Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Tanner Brouse
Results
High School Results
High School
High School
Other
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
DEC 7-4
D. Nimpagaritse
Harrison
CHSAA Region 4A-Region 1
2nd Wrestleback (16 Man)
113
02/09
L
F 2-0 1:12
R. Warkentine
Falcon
CHSAA Region 4A-Region 1
Round 1
113
01/27
L
DEF 0-0
C. Sanchez
Denver West
34th Annual Les Mattocks Invitational
Semifinals
113
01/27
W
DEC 10-8
I. Castro
---
34th Annual Les Mattocks Invitational
Consolation quarterfinals
113
01/27
L
DEC 10-8
D. Nimpagaritse
Harrison
34th Annual Les Mattocks Invitational
Round 2
113
01/20
L
DEC 6-4
A. Johnston
Classical Academy
2018 COS Metro Wrestling Championships
R5 - Wrestlebacks
113
01/20
W
F 7-0 4:04
J. McCall
Fountain Fort Carson
2018 COS Metro Wrestling Championships
R4 - Cons. Round 3
113
01/20
W
F 9-0 1:34
N. Rosales
Liberty
2018 COS Metro Wrestling Championships
R3 - Wrestlebacks
113
01/20
L
TF 16-0 1:58
R. Warkentine
Falcon
2018 COS Metro Wrestling Championships
R2 - Champ & WB
113
01/12
L
F 4-1 1:30
T. Kobza
Columbus
UNK Midwest Duals
Round 2 (10 Team)
113
01/12
L
MD 11-2
Z. Faust
Lincoln Pius X
UNK Midwest Duals
Round 4 (10 Team)
113
01/12
W
DEC 4-0
A. Roberts
Central
UNK Midwest Duals
Round 3 (10 Team)
113
01/12
W
F 4-2 3:58
M. Martinez
Sedgwick County/Fleming
UNK Midwest Duals
Placement
113
01/12
L
F 2-4 2:51
D. Shelden
Gretna
UNK Midwest Duals
Round 1 (10 Team)
113
01/06
L
F 8-0 5:11
A. Chilton
Cherokee Trail
Legend Duals
Round 2 (4 Team)
113
01/06
L
F 6-5 2:23
P. Pilgrim
Thunderridge
Legend Duals
Semis (4 Team)
113
01/06
W
F 0-9 4:57
D. Warner
---
Legend Duals
Placement (4 Team)
113
01/06
L
F 7-0 3:08
L. Wilfong
Peyton
Legend Duals
Round 3 (4 Team)
113
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024