Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 6-8 · Resumes Today at 11:30 AM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Today · 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Today · 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jack Jochums
Results
Videos
High School Results
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/31
W
DEC 2-0
R. Doss
Peoria (Richwoods)
Richwoods/Eureka
Round 1
132
01/20
L
F 2-0 0:37
C. Robison
Morton
Mid-Illini Conference Varsity Tournament
Placement Matches (8 Man)
132
01/20
W
TF 15-0 4:40
T. Mosack
Dunlap
Mid-Illini Conference Varsity Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
132
12/29
L
F 4-0 0:52
B. Grennan
Newman Central Catholic
ABE`s Rumble
Semis & WB (16 Team)
132
12/29
W
F 5-0 1:34
F. Gifford
Hillsboro
ABE`s Rumble
Round 3 (6 Team)
132
12/29
W
MD 9-1
R. Terry
Seneca
ABE`s Rumble
Round 4 (6 Team)
132
12/29
W
F 2-0 0:30
J. Rios
Chicago Hope
ABE`s Rumble
Round 1 (32 Team)
132
12/29
L
MD 12-0
P. Rangel
Fithian (Oakwood)
ABE`s Rumble
Placement (16 Team)
132
12/29
W
F 11-1 2:23
J. Booher
Robinson
ABE`s Rumble
Round 5 (6 Team)
132
12/29
L
F 2-0 0:47
B. Jr.
Roxana
ABE`s Rumble
Champ Round 1 (16 Team)
132
12/29
W
MD 13-0
J. Fratzke
Sherrard
ABE`s Rumble
Round 2 (6 Team)
132
12/29
W
F 2-0 1:32
W. Wright
Anna Jonesboro
ABE`s Rumble
Quarters & WB (16 Team)
132
12/19
W
DEC 7-6
G. Fox
Knoxville
Knoxville @ Canton
Round 1
132
12/13
W
MD 18-5
T. Miller
Petersburg (PORTA)
Canton @ Petersburg (PORTA)
Round 1
132
12/12
W
F 5-0 3:13
A. Finch
Mackinaw (Deer Creek-M.)
PORTA/Dee-Mack
Round 1
132
12/10
W
DEC 9-4
C. Wittmer
Warrensburg
Rex Avery PORTA Invite
5th Place
132
12/09
W
F 2-0 1:18
K. Lockhart
Sacred Heart-Griffin
Rex Avery PORTA Invite
Semis & WB (32 Man)
132
12/09
L
F 0-0 2:21
K. Brent
LeRoy
Rex Avery PORTA Invite
Quarters & WB (32 Man)
132
12/09
W
F 5-0 2:41
N. Duncan
Auburn
Rex Avery PORTA Invite
Round 2 Champ (32 Man)
132
12/09
W
F 10-0 2:33
P. Jones
Peoria Heights
Rex Avery PORTA Invite
Round 1 (32 Man)
132
12/05
W
DEC 11-7
R. Doss
Peoria (Richwoods)
Richwoods/Eureka
Round 1
132
12/05
W
F 12-0 5:22
O. Stoller
Eureka
Richwoods/Eureka
Round 1
132
12/02
W
F 3-0 5:14
J. Curran
Plainfield (North)
Plainfield North Dual Team Tournament
Round 3 (16 Team)
132
12/02
W
DEC 3-2
R. Pucel
Minooka
Plainfield North Dual Team Tournament
Round 4 (16 Team)
132
11/21
W
F 2-0 0:47
A. Rivera
Beardstown
Galesburg/Beardstown
Round 1
132
11/21
L
F 16-6 1:43
G. Shipp
Galesburg (H.S.)
Galesburg/Beardstown
Round 1
132
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/05
L
F 12-0 3:55
J. Vrona
Mahomet Seymour
IWCOA 2023 C Sect Heyworth
2nd Wrestleback (16 Man)
113
03/05
L
F 13-0 2:01
C. Boyer
Richwoods
IWCOA 2023 C Sect Heyworth
Round 1 (16 Man)
113
02/24
W
Replay
MD 19-8
D. Prater
Lena (L.-Winslow)
IHSA Dual Team State Finals
Quarterfinals (8 Team)
113
01/21
W
F 15-5 4:47
D. Davis
Pekin
Mid-Illini Conference Tournament
Placement Matches (8 Man)
113
01/21
L
TF 17-1 3:08
N. Woods
Washington
Mid-Illini Conference Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
113
01/07
W
F 2-0 0:41
C. Bray
Clinton
Linn-Mar Duals
Round 5 (6 Team)
113
01/07
L
F 2-0 1:36
K. Leymaster
Xavier, Cedar Rapids
Linn-Mar Duals
Round 3 (6 Team)
113
01/07
L
F 2-0 0:43
C. Nash
Clear Creek-Amana
Linn-Mar Duals
Finals (2 Team)
113
01/07
L
F 9-2 1:46
M. DeBow
Linn-Mar
Linn-Mar Duals
Round 2 (6 Team)
113
01/07
W
MD 14-3
B. Hessenius
LeMars
Linn-Mar Duals
Round 4 (6 Team)
113
12/29
L
F 2-2 1:12
E. Othon
Seneca
ABE`s Rumble
Quarters & WB (16 Team)
113
12/29
L
F 2-0 0:21
A. Ruzic
Auburn
ABE`s Rumble
Champ Round 1 (16 Team)
120
12/29
L
F 2-0 0:30
B. Widlowski
Coal City
ABE`s Rumble
Round 2 (6 Team)
113
12/29
L
F 5-1 1:37
K. Richards
Murphysboro
ABE`s Rumble
Round 1 (6 Team)
113
12/29
W
F 3-2 0:47
H. Williams
West Frankfort
ABE`s Rumble
Placement (16 Team)
113
12/29
W
DEC 11-7
B. Kelly
Robinson
ABE`s Rumble
Round 1 (32 Team)
113
12/29
W
F 4-0 2:59
J. Messenger
Oregon
ABE`s Rumble
Semis & WB (16 Team)
113
12/03
W
F 2-0 1:36
W. Schradeya
Moline (H.S.)
Plainfield North Dual Team Tournament
Round 3 (16 Team)
113
12/03
W
F 0-7
B. Berner
Elmhurst (York)
Plainfield North Dual Team Tournament
Round 4 (16 Team)
113
12/03
L
F 2-0 0:52
A. Rice
Carpentersville (Dundee-Crown)
Plainfield North Dual Team Tournament
Placement Matches (16 Team)
113
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024