Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Preston Turner
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2018-2019
2017-2018
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/02
L
F 0-0
D. Vohs
The Bolles School
33rd Annual Flagler Rotary
Quarters & 3rd WB (32 Man)
120
02/02
W
DEC 11-4
G. Memory
Bartram Trail H.S.
33rd Annual Flagler Rotary
2nd Wrestleback (32 Man)
120
02/01
L
MD 12-0
S. Artman
Bayside
33rd Annual Flagler Rotary
Round 2 Champ & WB (32 Man)
120
01/19
W
DEC 9-6
O. Egberongbe
Chiles
Trojan Invitational
Placement Matches (16 Man)
120
01/19
L
DEC 8-6
T. Jolicour
Suwannee
Trojan Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
01/19
W
F 11-2 2:22
J. Russell
---
Trojan Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
01/17
W
DEC 11-4
E. Pierre
Flagler Palm Coast
Ponte Vedra @ Flagler Palm Coast
Round 1
120
01/10
L
DEC 9-2
C. Brown
Creekside
Ponte Vedra @ Creekside
Round 1
120
12/08
W
DEC 9-7
J. Mahoney
Fernandina Beach
Optimist Invitational
1st & 3rd (16 Man)
120
12/08
W
F 0-0 2:22
G. Daltro
Sandalwood
Optimist Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
12/08
W
F 0-0 4:39
L. Cardenheir
Florida School of Deaf and Blind
Optimist Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
12/06
W
F 8-1 3:49
G. Memory
Bartram Trail H.S.
Ponte Vedra @ Bartram Trail H.S.
Round 1
120
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/24
L
F 2-0 1:27
T. Walker
53. Brawlers Gang Green
2018 AAU Scholastic Duals Developmental
Quarters & 1st WB (16 Team)
120
06/24
L
F 4-5 3:44
I. McDugle
---
2018 AAU Scholastic Duals Developmental
Placement Matches (16 Team)
120
06/24
L
DEC 3-2
B. Bowles
32. Bulldog Wrestling
2018 AAU Scholastic Duals Developmental
4th Wrestleback (16 Team)
120
06/24
W
F 4-3 5:03
B. Bees
72. North Florida Yuligans
2018 AAU Scholastic Duals Developmental
Round 5 (8 Team)
120
06/24
L
F 6-0 2:50
G. Fries
---
2018 AAU Scholastic Duals Developmental
Round 3 (8 Team)
120
06/24
L
F 2-0 2:09
C. Furgison
69. Team Iowa Gold
2018 AAU Scholastic Duals Developmental
Round 1 (8 Team)
120
06/24
L
F 0-4 3:01
R. Senia
44. Pasco Predators
2018 AAU Scholastic Duals Developmental
Semis & 3rd WB (16 Team)
120
02/24
L
F 0-0 0:58
C. Broughton
Orange Park
FHSAA 2A R1
Round 3 (16 man)
120
02/23
W
F 0-0 0:28
T. Stoddard
Ed White
FHSAA 2A R1
Round 2 (quarters and WB)
120
02/23
L
F 0-0 0:42
Z. Hartzog
Niceville
FHSAA 2A R1
Round 1 (16 Man)
120
02/16
L
F 0-0 5:06
C. Sexton
Creekside
FHSAA 2A-D4
Placement Matches
120
02/15
W
DEC 3-0
D. Ryan
Nease
FHSAA 2A-D4
Round 5 (consi semis)
120
02/15
L
F 0-0 1:00
C. Bower
---
FHSAA 2A-D4
Round 4 (semis and WB)
120
02/03
L
DEC 6-3
J. McGinley
---
Clay Rotary 2018
2nd Wrestleback (32 Man)
120
02/02
L
F 0-0 3:27
T. Reeve
Florida
Clay Rotary 2018
Round 2 Champ & WB (32 Man)
120
02/02
W
F 0-0 3:40
A. Mian
Tampa Preparatory School
Clay Rotary 2018
Round 1 (32 Man)
120
01/06
L
FOR 0-0
T. Gaylord
South Dearborn
CIWT
Round 5
120/122
01/06
L
FOR 0-0
A. Jackson
North College Hill
CIWT
Round 4
120/122
01/06
L
F 0-0 0:17
J. Grandstaff
Conner
CIWT
Round 3
120/122
01/06
L
DEC 4-0
D. Preston
---
CIWT
Round 2
120/122
12/10
W
DEC 8-7
C. Sexton
Creekside
Sgt. Marcus Perdhomme Duals @ Fletcher
Champ. Round 1
120
12/02
W
F 0-0 3:49
B. Hoxha
Mandarin
Optimist Invitational
Placement Matches (8 Man)
120
12/02
L
DEC 7-5
L. Cruz
---
Optimist Invitational
Semis & 1st WB (8 Man)
120
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024