semis (16 Man)
144
11/18
L
F 4-1 3:53
M. Astry
Cavemen Mat Clib
Best of the West 2023
Semis & 3rd WB (16 Man)
144
11/18
W
F 8-0 2:45
P. Stevens
R.A.W.C
Best of the West 2023
Quarters & 1st WB (16 Man)
144
11/18
L
NC 0-0
M. Astry
Cavemen Mat Clib
Best of the West 2023
2nd Place Match (16 Man)
144
11/18
W
F 2-0 0:58
J. Duncan
Run to Danger
Best of the West 2023
Round 1 (16 Man)
144
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/29
W
DEC 7-1
T. Wolf
Vernonia
Golden Yam Challenge
Placement (16 Man)
132
01/28
W
TF 17-2 4:32
D. Huston
Willamina
Golden Yam Challenge
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
01/28
W
F 9-1 3:00
M. Roush
Yamhill-Carlton
Golden Yam Challenge
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020