Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:50 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Braxton Scheeler
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2019-2020
2018-2019
Team Name
Custer Co. (Miles City)
Custer County
Custer County-Miles City
Miles City
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/15
W
TF 18-3 5:00
I. Lee
Laurel
MHSA State Championships
5th Place
A - 113
02/15
L
F 13-8 4:22
J. Windauer
Columbia Falls
MHSA State Championships
Consi Semis
A - 113
02/15
W
MD 11-0
A. Berry
Dawson County
MHSA State Championships
3rd WB
A - 113
02/15
W
F 4-0 0:37
G. McGillvray
Park (Livingston)/Sweet Grass County
MHSA State Championships
2nd WB
A - 113
02/14
L
F 4-2 2:49
M. Chagnon
---
MHSA State Championships
Championship Quaterfinals
A - 113
02/14
W
TF 17-2 4:45
S. Allen
---
MHSA State Championships
Round 1
A - 113
02/08
W
DEC 7-0
I. Lee
Laurel
MHSA Eastern A Divisional
Placing
113
02/08
W
F 4-0 1:29
G. McGillvray
Park (Livingston)/Sweet Grass County
MHSA Eastern A Divisional
Consolation Semifinals
113
02/08
L
DEC 14-10
M. Chagnon
---
MHSA Eastern A Divisional
Semifinals and Consolation
113
02/08
W
F 9-2 3:44
A. Berry
Dawson County
MHSA Eastern A Divisional
Quarterfinals & Consolation
113
02/08
W
F 2-0 0:56
J. Gubler
Park (Livingston)/Sweet Grass County
MHSA Eastern A Divisional
Round 1
113
01/24
W
F 4-2 1:41
G. Knutson
Polson
Montana Class A Duals
Friday Round 6
113
01/24
L
DEC 7-1
Z. Dean
Sidney / Fairview
Montana Class A Duals
Saturday Round 4
113
01/24
W
F 12-2 4:57
J. Anson
---
Montana Class A Duals
Friday Round 4
113
01/24
W
F 5-0 2:34
J. Gubler
Park (Livingston)
Montana Class A Duals
Friday Round 1
113
01/24
L
DEC 6-3
J. Windauer
Columbia Falls
Montana Class A Duals
Friday Round 5
113
01/24
L
F 10-2 3:51
M. Chagnon
---
Montana Class A Duals
Saturday Round 2
113
01/11
W
DEC 14-10
P. Tuhy
Hettinger/Scranton
62nd Annual Cowboy Invitational
1st and 3rd place matches
113
01/11
W
F 0-2 4:17
K. Stormer
Circle
62nd Annual Cowboy Invitational
Round 8 Semis (32 Man)
113
01/10
W
F 5-7 4:38
W. Pelt
---
62nd Annual Cowboy Invitational
Round 5 Quarters (32 Man)
113
01/10
W
DEC 6-2
C. Lane
Huntley Project
62nd Annual Cowboy Invitational
Round 2 Champ (32 Man)
113
01/10
W
F 7-0 3:07
A. Berry
Dawson County High School
62nd Annual Cowboy Invitational
Round 1 (32 Man)
113
01/05
W
DEC 11-9
P. Tuhy
Hettinger-Scranton
2020 Hettinger Classic
Placement - Varsity (Sat)
113
01/04
W
F 5-0 1:25
E. Noll
Bowman-Beach
2020 Hettinger Classic
Semis - Varsity (Sat)
113
01/04
W
F 10-2 5:02
E. Maier
---
2020 Hettinger Classic
Round 5 Varsity
113
01/04
W
F 2-0 0:50
C. Simmons
Killdeer
2020 Hettinger Classic
Round 4 Varsity
113
01/03
W
F 2-0 2:52
P. Gaskins
Miles City
2020 Hettinger Classic
Round 3 Varsity
113
01/03
W
DEC 6-3
J. Jeffery
Spearfish
2020 Hettinger Classic
Round 2-varsity
113
01/03
W
F 9-1 2:37
T. Miller
Baker
2020 Hettinger Classic
Round 1 - Varsity
113
12/21
L
F 5-0 3:31
M. Chagnon
---
C.M. Russell Holiday Wrestling Classic
Round 5 - 4th WB
113
12/20
W
MD 11-2
H. Kennedy
Cut Bank
C.M. Russell Holiday Wrestling Classic
Round 4 - Champ Qtrs & 3rd WB
113
12/20
L
F 6-2 4:44
A. Phatavong
Great Falls High
C.M. Russell Holiday Wrestling Classic
Round 2 - 2nd Champ & 1st WB (64 Man)
113
12/20
W
F 4-1 1:57
M. Reiff
Whitehall
C.M. Russell Holiday Wrestling Classic
Round 1 (64 Man)
113
12/14
W
DEC 10-8
M. Ramos
Fairfield
24th Annual Scottie Invitational
Placement Matches (16 Man)
113
12/14
W
DEC 8-2
A. Berry
Dawson County
24th Annual Scottie Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
113
12/14
L
F 0-0 4:52
K. Stormer
Circle
24th Annual Scottie Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
113
12/14
W
F 0-0 1:00
J. Gorder
---
24th Annual Scottie Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
113
12/14
W
F 0-0 1:31
C. Lawrence
Glasgow
24th Annual Scottie Invitational
Round 1 (16 Man)
113
12/11
W
DEC 3-1
I. Lee
Laurel
Custer Co. (Miles City) @ Laurel
Round 1
113
12/07
W
FOR 0-0
W. pelt
Billings West
Sidney Eagle Invitational 2019
Placement 5th & 7th
113
12/07
L
DEC 8-5
K. Stormer
Circle
Sidney Eagle Invitational 2019
4th WB (16 Man) & 6th WB (32 Man)
113
12/07
W
MD 13-3
Z. Imler
Minot
Sidney Eagle Invitational 2019
3rd WB (16 Man) & 5th WB (32 Man)
113
12/07
W
F 6-2 2:30
S. Schindler
David City
Sidney Eagle Invitational 2019
2nd WB (16 Man) & 4th WB (32 Man)
113
12/07
L
F 11-4 5:58
W. pelt
Billings West
Sidney Eagle Invitational 2019
Quarters / 1st WB (16 Man) / 3rd WB (32 Man)
113
12/07
W
F 2-1 2:18
T. Nelson
Minot
Sidney Eagle Invitational 2019
Round 2 Champ & WB (32 Man)
113
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/09
W
TF 19-3 4:50
I. Lee
Laurel
MHSA State Championships
5th Place
A - 113
02/09
L
F 11-0 2:22
R. Pierre
---
MHSA State Championships
Consi Semis
A - 113
02/09
L
F 6-0 3:33
W. Dyer
---
MHSA State Championships
Semis
A - 113
02/08
W
F 5-0 1:20
K. Weasel
Hardin
MHSA State Championships
Championship Quaterfinals
A - 113
02/08
W
F 5-0 1:41
T. Hanson
Beaverhead Co. (Dillon) / Twin Bridges / Sheridan
MHSA State Championships
Round 1
A - 113
02/02
L
DEC 12-5
K. Cline
---
2019 MHSA Eastern A Divisional
Placements RD 7
113
02/02
W
TF 18-3 5:41
K. Weasel
Hardin
2019 MHSA Eastern A Divisional
Semis & WB RD 5
113
02/02
W
F 2-0 0:24
B. Colarik
Belgrade
2019 MHSA Eastern A Divisional
Quarterfinals and WB RD 2/3
113
02/02
W
F 2-0 0:55
J. Herr
Laurel
2019 MHSA Eastern A Divisional
Round 1 (16 Man)
113
01/12
L
DEC 8-6 SV
G. Dalley
---
61st Cowboy Invitational Tournament
5th and 7th place matches (32 Man)
113
01/12
L
DEC 7-0
T. Cook
---
61st Cowboy Invitational Tournament
Round 9 WB 5
113
01/12
W
MD 17-3
R. Osborne
---
61st Cowboy Invitational Tournament
Round 7 WB 4 (32 Man)
113
01/11
L
F 2-0 0:30
A. Madrid
---
61st Cowboy Invitational Tournament
Round 5 Quarters (32 Man)
113
01/11
W
MD 15-5
M. Weichmann
Hettinger/Scranton
61st Cowboy Invitational Tournament
Round 2 Champ (32 Man)
113
01/05
L
FOR 0-0
T. Isenberger
---
2019 Hettinger Classic
Placement - Varsity (Sat)
113
01/05
L
FOR 0-0
T. Miller
Baker
2019 Hettinger Classic
Semis - Varsity (Sat)
113
01/05
L
FOR 0-0
G. Dalley
---
2019 Hettinger Classic
Round 5 Varsity
113
01/05
L
FOR 0-0
R. Doll
New Salem-Almont
2019 Hettinger Classic
Round 4 Varsity
113
01/04
L
FOR 0-0
T. Isenberger
---
2019 Hettinger Classic
Round 3 Varsity
113
01/04
W
F 12-1 2:16
C. Simmons
Killdeer
2019 Hettinger Classic
Round 2-varsity
113
01/04
W
F 2-0 1:09
D. Handeland
Kenmare-Bowbells
2019 Hettinger Classic
Round 1 - Varsity
113
01/01
W
F 0-0 0:49
J. Kassner
Dawson Co. (Glendive)
Dawson Co. (Glendive) @ Custer Co. (Miles City)
Round 1
113
01/01
W
F 0-0 1:20
V. Dichos
Billings Central
Billings Central vs. Custer Co. (Miles City)
Round 1
126
12/31
W
F 0-0 0:47
A. Wanner
Billings Skyview
Laurel Quad
Champ. Round 1
113
12/20
W
MD 15-4
I. Lee
Laurel
2018 Colstrip Stocking Stuffer invite
Championship
113
12/20
W
TF 16-0 5:14
B. Bartelson
Circle
2018 Colstrip Stocking Stuffer invite
Semis & 3rd WB (16 Man)
113
12/20
W
F 2-0 0:50
J. Herr
Laurel
2018 Colstrip Stocking Stuffer invite
Quarters & 1st WB (16 Man)
113
12/15
W
DEF 11-3
K. Weasel
Hardin
HP Duals
Champ. Round 1
113
12/15
W
F 2-0 0:42
C. Cantu
Huntley Project
Huntley Project 28th Annual Duals
Semis (4 Team)
113
12/15
W
MD 11-3
K. weasel
Hardin
Huntley Project 28th Annual Duals
Placement (4 Team)
113
12/15
W
F 2-0 0:27
S. Spangelo
Harlem
HP Duals
Champ. Round 1
113
12/15
W
F 2-0 0:42
C. Cantu
Huntley Project
HP Duals
Champ. Round 1
113
12/15
W
F 2-0 1:06
D. Forshee
Billings Senior
Huntley Project 28th Annual Duals
Round 3 (4 Team)
113
12/15
W
F 2-0 1:04
D. Forshee
Billing Senior JV
HP Duals
Champ. Round 1
113
12/15
W
F 2-0 1:07
L. Hoch
---
Huntley Project 28th Annual Duals
Round 2 (4 Team)
113
12/15
W
F 2-0 0:27
S. Spangelo
Harlem
Huntley Project 28th Annual Duals
Round 1 (4 Team)
113
12/15
W
F 2-0 1:09
L. Hoch
Shepherd
HP Duals
Champ. Round 1
113
12/14
W
F 7-1 3:51
K. Weasel
Hardin
Custer Co. (Miles City) @ Hardin
Round 1
113
12/08
W
TF 16-0 2:00
C. Marquart
Billings - Skyview
Forsyth HS Matador-Day 1
Round 4 (5 Man)
113 lbs.
12/07
W
MD 17-6
I. Lee
Laurel
Forsyth HS Matador-Day 1
Round 3 (5 Man)
113 lbs.
12/07
W
F 5-0 1:28
J. Herr
Laurel
Forsyth HS Matador-Day 1
Round 2 (5 Man)
113 lbs.
12/07
W
F 4-0 1:30
N. Hoff
---
Forsyth HS Matador-Day 1
Round 1 (5 Man)
113 lbs.
12/01
L
F 2-2 2:17
B. Mason
---
Sidney Eagle Invitational 2018
2nd WB (16 Man) & 4th WB (32 Man)
113
12/01
L
F 11-0 3:54
K. Cline
---
Sidney Eagle Invitational 2018
Quarters / 1st WB (16 Man) / 3rd WB (32 Man)
113
12/01
W
F 4-2 2:36
H. Crimmins
Dickinson
Sidney Eagle Invitational 2018
Round 2 Champ & WB (32 Man)
113
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024