Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Owen Clay
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Anchor Bay WC
Lighthouse
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/13
W
M FOR 0-0
D. Keomany
Anchor Bay Wrestling Club
MDWA Triple Crown Folkstyle
Round 3 (4 Man)
78-80
04/13
L
MD 11-0
D. McBride
Centerline
MDWA Triple Crown Folkstyle
Round 1 (4 Man)
78-80
04/13
L
DEC 6-6 SV
D. Keomany
Anchor Bay Wrestling Club
MDWA Triple Crown Freestyle
Round 2 (Best of 3)
68-68
04/13
L
F 10-0 1:50
D. Keomany
Anchor Bay Wrestling Club
MDWA Triple Crown Greco
Round 1 (Best of 3)
68-68
04/06
L
DEC 5-0
J. Ascencio
Team Donahoe
NUWAY Nationals Individual
2nd Wrestleback (8 Man)
67
04/06
W
TF 19-2 4:30
S. Rotsaert
Team Honey Badger
NUWAY Nationals Individual
2nd Wrestleback (8 Man)
70
03/23
W
DEC 6-4
R. Lee
Fruitport
2024 MYWAY State Championships
Placement Matches (32 Man)
65
03/23
W
F 2-0 0:43
G. Ringler
Tri County WC
2024 MYWAY State Championships
6th Wrestleback (32 Man)
65
03/23
L
TF 15-0 3:25
E. Egan
Shamrock Select
2024 MYWAY State Championships
Semis & 5th WB (32 Man)
65
03/22
W
F 4-2 0:55
T. Pryce
Kingsley
2024 MYWAY State Championships
Round 2 Champ & WB (32 Man)
65
02/25
W
MD 14-0
D. Kanna
Redhawks WC
Motor City Open & Novice
Round 5 (5 Man)
70
02/25
L
DEC 2-0
D. Keomany
Anchor Bay WC
Motor City Open & Novice
Round 4 (5 Man)
70
02/25
W
F 9-0 2:35
C. Wilds
Romeo WC
Motor City Open & Novice
Round 3 (5 Man)
70
02/25
W
DEC 12-5
M. Smith
Richmond Blue Devils
Motor City Open & Novice
Round 1 (5 Man)
70
02/24
L
MD 10-2
G. Solomon
Team Donahoe Wrestling Club
MMWA Battlecats Open and Girls
2nd Place Match (8 Man)
60-65
02/24
L
DEC 7-0
V. Mays
Millington Wrestling Club
MMWA Battlecats Open and Girls
Placement Matches (8 Man)
60-65
02/24
W
F 13-0 2:57
P. Didyk
Michigan Matcat Wrestling Club
MMWA Battlecats Open and Girls
Semis & WB (8 Man)
60-65
02/24
W
F 8-0 1:30
T. Mclain
Kearsley Wrestling Club
MMWA Battlecats Open and Girls
Quarterfinals (8 Man)
60-65
01/20
L
DEC 7-2
L. Hollenbeck
Lake Orion Wrestling Club
MMWA Lakeville-Open
Cons. Semis (16 Man)
65-70
01/20
W
F 5-4 3:21
E. Hardman
Michigan Matcat Wrestling Club
MMWA Lakeville-Open
Semis & 3rd WB (16 Man)
65-70
01/20
W
F 2-0 1:05
C. Jenkins
Lake Orion Wrestling Club
MMWA Lakeville-Open
2nd Wrestleback (16 Man)
65-70
01/20
L
F 9-0 1:30
G. Cunningham
Michigan Matcat Wrestling Club
MMWA Lakeville-Open
Round 1 (16 Man)
65-70
01/14
W
F 2-1 2:04
M. Rainer
Rocket Trained
Rocket Trained Grapple in the Galaxy
Round 3 (4 Man)
70
01/14
W
F 0-6 1:38
D. Keomany
Anchor Bay WC
Rocket Trained Grapple in the Galaxy
Round 2 (4 Man)
70
01/14
W
F 2-0 1:10
T. Doerr
Plymouth Canton Wolfpack
Rocket Trained Grapple in the Galaxy
Round 1 (4 Man)
70
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
07/29
L
Replay
MD 11-2
Z. Holmes
---
Summer States Individual
Round 1 (4 Man)
67
07/29
L
Replay
F 4-0 1:14
J. Beaston
Simpson
Summer States Individual
Round 1 (16 Man)
70
07/07
W
Replay
F 4-2 1:53
D. Keomany
Anchor Bay WC
Rumble Individual
Round 3 (4 Man)
67/72
07/07
L
Replay
MD 15-1
K. Cleveland
The Fort Hammers
Rumble Individual
Round 2 (4 Man)
67/72
07/07
L
Replay
F 2-0 0:58
F. Rose
Best Trained
Rumble Individual
Round 1 (4 Man)
67/72
07/07
L
Replay
F 2-0 0:20
P. Nunn
Elk Grove wrestling academy
Rumble Individual
Semis & 3rd WB (16 Man)
65
07/07
W
Replay
DEF 4-2 2:28
D. Keomany
Anchor Bay WC
Rumble Individual
2nd Wrestleback (16 Man)
65
07/07
L
Replay
MD 12-1
J. Skodak
Simmons Academy of Wrestling
Rumble Individual
Quarters & 1st WB (16 Man)
65
07/07
W
Replay
F 2-0 0:31
A. Campbell
Pursuit
Rumble Individual
Round 1 (16 Man)
65
03/24
L
Replay
DEC 6-3
L. Barnett
Hudson WC
2023 MYWAY State Championships
4th Wrestleback (32 Man)
63
03/24
W
Replay
TF 15-0 2:13
W. Gallagher
Husky WC
2023 MYWAY State Championships
Quarters & 3rd WB (32 Man)
63
03/24
W
Replay
DEC 7-0
A. Hunt
Ferndale Eagles WC
2023 MYWAY State Championships
2nd Wrestleback (32 Man)
63
03/24
L
Replay
DEC 4-2
K. Gillson
Holly Roughriders
2023 MYWAY State Championships
Round 2 Champ & WB (32 Man)
63
03/06
W
TF 16-0
C. Wilds
Romeo WC
Shores Open, Girls, & HS
Round 5 (5 Man)
63
03/05
W
F 10-0 1:25
C. Shortt
Anchor Bay WC
Shores Open, Girls, & HS
Round 4 (5 Man)
63
03/05
W
TF 15-0 3:21
B. Smith
Peer Pressure Elite Wrestling
Shores Open, Girls, & HS
Round 3 (5 Man)
63
03/05
W
F 2-0 0:43
S. Oshinsky
Center Line WC
Shores Open, Girls, & HS
Round 2 (5 Man)
63
02/12
L
DEC 3-1
R. Brooks
Coloma WC
Central GREIGHTS
Placement Matches (8 Man)
63
02/12
W
F 4-0 1:01
C. Maggert
Dexter WC
Central GREIGHTS
Semis & WB (8 Man)
63
02/12
W
MD 10-0
J. Langworthy
Reed City Youth Wrestling
Central GREIGHTS
Quarterfinals (8 Man)
63
02/12
W
NC 0-0
J. Langworthy
Reed City Youth Wrestling
Central GREIGHTS
2nd Place Match (8 Man)
63
01/29
W
TF 18-1 3:59
J. Wightman
Clarkston WC
Center Line John Gretz Memorial Classic
Placement Matches (8 Man)
63
01/29
W
F 7-0 1:06
C. Wilds
Romeo WC
Center Line John Gretz Memorial Classic
Semis & WB (8 Man)
63
01/29
W
DEC 5-2
A. Hunt
Ferndale Eagles WC
Center Line John Gretz Memorial Classic
Quarterfinals (8 Man)
63
01/22
W
MD 13-1
C. Wilds
Romeo WC
Warren Woods Tower Open & Novice
Round 5 (5 Man)
63
01/22
W
F 2-2 1:06
B. Lipscomb
Attack WC
Warren Woods Tower Open & Novice
Round 4 (5 Man)
63
01/22
W
F 12-5 3:37
E. Cieplik
Center Line WC
Warren Woods Tower Open & Novice
Round 3 (5 Man)
63
01/22
W
F 2-0 0:45
N. Wanek
Attack WC
Warren Woods Tower Open & Novice
Round 2 (5 Man)
63
01/15
L
F 2-2 0:39
R. Hall
Center Line WC
Henry Ford II Open & Novice
2nd Place Match (8 Man)
60
01/15
W
F 12-0 4:08
L. Damer
Roseville Eagles WC
Henry Ford II Open & Novice
Placement Matches (8 Man)
60
01/15
W
F 2-2 1:27
N. Zabel
L`Anse Creuse WC
Henry Ford II Open & Novice
Cons. Semis (8 Man)
60
01/15
L
DEC 7-0
X. Ruffin
Ruffin Trained Wrestling
Henry Ford II Open & Novice
Semis & WB (8 Man)
60
01/08
W
TF 18-3 4:18
C. Shortt
Anchor Bay Wrestling Club
Yale Open & Novice
Round 3 (4 Man)
60
01/08
W
F 2-0 0:56
L. Damer
Roseville Eagles WC
Yale Open & Novice
Round 2 (4 Man)
60
01/08
W
F 2-0 0:28
K. Serylo
Imlay City Youth Wrestling Club
Yale Open & Novice
Round 1 (4 Man)
60
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020